Inflacja – jak pomóc pracownikom?

2022 rok nie jest łatwy zarówno dla przedsiębiorców, jak i pracowników. Bijąca kolejne rekordy inflacja zweryfikowała nasze umiejętności w zarządzaniu firmą, a także… domowym budżetem. Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon opowiada w wywiadzie o szeroko rozumianym oszczędzaniu – w biznesie i w życiu osobistym.

Oszczędzanie a Polacy: co na ten temat mówią paragony? 

PanParagon to popularna aplikacja do przechowywania paragonów i kontroli wydatków. Na podstawie wprowadzanych do systemu danych możemy obserwować zachowania konsumenckie Polaków. W jednym z naszych badań porównaliśmy średnią wartość paragonu oraz liczbę pozycji w kwietniu 2021 i analogicznym miesiącu w 2022. Średnia liczba pozycji na paragonie spożywczym spadła z 8 do 7, a jednocześnie wartość jednorazowych zakupów wzrosła z 41 do 46 zł. Kupujemy mniej, wydajemy więcej.

Polacy nie potrafią oszczędzać?

Pierwszy raz od wielu lat mamy do czynienia z tak szybko rosnącymi cenami. Często za identyczny produkt w tym roku zapłacimy kilka złotych więcej. Czasem, nawet jeśli cena produktu wzrośnie nieznacznie, producent zmniejszy jego gramaturę. Wielu z nas nie monitoruje swoich wydatków, nie korzysta z promocji, lub korzysta z nich nieracjonalnie. Co z tego, że pojedziemy po tańszy produkt do sklepu oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów, skoro znacznie więcej wydamy na benzynę? To nowa sytuacja, w której wielu Polaków nie potrafi się odnaleźć. A przecież żyjemy w XXI wieku, dysponujemy całym szeregiem narzędzi do zarządzania domowym budżetem, jak np. polecana przez wielu speców od oszczędzania darmowa aplikacja PanParagon.

Jak firmy mogą wspierać swoich pracowników w tej sytuacji?

Przedsiębiorstwa muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, a przede wszystkim rosnącymi kosztami. Warto jednak inwestować w swoich pracowników, nie tylko w ujęciu finansowym. Ostatnio modne jest  organizowanie warsztatów z zarządzania budżetem domowym. Myślę, że to dobry kierunek. Zdobyta wiedza w perspektywie czasu może rzutować także na szukanie oszczędności w firmie. Zachęcam do korzystania z gotowych narzędzi do kontrolowania swoich wydatków i pobrania darmowej aplikacji PanParagon.

Podziel się:

Nastepne

Z natury to co najlepsze

śr. lip 27 , 2022
Na temat soków powiedziano już wiele. Są wyroby sokopodobne i te, w które swój wkład dała wyłącznie Matka Natura. Dla każdego coś dobrego. Wiadomo, że nie wszystko złoto, co się świeci, i nie każdy napój, który w swojej nazwie zamieszcza słowo „sok”, jest sokiem. Jak wybrać i poznać najlepsze soki? Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja PanParagon i wyróżnienie Wybór Klientów. Prezentujemy piątkę najlepszych soków, które najczęściej wybierają kupujący. Tymbark to […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie