RED DOT – najważniejsza nagroda w świecie designu dla Grupy Cerrad

Red Dot Award, najważniejsza nagroda w świecie designu, została przyznana firmie Cerrad. Kolekcja Ceppo Nuovo z konceptu Cerrad x La Mania Home otrzymała prestiżową „czerwoną kropkę” w kategorii Product Design. 

RED DOT - najważniejsza nagroda w świecie designu dla Grupy Cerrad – Monitor Rynkowy

Red Dot Design Award to największy i najbardziej renomowany światowy konkurs wzornictwa przemysłowego, nazywany „Oscarami designu”, którego początki sięgają 1955 roku. Co roku nagroda RED DOT w kategorii Product Design przyznawana jest najlepszym za nieprzeciętny design i wyjątkową jakość. 

RED DOT - najważniejsza nagroda w świecie designu dla Grupy Cerrad – Monitor Rynkowy

W tym roku międzynarodowe jury konkursu przyznało ten prestiżowy tytuł kolekcji Ceppo Nuovo, doceniając wzornictwo i wysoką jakość wykonania najnowszej kolekcji marki. 

– Jesteśmy niezmiernie dumni ze zdobycia tej wyjątkowej nagrody w jednym z największych i najważniejszych na świecie konkursów w branży projektowej – mówi Paweł Smolarek,  Chief Product Officer Cerrad. – Nagroda ta jest efektem wytężonej pracy całego zespołu i uznaniem dla naszego wzornictwa – dodaje Smolarek.

RED DOT - najważniejsza nagroda w świecie designu dla Grupy Cerrad – Monitor Rynkowy

– Serdecznie dziękuję Kapitule nagrody Red Dot Award za tak ważne dla naszej firmy wyróżnienie. Postrzegam je jako potwierdzenie sensu tego, co robimy od wielu lat na rzecz ciągłego rozwoju spółki, inwestycji w najnowsze możliwe technologie i infrastrukturę. Dzięki nim możemy oferować naszym Klientom innowacyjne na skalę światową produkty. Nagrodę traktuję jako wspólny sukces zespołów Cerrad i La Mania Home – mówi Paweł Bąk, Chief Executive Officer Cerrad. 

„Oscar designu” dla Ceppo Nuovo jest również uznaniem dla kreatywności producenta, który kolekcję stworzył we współpracy z marką La Mania Home i Joanną Przetakiewicz, businesswoman dyrektor kreatywną i założycielką domu mody La Mania. 

RED DOT - najważniejsza nagroda w świecie designu dla Grupy Cerrad – Monitor Rynkowy

– Jesteśmy dumni z tego, że jury Red Dot doceniło nasz wspólny projekt – mówi Aleksander Przetakiewicz, Chief Executive Officer La Mania i La Mania Home, inicjator kooperacji marek i dodaje, że nagroda dowodzi rangi wspólnego przedsięwzięcia.

– Bardzo cieszy mnie fakt, że nagrodę otrzymała kolekcja inspirowana Mediolanem, wiernie oddająca elegancję włoskiej skały. Ceppo Nuovo jest połączeniem piękna otaczającego świata, podróży, mody i designu w budowaniu wnętrzarskich trendów. Mam nadzieję, że wzbudzi emocje i zainspiruje do tworzenia wyjątkowych wnętrz – mówi Joanna Przetakiewicz, Ambasadorka projektu Cerrad x La Mania Home.

Kolekcja Ceppo Nuovo występuje w trzech kolorach: silver, graphite, black, kilku formatach i dwóch wykończeniach powierzchni: polerowanej i matowej. Wśród formatów – slaby w wymiarze 120 x 280 cm i grubości 6 mm.

RED DOT - najważniejsza nagroda w świecie designu dla Grupy Cerrad – Monitor Rynkowy

– Zastosowaliśmy technologię, którą charakteryzuje wysoka głębia. Kamienie będące częścią grafiki, sprawiają wrażenie, jakby zostały głęboko zatopione pod taflą szkła. Kolory w gamie szarości mają przyjemny ciepły odcień, który sprawdzi się w każdym wnętrzu i przy każdym oświetleniu. Do wykonania powierzchni matowej zastosowaliśmy technologię wzmacniającą kolor. W efekcie powstały niezwykłe płytki, które doceniło jury konkursu – mówi Sebastian Stanek, Dyrektor ds. Innowacji i Technologii Cerrad.

Nagrodzone płytki Ceppo Nuovo są już w sprzedaży. – Najnowsze kolekcje można zobaczyć u większości naszych dystrybutorów w całej Polsce – mówi Tomasz Glegoła, Dyrektor Marketingu Cerrad i dodaje, że wspólny projekt z marką La Mania Home daje nowe możliwości. To pierwsze takie przedsięwzięcie Cerrad i w planach producenta i La Mania Home jest wiele ciekawych działań towarzyszących wprowadzeniu na rynek nowej linii produktów. 

Podziel się:

Nastepne

Trzy filary strategii

czw. cze 30 , 2022
Gmina Świlcza, jedna ze 160 w województwie podkarpackim, należy do gmin najlepiej zarządzanych. Strategiczne myślenie jej władz i współpraca z mieszkańcami pobudziły aktywny rozwój w wielu obszarach. Od 2014 roku gmina Świlcza przeżywa skokowy rozwój cywilizacyjny. – W 2018 roku zweryfikowaliśmy i zaktualizowaliśmy Strategię Rozwoju Gminy do 2023 roku w trzech obszarach: współpraca z potencjalnymi przedsiębiorcami, edukacja dzieci i młodzieży, opieka senioralna – mówi Adam Dziedzic, wójt Świlczy, samorządowiec od 15 lat. – Zacznę od tematu edukacji: Byliśmy pierwszym samorządem w Polsce, który w czasie […]
Trzy filary strategii – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie