NPL Management– nowa spółka w Grupie Alektum

Wartość polskiego sektora wierzytelności bankowych wyceniana jest na kwotę 20 mld PLN, stąd też w skład Grupy Alektum weszła nowa spółka: NPL Management, która odpowiedzialna jest za serwisowanie funduszy sekurytyzacyjnych i zakupy wierzytelności bankowych. Fundusze te rozumiane są jako specjalne wehikuły, które zostały powołane, aby skupować portfele wierzytelności od banków. W Polsce fundusze sekurytyzacyjne działają na podstawie ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi. Mogą być tworzone tylko przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka NPL Managment z ramienia KNF otrzymała specjalną licencję umożliwiającą wprowadzenie specjalnych tarcz podatkowych, które korzystne są dla współpracujących z nią banków. Spółka utworzyła również własny fundusz sekurytyzacyjny, który od tego roku zasilany będzie portfelami bankowymi. 

– Jako Alektum Group chcemy być obecni również na rynku wierzytelności bankowych  – mówi Marcin Nakielski, V-ce President of Sales w Alektum Sp. z o.o. (na zdjęciu obok). – Jesteśmy szwedzką grupą, stąd nasze nastawienie na współpracę długofalową. Jesteśmy bardzo elastyczni, i, co najważniejsze, zależy nam, aby dopasować się do klienta, aby sprawdzić, jak możemy mu pomóc, tak aby w konsekwencji móc współpracować z nim przez lata. Chcemy zawsze wspólnie zastanowić się, co jest najlepsze dla naszych partnerów. Jest to jedyny słuszny model na to, by klient był zadowolony ze współpracy. Marka NPL ma się kojarzyć z  marką Alektum ze względu na jej pozycję, wartości, tradycję oraz dokonania.

Michał Woźniakowski

Podziel się:

Nastepne

Wojciech Chmielarz - Farma lalek

pt. lut 17 , 2023
Niezrównany śledczy powraca, by odkryć tajemnicę zniknięcia dziewczynki w tylko pozornie spokojnym miasteczku. Odnalezione w starych sztolniach ślady makabrycznej zbrodni prowadzą komisarza Mortkę do świata, w którym ludzie traktowani są jak towar. W karkonoskich Krotowicach ginie jedenastoletnia Marta. To już drugi przypadek zaginięcia w ciągu ostatnich miesięcy. Policja podejrzewa pedofila, ale trop okazuje się fałszywy. Wkrótce Marta, cała i zdrowa, zostaje odnaleziona w starej kopalni uranu. Niestety, wraz z dziewczynką […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie