Dekada przełomowych projektów

Ostatnia dekada to 772 mln zł pozyskane przez Częstochowę na kluczowe działania dla wsparcia rozwoju biznesu

Dekada przełomowych projektów – Monitor Rynkowy

– Najważniejsi są ludzie – ich wykształcenie i zapewnienie im dobrej pracy. Na projekty edukacyjne, np. „Zawodowa współpraca”, pozyskaliśmy blisko 70 mln zł – akcentuje prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Częstochowa jako pierwszy samorząd postawiła także na dofinansowanie rodzicom zatrudnienia niań i stworzyła nowoczesne miejsca w miejskich żłobkach w ramach projektu „Aktywni rodzice – szczęśliwe dzieci”.

Wykwalifikowani absolwenci i wykształcone kadry to najlepszy argument miasta zabiegającego o inwestorów. Aby stworzyć dobrze płatne miejsca pracy, w 2014 r. objęto tereny inwestycyjne w mieście statusem Specjalnych Stref Ekonomicznych.

By skomunikować miasto leżące po dwóch stronach głównej arterii drogowej kraju, przebudowano DK-1, zbudowano wiadukt na skrzyżowaniu z DK-46 i most na Warcie, a dzięki rozbudowie wojewódzkiej 908 usprawniono dojazd do SSE Skorki i przejazd ze wschodniej części miasta w kierunku A1. Dzięki inwestycji powstało bezpieczne połączenie sieci dróg krajowych i wojewódzkich.

Dekada przełomowych projektów – Monitor Rynkowy

– Codziennie przyjeżdża tu ponad 40 tys. osób, dlatego budowa węzłów przesiadkowych była tak ważna. Wybrane przystanki objęliśmy Systemem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, zainwestowaliśmy też w zakup nowych tramwajów i autobusów oraz w przebudowę linii tramwajowej – dodaje Krzysztof Matyjaszczyk.

Częstochowa mimo tradycji przemysłowej to nie tylko miasto fabryk i hal produkcyjnych. Jako gospodarz licznych imprez kulturalnych i sportowych oraz brama na Jurę Krakowsko-Częstochowską jest idealnym miejscem do złapania balansu między pracą a relaksem. Dla miłośników sztuki wysokiej rozbudowano i wyremontowano budynek Filharmonii Częstochowskiej z salami koncertowymi. Dziś to miejsce Festiwalu im. B. Hubermana i Hot Jazz Spring.

Dekada przełomowych projektów – Monitor Rynkowy

Powstał także park wodny, a Park Lisiniec to ulubione miejsce wypoczynku częstochowian i to w nim odbywają się liczne imprezy plenerowe, takie jak festiwal Frytka Off i Festiwal Kolorów.

Joanna Gulewicz

Podziel się:

Nastepne

CSL: nowoczesna logistyka

śr. gru 23 , 2020
CSL to firma, w której duży nacisk kładzie się na szkolenia. Obejmują one całą sferę informatyczną oraz prawo podatkowo-skarbowe i celne. Firma na bieżąco wprowadza nowe rozwiązania logistyczne. Dzięki temu w CSL możliwa jest profesjonalna opieka nad klientem – Ponad 20 lat temu w firmie pracowało osiem osób. Obecnie w centrali i oddziałach w Świnoujściu oraz Gdyni zatrudnionych jest ponad 50 pracowników. To świadczy o ogromnej dynamice naszego rozwoju. Na to złożyło się kilka czynników: dobry […]
CSL: nowoczesna logistyka – Monitor Rynkowy

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie