Praca u podstaw

SPS Construction to firma, która buduje i została zbudowana na solidnych fundamentach

Jest rok 2005. Doświadczony manager i inżynier, Grzegorz Głasek, po wielu latach pracy w dużym koncernie budowlanym – niegdyś polskim, dziś francuskim – postanawia zadziałać na własny rachunek. Tworzy firmę budowlaną SPS Construction, którą dziś najlepiej opisuje jeden przymiotnik: solidna. Do współpracy zaprasza dewelopera Bernarda Kwapińskiego i swojego zastępcę w poprzedniej firmie Grzegorza Etryka, a wraz z nimi możliwość realizacji kontraktów i wiedzę techniczną. Pierwsze duże zadanie: budowa osiedla na mokotowskim Eko-Parku. W ślad za nią, na tym samym osiedlu, SPS buduje biurowce Banku Millennium (już w tym czasie „naszpikowane” nową technologią) za ponad 300 mln zł, w którym obecnie jest warszawska siedziba SPS-u.

Dziś, po ponad 15 latach, spółka może się pochwalić dodatnim wynikiem finansowym każdego roku, pomimo dwóch kryzysów, z których jeden wciąż trwa.

– W kategorii zawodowej najbardziej cenię pozytywizm, zatem praca u podstaw, z której wynika rozwój, systematyka i odpowiedzialność, jest mi najbliższa – mówi Grzegorz Głasek, prezes zarządu SPS Construction Sp. z o.o. – Gdy pandemia wygaśnie, to z pewnością wiele zmian, do których się przyczyniła, zostanie. Mam na myśli m.in. zakupy online czy pracę zdalną. Sądzę, że zmieni się również metraż mieszkań Polaków. Wzrośnie on z 50 do 70 m2, z uwagi na potrzebę stworzenia pomieszczenia, które przeznaczone będzie na gabinet do pracy.

Załoga SPS ma swoim koncie liczne sukcesy, nie tylko zawodowe. W brydżu sportowym firma szczyci się drużyną na poziomie ekstraklasy, zresztą w firmowej drużynie jest aż trzech mistrzów świata. Sam prezes jest z kolei dwukrotnym wicemistrzem Polski. Ponadto SPS sponsoruje kluby i wydarzenia sportowe, jest także mecenasem sztuki. – Ostatnio wsparliśmy wydanie książki o Ryszardzie Parulskim, który był wielkim sportowcem i społecznikiem – podsumowuje Grzegorz Głasek.

Jacek Bies

Podziel się:

Nastepne

Organizacja masowych szczepień dużym wyzwaniem dla pracodawców. Pilnie potrzebne jest rozszerzenie listy zawodów kwalifikujących do szczepienia

czw. kwi 1 , 2021
Organizacja szczepień w zakładach pracy może znacząco przyspieszyć cały proces, ale będzie to duże wyzwanie dla pracodawców. – Nie uda się go zrealizować bez dodatkowych zasobów ludzkich, czyli szerszych uprawnień dla grup medycznych do kwalifikacji i wykonywania szczepień – mówi Monika Tomaszewska, ekspert ds. zdrowia Pracodawców RP. Według zasad proponowanych przez rząd kwalifikację do szczepień, oprócz lekarza, ratownika medycznego czy pielęgniarki, mógłby przeprowadzać diagnosta laboratoryjny, farmaceuta, fizjoterapeuta oraz student ostatniego roku medycyny. Do końca II kwartału, […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/