PREVAC: w trosce o środowisko naturalne

Wzajemna tolerancja i szacunek, przyjazne środowisko pracy oraz kultura organizacyjna to wartości, którymi PREVAC zbudował solidne fundamenty firmy. Teraz stawia na filozofię GoGreen.

<strong>PREVAC: w trosce o środowisko naturalne</strong> – Monitor Rynkowy
dr inż. Andreas Glenz, prezes zarządu PREVAC Sp. z o.o. odbierający tytuł Strateg Zarządzania 2022; Fot. Robert Pilszak, Europerspektywy

Świadome działania w zakresie minimalizacji skutków zmian klimatycznych są nieodłącznym i istotnym elementem polityki zrównoważonego rozwoju, ponieważ właśnie dbałość o intensywny rozwój, a także podejmowane działania budują społeczną świadomość proekologiczną. PREVAC wie, jak ważne jest świadome korzystanie z zasobów naturalnych, dlatego stara się w sposób odpowiedzialny wykorzystywać m.in. wodę, energię, materiały i przestrzeń.

– Znamy wpływ naszych decyzji i procesów na środowisko, dlatego dążymy do osiągnięcia celu neutralności pod względem emisji CO2. Pomaga nam w tym wykorzystanie energooszczędnych silników, alternatywnych rozwiązań grzewczych, energooszczędnych technologii pieców czy kanałów geotermalnych. Istotne jest też usytuowanie i technologie niektórych budynków w zakresie optymalizacji energetycznej, infrastruktury zielonego dachu czy instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynowaniem energii – mówi dr inż. Andreas Glenz, prezes zarządu PREVAC Sp. z o.o.

Polityka średnioterminowa firmy widoczna jest też w filozofii GoGreen, która przejawia się przy projektowaniu swoich produktów. Cały cykl życia produktu i jego potencjalny wpływ na środowisko naturalne uwzględniany jest w ramach prac konstruktorskich. Uniwersalność i standaryzacja rozwiązań pozwalają w łatwy sposób modernizować produkty bez konieczności poświęcania ogromnych nakładów czasu na projektowanie i produkcję specjalistycznych elementów, natomiast modułowe podejście do projektowania  aparatur umożliwia późniejszą ich rozbudowę o kolejne techniki pomiarowe.

Ważnym elementem w działalności firmy PREVAC jest pochodzenie wykorzystywanych surowców i towarów, z których w późniejszym etapie powstają finalne produkty. Firma nieustannie dąży bowiem do odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych podczas produkcji i dystrybucji produktów, towarów czy usług, jednocześnie chcąc dostarczać je bez szkody dla człowieka, środowiska naturalnego oraz przyszłych pokoleń.

– Przy wyborze surowców w miarę możliwości stosujemy materiały producentów dbających o zrównoważony rozwój. Stosujemy przejrzyste zasady wyboru partnerów, w szczególności dostawców materiałów i usług. Natomiast realizując transakcje zakupu, kładziemy duży nacisk na jakość towaru, termin dostawy, cenę oraz na aspekty środowiskowe. Relacje z naszymi dostawcami i partnerami opieramy przede wszystkim na partnerstwie, wzajemnym zaufaniu i uczciwości, dbając jednocześnie o profesjonalizm oraz rzetelność współpracy – dodaje Andreas Glenz.

PREVAC we wszystkich realizowanych procesach wykorzystuje elektroniczny obieg dokumentów, natomiast w procesach logistycznych analizuje możliwości recyklingu i ponownego wykorzystania opakowań transportowych czy tzw. wypełniaczy. Wszystkie powstałe w procesie produkcji, montażu czy serwisu odpady są segregowane, odbierane oraz raportowane z zachowaniem wymagań prawnych dotyczących ochrony środowiska.

Firma angażuje się również w prowadzenie działalności biznesowej przy zachowaniu wysokiego poziomu uczciwości. Koncentruje się w pełni na kreowaniu wartości dla klienta, m.in. poprzez wsparcie, doradztwo i koncentrację na zadowoleniu odbiorcy z zakupu. Jednocześnie wierzy, że długoterminowy sukces powiązany jest z tworzeniem zdrowych, odnoszących sukcesy środowisk i społeczności. Dodatkowo spółka prowadzi programy stażowe, praktyki i prelekcje dla uczniów, popularyzując ideę gospodarki opartej na wiedzy.

Adrian Morel

Podziel się:

Nastepne

Andy Greene - The Office. Opowieść o kultowym serialu

śr. gru 14 , 2022
Wcześniej nieznane historie zza kulis kultowego serialu, opowiedziane przez jego twórców, scenarzystów i aktorów. Kiedy ostatnio widzieliście się z Jimem, Pam, Dwightem, Michaelem i resztą pracowników Dunder Mifflin? Być może w 2013 roku, kiedy wyemitowano finalny sezon serialu… a może wczoraj wieczorem, kiedy obejrzeliście trzy odcinki z rzędu. Tak czy inaczej, długo po pierwszej emisji ten sitcom nadal cieszy się niesłabnącą popularnością, a jego fani szukają kolejnych informacji o ulubionym […]
Andy Greene - The Office. Opowieść o kultowym serialu – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie