Peter Zeihan – Koniec świata to dopiero początek. Scenariusz upadku globalizacji

Obraz nadchodzącego świata, w którym o żywność czy energię toczyć się będą prawdziwe bitwy…

Peter Zeihan - Koniec świata to dopiero początek. Scenariusz upadku globalizacji – Monitor Rynkowy

Rok 2019 był ostatnim bardzo pomyślnym rokiem dla światowej gospodarki. Od pokoleń wszystko staje się coraz szybsze, lepsze i tańsze. Światowe łańcuchy dostaw, zintegrowane międzynarodowe rynki energetyczne i finansowe, innowacyjne branże gospodarki – wszystko to umożliwiły przede wszystkim Stany Zjednoczone.

Dzięki globalnemu systemowi handlowemu pod kierunkiem Amerykanów miliardy ludzi mają co jeść i mogą uzyskać wykształcenie. Jednak wszystko to było sztuczne i tymczasowe. Ameryka straciła właśnie zainteresowanie podtrzymywaniem tego systemu przy życiu.

W naszym oplecionym siecią wzajemnych powiązań świecie niedługo zmieni się wszystko – jak produkujemy towary, jak uprawiamy ziemię, jak pozyskujemy elektryczność, jak przewozimy kupowane dobra i jak za nie płacimy. Jakiś świat się kończy. Jakiś świat się zaczyna.

Autor, posługując się geografią jako analitycznym punktem wyjścia, wyjaśnia, dlaczego narody zachowują się dzisiaj tak, a nie inaczej, i ze zdumiewającą dokładnością przewiduje, jak będą się zachowywały jutro.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/koniec-swiata-to-dopiero-poczatek-scenariusz-upadku-globalizacji.html

Podziel się:

Nastepne

Transformacja energetyczna 

pon. paź 30 , 2023
Wzrost produkcji energii elektrycznej przy jednoczesnym wyeliminowaniu odpadów wytwarzanych w procesie produkcji ciepła? Najnowsza inwestycja WĘGLOKOKS ENERGIA pokazuje, że to możliwe. WĘGLOKOKS ENERGIA ZCP sp. z o.o. to podmiot zajmujący się produkcją ciepła i energii elektrycznej w kogeneracji. Należąca do Grupy Kapitałowej WĘGLOKOKS ENERGIA Spółka WE ZCP dysponuje pięcioma kotłowniami, w których wytwarza ciepło do zaspokojenia potrzeb ciepłowniczych mieszkańców Rudy Śląskiej i Mikołowa. Transformacja, o której mowa, rozpoczęła się w […]
Transformacja energetyczna  – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie