Expres-Konkurent ponownie się rozpędza

Krakowska grupa Expres-Konkurent  EXCON ma już 24 lata, a jej marka deweloperska Excon S.A.  18. Ten okres to kilkadziesiąt wykonanych projektów i zbudowanych obiektów, nie tylko mieszkaniowych. 

Expres-Konkurent ponownie się rozpędza – Monitor Rynkowy
Wizualizacjia inwestycji Illumina. Na zdjęciu widoczny innowacyjny, oddychający mural

Dzięki stalowej konsekwencji właściciela i zarazem prezesa firmy, dzięki zaangażowaniu współpracowników i pracowników – perturbacje ostatnich niespokojnych (dla wszystkich) dwóch lat firma uniosła dzielnie i odpornie. Metaforycznie rzecz ujmując – pociąg wprawdzie trochę zwolnił, ale jechał miarowo i stabilnie, a teraz ponownie przyspiesza. Grupa realizuje poważne projekty jako generalny wykonawca. Do tych najbardziej znaczących należą inwestycje „Romanowicza” w Krakowie, którą firma zbuduje dla grupy Echo – R4R, jak i inwestycje realizowane dla marek: Matexi, Develia, Fronton, LOKUM DEWELOPER, AFI, Bryksy, Idol, Semaco, Epol, KBI, Mebloform, DES, ACTIV. To wieloletnia współpraca pozwalająca na wspólne działanie, nieprzerwanie i ciągle, w ramach nowych projektów.

Excon S.A. (marka deweloperska) realizuje inwestycje własne od kilkunastu lat, w tym: Biurowiec Excon, Lubostroń Park, Trybuny Ludów, Białoruska, zaś w przygotowaniu i realizacji pozostają m.in. projekty: Kościuszki 66, Illumina, Nowa Huta Przyszłości, Obrońców Tobruku, Konopczyńskiego II i inne. Nadto Grupa planów nie zmienia, a kontynuację swoich działań uważa za oczywistą.

Z ciekawostek: wystarczy uwolnić wyobraźnię i połączyć obraz z faktycznym działaniem. Jedna z inwestycji, Illumina, będzie ozdobiona innowacyjnym muralem. Będziemy tu mieli do czynienia z prawdziwą filtracją. Środki zastosowane do namalowania ilustracji posiadają szereg właściwości pozwalających na wchłanianie tlenku azotu, dwutlenku siarki oraz szkodliwych pyłów, co wpływa na jakość powietrza w okolicy muralu. Do tej pory podobny mural powstał tylko w Warszawie.

– Co do trudnych zagadnień dnia codziennego: do największych przeszkód milowych w zakresie sprawnego budowania zaliczamy niestabilność prawno-admnistracyjną – mówi pełnomocnik zarządu Grupy Expres-Konkurent – EXCON. – Jesteśmy zdania, że gdyby okres przygotowania inwestycji trwał kilka lub kilkanaście miesięcy, zamiast wielu lat, zaiste budowałoby się więcej i nieco taniej. Konieczna jest zmiana aury wokół rynku deweloperskiego, co do którego oczekiwania są ogromne, a co nie przeszkadza traktowania go jako „potwora”, szkodnika i drapieżcy!

W przyszłość firma patrzy jednak z optymizmem. Na rynku wciąż brakuje ponad dwóch milionów mieszkań, więc perspektywy są spore.

Grażyna Herich

Excon i Expres-Konkurent to nowoczesna grupa i prężne spółki, o ugruntowanej marce i prestiżu oraz świetnym potencjale technicznym i osobowym. Aktualnie zatrudnia ponad 1000 osób. Posiada własne zaplecze magazynowo-sprzętowe oraz flotę. Inwestycje realizuje we współpracy ze sprawdzonymi partnerami i podwykonawcami. Założycielem i właścicielem grupy Expres-Konkurent jest Bogdan Hadała.

Podziel się:

Nastepne

Naszą ambicją jest, by pacjenci przeżywali lata

wt. maj 30 , 2023
O skutecznej diagnostyce, najnowocześniejszym sprzęcie, a także problemach z kontraktowaniem rozmawiamy z Lechem Wędrychowiczem, dyrektorem Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej Można powiedzieć, że państwa atutem jest kompleksowość. Jak najbardziej. Opieramy się na bardzo nowoczesnej diagnostyce. Jesteśmy ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers, co świadczy o jakości naszej diagnostyki. Współpraca przewiduje szkolenia dla środowiska medycznego, demonstracje sprzętu i bardzo ścisłą współpracę naukową przy rozwoju technologii medycznych. […]
Naszą ambicją jest, by pacjenci przeżywali lata – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie