Stadnina Koni Prudnik nagrodzona

O wyróżnieniu Symbol 2022, przewadze konkurencyjnej, a także dobrych warunkach zatrudnienia rozmawiamy z Józefem Stępkowskim, prezesem zarządu Stadniny Koni Prudnik Spółka z o.o.

Wyróżnienie nagrodą Symbol Nowoczesnego Rolnictwa 2022 to spore wydarzenie w historii StadninyJakie znaczenie ma dla państwa to prestiżowe wyróżnienie?

Ogromne. Jej otrzymanie jest potwierdzeniem, iż prowadzone przez nas działania zgodne ze strategią zarządzania przynoszą pozytywne i oczekiwane wyniki. To jednocześnie nagroda za trud i włożony wysiłek w prowadzenie i zbudowanie dobrej marki tak ogromnej spółki. Ponadto z uwagi na to, iż informacja o otrzymanym  wyróżnieniu  publikowana jest na łamach najbardziej opiniotwórczych dzienników w Polsce, uważam, że jest to dla nas okazja do zaprezentowania się szerszemu gronu potencjalnych, nowych kontrahentów, jak również możliwość wzmocnienia wizerunku firmy.

Dlaczego Stadnina Koni Prudnik? Czym wyróżniają się państwo na tle konkurencji?

Realizujemy cele hodowlane z zakresu bydła i koni. Wpływa to na duże osiągnięcia z zakresu genetyki tych zwierząt, co odzwierciedla się w uznawaniu nas jako lidera hodowli i genetyki. Istotne są również prowadzone w spółce działania proekologiczne. W samym 2022 roku wybudowaliśmy nowoczesny jałownik, zbiorniki na gnojówkę, płytę obornikową. Planowana jest budowa placu pod rękawy na kiszonkę. Co ważne, obecnie uczestniczymy i współpracujemy z inwestorami przy przygotowaniach do budowy biogazowni na terenie spółki. Ponadto prowadzenie prawidłowej polityki ekonomicznej, umożliwiające uzyskanie wysokich zysków, wypracowanie stabilności finansowej i mniejszego ryzyka związanego z sytuacjami kryzysowymi powoduje, iż spółka ma ugruntowaną pozycję na rynku i cieszy się zaufaniem partnerów biznesowych. Oferujemy również bardzo dobre warunki zatrudnienia, co stwarza możliwości rzetelnej pracy bardzo licznej, wykwalifikowanej kadrze pracowniczej.

Skoro już o pracownikach mówimy: dla wielu ludzi podstawą atmosfery są warunki zatrudnienia. Jak wyglądają one u państwa?

Uważam, że odpowiednio dobrany zespół pracowników, którzy chcą i potrafią ze sobą współpracować, to połowa sukcesu. Bardzo dobra atmosfera w miejscu pracy powoduje, że pracownicy angażują się w życie firmy, są bardziej efektywni. My ze swej strony gwarantujemy stabilizację zatrudnienia, co oznacza, że wszyscy pracownicy posiadają umowę o pracę. Umożliwiamy pracę zdalną, elastyczny czas pracy, wsparcie dla kobiet w ciąży i młodych mam, dostęp do edukacji, szkoleń, wsparcie w zakresie studiów podyplomowych. Oczywiście nie zapominamy o działaniach integracyjnych.

Rozmawiał: Tomasz Popławski

Podziel się:

Nastepne

LEK-AM: firma z charakterem 

śr. lis 30 , 2022
Firma LEK-AM, jedno z dynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw farmaceutycznych w Polsce, stawia na ciągły rozwój i szuka nowych rynków zbytu. Firmy produkujące leki generyczne pod względem wielkości sprzedaży zdobyły ponad połowę rynku i rokrocznie zwiększają w nim udział. LEK-AM to jedno z dynamiczniej rozwijających się w Polsce przedsiębiorstw farmaceutycznych, które od lat współtworzy ten trend. Firma, która istnieje na rynku od 22 lat, stawia na wiele płaszczyzn rozwoju, m.in. na innowacyjność. – Innowacyjne […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie