Expres Konkurent: odważnie i rozważnie zarazem

Zawsze, a w czasach niepewności szczególnie, opieramy się na pewności własnych działań, ich przewidywalności w oparciu o doświadczenie, zasób wiedzy i rozważną, ale dynamiczną odwagę. A wszystko to z gotowością skutecznego stawania naprzeciw tego, co przychodzi znienacka, czego nie dało się przewidzieć żadną miarą. To dewiza, o której mówi w wywiadzie Bogdan Hadała, założyciel i właściciel Grupy Expres Konkurent i EXCON

Wiele firm nie przetrwało rynkowych wyzwań, tymczasem Grupa Expres-Konkurent i EXCON działają nieprzerwanie. Jaka jest na to recepta?

Mało frasobliwie w obecnych, trwających już długo okolicznościach, byłoby stwierdzić, iż nie odczuwamy skutków załamania na rynku. Zarówno Expres-Konkurent, jak i EXCON S.A., funkcjonują w rzeczywistości, w której nie istnieje dziś świat wolny od wpływu „nowego”. To „nowe” dotyka gospodarkę w ogóle, zaś nasze branże w szczególności w spektakularnym stopniu. Dotyczyć będzie to bez mała wszystkich uczestników rynku. Podejmowane działania muszą zapewnić bezpieczeństwo i pewność ciągłości firmy oraz marki. Należy zachować zimną krew i absolutny spokój w ocenie sytuacji, aby móc podejmować działania rozważne, ale nieparaliżujące, zapewniające tlen i pozytywną przyszłość. W okolicznościach, które mogłyby sugerować etap „przeczekania”, wciąż idziemy do przodu. Po raz kolejny zwiększamy nakład sił i z determinacją realizujemy plany. To działa i ufamy, że działać będzie.

 

Jakie realizacje są obecnie w toku i z którymi z nich wiążą państwo szczególne nadzieje?

To pozornie proste pytanie jest w obecnej dobie bardziej złożone niż zwykle. Oczywiście realizujemy nowe projekty pod naszą marką EXCON, m.in. inwestycję pod nazwą „illumina’’ przy ul. Jerzmanowskiego, „Trybuny Ludów 27”, „Kościuszki 66”, „Facimiech I”. Ekspres-Konkurent ramach generalnego wykonawstwa w sposób ciągły prowadzi w nowe inwestycje dla swoich stałych i nowych klientów, m.in.: Kameralny Prokocim, budowa przy Racławickiej, Stańczyka, Osiedle Grzegórzecka, Solaris Park, Oś przy Mogilskiej, Hotel – Grzegórzecka 10 i wiele innych. Do tej pory zrealizowaliśmy blisko 100 inwestycji; ponad 280 budynków o różnym przeznaczeniu. Jesteśmy nowoczesną grupą o dużym potencjale technicznym, osobowym i nabywczym. Kontynuujemy kompleksową opiekę w zakresie projektów deweloperskich.

Jak widzi pan rolę skutecznego szefa, który umiejętnie prowadzi firmę do sukcesu?

Zdecydowanie jako ważną. Rolę tego, kto gwarantuje: długofalową stabilność, a zarazem rozwój szeroko rozumianej materii firmy; bezpieczeństwo tego, co firma tworzy, tego, z czego jest stworzona, i tych, z którymi ją tworzy. Szef musi dać bazę: ludziom, zasobom i inwestycjom. Ma być zarówno wizjonerem, jak i stąpającym po ziemi pragmatykiem. Musi wymagać, a zarazem musi być oparciem. 

 

Podsumowując dotychczasową działalność firm, na których czele pan stoi: co uznałby pan za swoje największe osiągnięcie?

To, w którym miejscu życia i biznesu jestem. To, że mogę z tego pułapu patrzeć w przyszłość i piąć się wyżej. Pamiętając naturalnie, że każdy krok jest najważniejszy. Ten na początku, kiedy stąpamy po nieznanej ziemi i mamy odwagę. I ten, kiedy już dumni i silni kroczymy dalej – też odważni, bo mimo wiedzy o tym, co można zyskać i po co idziemy, mamy również wiedzę, ile można stracić. Wiem, co osiągnęliśmy dzięki pracy, wiedzy, doświadczeniu, intuicji, szczęściu i dobrym, mądrym ludziom napotkanym po drodze. Ta wiedza daje moc! Nie zapominamy również o działaniach pomocowych.

Podziel się:

Nastepne

Korzystaj z pogody. Wybierz się na spacer

czw. lis 3 , 2022
Ostatni weekend października był rekordowo ciepły – miejscami temperatura przekraczała 20 stopni. Tak wysokich wartości o tej porze roku nie było od ponad 20 lat. Zdaniem synoptyków tej jesieni czeka nas jeszcze sporo ciepłych dni. Wykorzystajmy ten czas na spacery, szczególnie, że taki sposób aktywności ma wiele korzyści. Zobacz czy na pewno wiesz o wszystkich. Spacery w okresie jesiennym są ważne szczególnie ponieważ budują naszą odporność a także poprawiają samopoczucie, […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie