Szereg inwestycji w gminie Jarosław

Sąsiedztwo z miastem Jarosław, bliskość stolicy województwa – Rzeszowa, portu lotniczego oraz autostrady A4 wpływa na potencjał terenów inwestycyjnych. A tych jest we władaniu Gminy Jarosław aż 330 hektarów

Szereg inwestycji w gminie Jarosław – Monitor Rynkowy
Wizualizacja samorządowego przedszkola w Sobiecinie

Tereny objęte są Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego pod zabudowę produkcyjną, budowę składów, magazynów i częściowo usługową. 

Elżbieta Grunt, wójt gminy Jarosław, stawia na realizację jak największej ilości inwestycji na terenie wszystkich miejscowości gminy.

Szereg inwestycji w gminie Jarosław – Monitor Rynkowy

– Prowadzimy szereg prac, które mają za zadanie ułatwić życie mieszkańcom, a jednocześnie są proekologiczne. Na tę pierwszoplanową, pn. „Instalacja odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych dla mieszkańców Gminy Jarosław i Gminy Roźwienica”, nasza gmina otrzymała dotację od Marszałka Województwa Podkarpackiego w wysokości ponad 9,6 mln zł. Końcem września nastąpi finalizacja zadania. Podpisaliśmy umowę na budowę farmy fotowoltaicznej na 147 hektarów w Makowisku. W Muninie zbudowaliśmy oświetlenie LED-owe –ponad 200 lamp daje wymierne oszczędności. Na terenie „zasańskim” budujemy przedszkole w Sobiecinie, co pozwoli okolicznym mieszkańcom posyłać swoje pociechy do placówki położonej niedaleko miejsca zamieszkania. Bierzemy udział w klastrze energetycznym, szukając rozwiązań na polu ekologiczno-efektywnym – wymienia Elżbieta Grunt.

Szereg inwestycji w gminie Jarosław – Monitor Rynkowy
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Surochowie

Przykładów jest więcej: remont sali gimnastycznej wraz z zapleczem w Tuczempach (koszt inwestycji to ponad 1,1 mln zł, dofinansowanie z Ministerstwa Sportu – 554,8 tys. zł), termomodernizacja budynku szkoły podstawowej w Surochowie (0,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach przeciwdziałania Covid-19) czy remonty przepompowni ścieków i wymiana wodomierzy na urządzenia ze zdalnym odczytem (kwota inwestycji to niemal 13 mln zł; dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład wyniosło 95% tej kwoty), 5 mln zł na przebudowę hybrydowego oświetlenia ulicznego oraz 2 mln zł na przebudowę dróg w Makowisku i Surochowie.

Szereg inwestycji w gminie Jarosław – Monitor Rynkowy
Widok z lotu ptaka na Gminę Jarosław

Z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę chodnika w Morawsku gmina otrzymała ponad 2,28 mln zł, natomiast na chodnik w Tuczempach – ponad 429 tys. zł.  Gmina dba również o inne potrzeby mieszkańców.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom otworzyliśmy wypożyczalnię sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego w Pełkiniach. W Morawsku powstał natomiast Klub Seniora. W Wólce Pełkińskiej funkcjonuje przedszkole z trzema oddziałami. Przekształciliśmy szkoły na zespoły szkolno-przedszkolne. Szukamy inwestora na tereny inwestycyjne, co pozwoliłoby na przeprowadzenie szeregu innych, ciekawych inicjatyw –  dodaje Elżbieta Grunt.

Jacek Bies

Szereg inwestycji w gminie Jarosław – Monitor Rynkowy
Molo w Morawsku
Podziel się:

Nastepne

<strong>Energetyczna batalia o wyższą jakość życia</strong>

czw. mar 30 , 2023
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Energetyk” we Wrocławiu od lat podejmuje działania w celu ujednolicenia stanu technicznego i poprawy jakości życia mieszkańców. Efekt? Wielomilionowe kwoty pozyskane z dotacji, które pozwoliły na mechanizm finansowania, gdzie – według modelu dofinansowania unijnego – zamiast każdego 1 mln zł właściciele mieszkań płacą tylko 250 tys. zł Kluczowe efekty osiągnięte w krótkim czasie przez SML-W „Energetyk” we Wrocławiu to zwiększenie wartości mieszkań w nieruchomościach poddanych zabiegom modernizacyjnym oraz […]
<strong>Energetyczna batalia o wyższą jakość życia</strong> – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie