GBS Bank – znajomy bank z inicjatywą

Aby podsumować działalność Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku od samych początków jego działalności, należy wspomnieć o dynamicznym rozwoju, zmaganiach z niekorzystną koniunkturą i konsekwentnym wzroście pomimo wzlotów i upadków światowej gospodarki. GBS Bank to jednak przede wszystkim bank stawiający na relacje

Odpowiedzialność społeczna

Aktywność GBS Banku widoczna jest nie tylko na polu liczb, statystyk i wykresów sprzedaży produktów. Równie ważny element jego istnienia wsparcia w codziennym funkcjonowaniu klientów prywatnych, instytucjonalnych oraz biznesowych z obszaru województw zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Jako uniwersalny, godny zaufania bank z polskim kapitałem przyjął funkcję lokalnego partnera biznesowego, którego klienci cenią za uniwersalne produkty i polski kapitał.

Wspierając życie regionu

GBS Bank od początku istnienia daje oparcie lokalnym przedsiębiorcom oraz wspomaga działalność społeczną, kulturalną i oświatową. Oddział w Barlinku wspomaga również miejscowe stowarzyszenia, organizacje, placówki szkolne i ośrodki kultury. Na przestrzeni lat angażował się m.in. w modernizację szpitala, a także w sponsoring lokalnych drużyn sportowych. W Kostrzynie nad Odrą wspierają sektor MŚP w specjalnej strefie ekonomicznej, a miasto może liczyć na jego pomoc w opiece nad dziećmi i młodzieżą. 

Dumni z inwestycji

Bank wspomógł wiele inwestycji swoich klientów. Na wyróżnienie zasługują takie realizacje jak budowa fabryki produkującej pelet ze słomy i siana czy rozbudowa parku maszynowego i modernizacja gospodarstw w Słońsku. W Krzeszycach GBS Bank współfinansował budowę hal, magazynów, i kurników, a w Witnicy miedziane pokrycie reprezentacyjnej wieżyczki na dachu jednej z kamienic.

Udział w życiu kulturalnym

W Bogdańcu GBS Bank wspomaga organizację Lubuskich Dni Chleba. W Gorzowie Wielkopolskim wraz z klientami łączy się w speedwayowej pasji, angażując środki w sponsoring Stali Gorzów i jej lidera Bartosza Zmarzlika. Z himalaistami z gorzowskiego klubu Gawra, zrealizował kilka świetnych akcji, takich jak „GBS Himalaya Expedition” czy „GBS Tien Shan Expedition”. Szczecińskie oddziały banku brały udział w kampanii „Szacunek i Wsparcie” dla szczecińskich żołnierzy i weteranów misji w Afganistanie, a przedstawiciele oddziału w Bierzwniku wraz z lokalnymi społecznikami dbają o zachowanie kulturowej i historycznej lokalnej tożsamości i kilkusetletnie tradycje cysterskich klasztorów, hut szklarskich oraz bractw rycerskich.

Pobudzając lokalne społeczności

Władze banku działają i pozwalają działać innym. Świadczą o tym tysiące zrealizowanych inicjatyw, wśród których wystarczy wspomnieć o Myśliborzu, w którym bank sponsoruje bieg o nazwie Myśliborska Mila, Dni Myśliborza i Dożynki Gminne. W Stargardzie był mecenasem COOLturalnych Wakacji, Stargardzkiej Nocy Kabaretowej i Wyborów Miss Miedwia oraz partnerem różnych inicjatyw sportowych. W Pełczycach, które wspierają zarówno od strony biznesowej, jak i kulturalnej, sponsoruje m.in. imprezy gminne. 

– Wszystkie te inicjatywy to tylko niewielki wycinek naszej działalności, ale zdecydowanie warto to robić. Jesteśmy bankiem lokalnym, bankiem z ludzką twarzą – mówi Zbigniew Wielgosz, prezes zarządu  Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku. 

Michał Woźniakowski

 

Podziel się:

Nastepne

Mariaż nauki z rynkiem szkoleń to tylko kwestia czasu

sob. sie 25 , 2018
Istniejące w Polsce dwa światy edukacyjne są tak bardzo zróżnicowane, że w wielu przypadkach wzajemnie się wykluczają. Trwa jednak (r)ewolucyjna tendencja łączenia zasobów i jednego, i drugiego. Z jej prekursorem, dr. Mateuszem Grzesiakiem, rozmawia Jakub Lisiecki Połączenie instytucjonalnej nauki z oddolnym rynkiem szkoleń to teza, która jeszcze niedawno nie śniła się przysłowiowym filozofom. Naprawdę widzi pan perspektywę pogodzenia tych dwóch światów? Nie tylko pogodzenia, ale wzajemnego zasymilowania i doprowadzenia do […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/