Recykling z Eurobac

Eurobac S.A., jedna z pierwszych polskich firm w branży odzysku odpadów, aktywnie wspiera działania proekologiczne oraz prowadzi kampanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Od momentu wejścia w życie w 2002 r. ustawy o opłacie produktowej, na krajowym rynku pojawiły się firmy, zajmujące się zbiórką oraz wykonywaniem odzysku i recyklingu odpadów, podlegających tej ustawowej opłacie. Eurobac to jedna z pierwszych organizacji odzysku w Polsce, działająca od początku 2002 roku.

– Jednym z istotnych aspektów naszych działań jest edukowanie w zakresie ekologii, na które przeznaczamy 5% przychodów z realizacji obowiązków. Pomagamy nie tylko szkołom i przedszkolom; wspieramy także przedsiębiorstwa w organizacji takich kampanii. Podkreślamy w nich zawsze walory segregowania odpadów, dzięki któremu maleją koszty transportu oraz obsługi związanej z ich wywozem, co znacznie przyspiesza cały proces zagospodarowania odpadów. To z kolei przekłada się na szersze możliwości recyklingu, na czym zyskuje środowisko naturalne – zaznaczaJerzy Toczko, wiceprezes zarządu Eurobac S.A.

Spółka zorganizowana jest w grupie kapitałowej, zrzeszającej jednostki, specjalizujące się w zbiórce odpadów, w tym niebezpiecznych, recyklingu olejów smarowych, „elektroniki”, produkcji paliw alternatywnych, co razem składa się na kompleksową obsługę w zbiórce, zagospodarowaniu i recyklingu odpadów. Wyróżnia ją szeroki zakres działań: większość organizacji odzysku zajmuje się np. tylko opakowaniami, Eurobac zaś obsługuje również w zakresie olejów smarowych, opon, akumulatorów i baterii. Dzięki temu posiada w portfolio znaczących klientów w branży spożywczej, przemyśle, a także w sektorzeautomotive. Co oferuje?

– Kompleksową obsługę, od rozliczania opłat produktowych, wykonywania sprawozdań z ochrony środowiska, po odbiór odpadów oraz ich odzysk i recykling –wylicza J. Toczko.– Warto zaznaczyć, że osobiście odbieramy odpady, bezpośrednio od klientów, co jest praktyką rzadko stosowaną, choć pożądaną. Zwłaszcza w branży samochodowej jesteśmy niekwestionowanym liderem: obsługujemy 60% rynku aut osobowych i aż 85% ciężarowych.

Najsprawniejszej obsłudze klienta sprzyja bogate zaplecze: baza magazynowa, sortownia, specjalistyczna flota transportowa (także do przewozu odpadów niebezpiecznych), kontenery, prasokontenery, wagi samochodowe oraz własne, zaawansowane technologicznie instalacje recyklingu wraz z laboratoriami. Ale na tym nie koniec: Eurobac jako jedna z zaledwie trzech, polskich firm, posiada nowoczesną rafinerię, w której odpady niebezpieczne – przepracowane oleje silnikowe i hydrauliczne – poddawane są recyklingowi .

– Warto korzystać z naszej oferty choćby dlatego, że przekonało się do niej już ponad 1000 odbiorców– podkreśla J. Toczko.– O skali naszej odpowiedzialności i skuteczności świadczy też fakt, że dokumentujemy odzysk i recykling 130 tys. ton odpadów rocznie. Klientów przybywa z roku na rok. Do 2020 roku odzysk i recykling opakowań będzie wykonywany w 50% na odpadach zbieranych od mieszkańców, dlatego bardzo ważna jest segregacja odpadów komunalnych „u źródła”.

Spółka z powodzeniem pokazuje, że proekologiczny biznes łączyć można z edukacją najmłodszych, a głoszone w kampaniach idee recyklingu i ochrony środowiska, przy sprawnym zarządzaniu i kompleksowej obsłudze klienta, stają się solidną podstawą dla ugruntowanej pozycji na rynku.

Adrian Buksa

Podziel się:

Nastepne

KZN Bieżanów: tradycja i nowoczesność

czw. sie 31 , 2017
Od ponad siedmiu dekad Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe Bieżanów produkują i dostarczają kluczowe elementy infrastruktury szynowej, będąc niekwestionowanym symbolem branży Mocne CV Firmę utworzono w 1945 r., początkowo funkcjonowała jako Warsztaty Naprawy Nawierzchni Stalowej, które kilka miesięcy później otrzymały nazwę Warsztaty Drogowe, by w kolejnych latach, wraz z przenosinami na tereny aktualnej lokalizacji w krakowskim Bieżanowie, przyjąć do dziś znaną nazwę: Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów”. Przez kolejne lata firma stanowiła ważne […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie