Spółdzielnia „Lazurowa” nie zwalnia tempa

Doskonale zlokalizowana na warszawskim Bemowie SM „Lazurowa” konsekwentnie inwestuje, dbając zarazem o komfort mieszkania swoich członków

– Wyniki sprzedaży w „Lazurowych Ogrodach” są rewelacyjne: z 218 mieszkań do kupieniapozostało jedno. Podobnie jest z lokalami użytkowymi: cała powierzchnia ok.1600 mkw została sprzedana, bądź wynajęta. To dobitnie świadczy o słuszności naszych decyzji i atrakcyjności końcowego efektu – mówiZbigniew Gaca-Richter, prezes SM „Lazurowa”.

Przyszłościowe inwestycje

SM „Lazurowa” konsekwentnie inwestuje, wykorzystując swoje atuty: doświadczenie oraz atrakcyjne położenie. Tutejszy sprawny układ komunikacyjny (w okolicy są trzy linie tramwajowe i dziewięć autobusowych) i przyjazna infrastruktura drogowa zapewniają szybkie skomunikowanie z lotniskiem, centrum i pozostałymi dzielnicami Warszawy, której dopełnia rychła perspektywa drugiej linii metra. A do tego ciekawe place zabaw, zgrabne elementy małej architektury, duże nasycenie zieleni oraz spokojna, zaciszna atmosfera osiedla i okolicy. Perspektywy rozwoju Bemowa skłaniają do inwestowania w tej części stolicy, więc po „Lazurowym Zakątku” i „Lazurowych Ogrodach” przyszedł czas na „Lazurową Przystań”.

– Rozpoczęliśmy projektowanie kolejnej inwestycji: nowego budynku mieszkalnego z69 mieszkaniami, częścią usługową, dwupoziomowym garażem podziemnym i ok. 400 mkw. lokali użytkowych –wyjaśnia Zbigniew Gaca-Richter.– Staramy się o pozwolenie na budowę – wprawdzie w warunkach warszawskich trwa to dość długo, ale mam nadzieję, że do jesieni 2018 r. uzyskamy ten dokument tak, aby jeszcze w przyszłym roku rozpocząć realizację „Lazurowej Przystani”.

Klienci „Lazurowej” otrzymują mieszkania w budynkach zrealizowanych z dbałością o użycie najwyższej jakości materiałów budowlanych i najnowocześniejszych technologii. Dzięki udostępnianiu tzw. kart katalogowych inwestycji mają też wpływ na kształt swojego mieszkania, mając komfortowe poczucie jego współprojektowania, tak jak i w przypadku lokali usługowych. Wraz z lokalami mieszkalnymimożna nabyć również miejsca parkingowe pod nimi. Oczywiście atutem jest dobra cena.

Podobnie jak w poprzednich przedsięwzięciach,częśćmieszkań udostępniana jest członkom spółdzielni „po kosztach”, zaśpozostałe lokale sprzedawane będą po cenach komercyjnych. Uzyskiwane w ten sposób dodatkowe przychody spółdzielnia przeznacza na poprawę stanu technicznegobudynków ze starych zasobów..

Dla komfortu mieszkańców

Oprócz „Lazurowej Przystani”, aby uzupełnić ofertęspółdzielni dla mieszkańców w celu szeroko pojętej poprawy warunków życia, SM „Lazurowa” prowadzi negocjacje zakupu działki o powierzchni ok.2 tys. mkw. Chce ją przeznaczyć na budowę lokali użytkowych na wynajem z ukierunkowaniem na przychodnię zdrowia i placówki kulturalno-oświatowe,  bądź służące aktywności ruchowej.

Opracowano też koncepcję przebudowy centralnej części osiedla.– Zamierzamy na podstawie naszych projektów złożyć uwagi domiejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, według naszych potrzeb albo uzyskać zapisy umożliwiające zrealizowanie planowanych inwestycji – wyjaśnia Zbigniew Gaca-Richter.– Chcemy rozebrać stare, dawno już zamortyzowane pawilony, których stan techniczny nie jest najlepszy, i wybudować w tym miejscu nowe pawilony handlowe na wynajem z garażami podziemnymi i lokalami mieszkalnymi na wyższych kondygnacjach. Zainteresowanie taką koncepcją jest bardzo duże. Tę inwestycję będziemy realizowali w trzech etapach, aby uniknąć negatywnego efektu zbyt dużej jednorazowej podaży.

Bieżąca działalność eksploatacyjna „Lazurowej” nie nastręcza kłopotów. Wszyscy tu wiedzą, że miarą sukcesu spółdzielni są m.in. stabilność finansowa i wiarygodność poparta satysfakcją.  Inteligentne planowanie, obserwacje preferencji mieszkańców w kierunku konkretnych usług, profesjonalna, gruntowna analiza rynku, a w konsekwencji stuprocentowa skuteczność sprzedaży zapewniają „Lazurowej” powodzenie kolejnych inwestycji.

Danuta Klimek

Podziel się:

Nastepne

Petrochemia-Blachownia: Śrubę przykręcamy sobie sami

pon. paź 30 , 2017
Zasady bezpieczeństwa porównywalne z panującymi na kosmodromie. Zaostrzone normy ekologiczne, wyśrubowane przez samą spółkę. Petrochemia-Blachownia robi dużo dobrego w kwestii dbałości o środowisko W pochmurny dzień na przedmieściach Kędzierzyna-Koźla rozpoczyna się przeładunek benzenu: pierścienie węża i zaworu zamykają się szczelnie, słychać ciche stuknięcie – to zderzają się metalowe płytki zaworów. Można rozpocząć przetaczanie. Na zewnątrz może się przedostać tych kilka mikrogramów benzenu, jakie zmieszczą się między zeszlifowanymi i dopasowanymi płytkami. […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie