Mszczonów nagrodzony

Do Gminy Mszczonów po raz kolejny trafia tytuł Symbolu Polskiej Samorządności

Lista udanych inwestycji, które prowadzone są na terenie gminy, jest imponująca. Między innymi mowa tu o budowie Park of Poland czy Deep Spot, które pozwoliły Gminie Mszczonów na zmianę swojego oblicza. Już teraz oba obiekty wymieniane są w gronie najciekawszych miejsc rozrywkowych w Polsce. Istotne jest, że przyciągną one również nowy rodzaj turystów, który będzie odwiedzał Mszczonów. To właśnie dla nich tworzone są nowe miejsca noclegowe i towarzyszące im usługi turystyczne.

Deep Spot, największy na świecie basen nurkowy, już za kilka tygodni zostanie oddany do użytku. Będzie miał aż 45 metrów głębokości. Dostępny będzie dla każdego: nie tylko dla profesjonalnych nurków, ale również dla amatorów. Do napełnienia basenu zostanie wykorzystane 8 tys. m3 wody – tyle wykorzystuje się do napełnienia 27 basenów o długości 25 m.

Dzięki zrównoważonemu rozwojowi gmina dokonała wielu inwestycji, również z zakresu infrastruktury drogowej. Powyższe przykłady, przyjazne podejście do inwestorów, innowacyjne działania i kierunki rozwoju wsparte finansami z funduszy unijnych oraz innych programów pomocowych – wszystko to zaowocowało przyznaniem przez Kapitułę tytułu Symbolu Polskiej Samorządności 2019 dla Gminy Mszczonów.

– Jestem niezwykle dumny z naszych dokonań w każdym kolejnym roku. Zapewniam, że nie spoczniemy na laurach i zaskoczymy jeszcze nie raz – podsumowuje Józef G. Kurek, burmistrz Mszczonowa.

Anna Knapek

 

W imieniu burmistrza Mszczonowa tytuł Symbolu Polskiej Samorządności 2019 odebrała Magdalena Podsiadły, dyrektor Gminnego Centrum Informacji

Podziel się:

Nastepne

Żukowo z Symbolem!

śr. paź 30 , 2019
Gmina Żukowo rozwija się w bardzo szybkim tempie, szczególnie w kontekście przyrostu mieszkańców: w ciągu ostatnich 20 lat ich liczba podwoiła się, a obecnie sięga około 40 tys. Z Wojciechem Kankowskim, burmistrzem gminy, rozmawia Grażyna Herich Wiemy, że samorząd reaguje na taki przyrost przede wszystkim inwestycjami i programami skierowanymi bezpośrednio do mieszkańców. Mogliśmy już o nich przeczytać, gdy otrzymali państwo nominację do Symbolu Polskiej Samorządności a teraz gmina otrzymała tytuł. […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie