Stawiamy na zdrowe stopy Polaków

Dr hab. inż. Katarzyna Ławińska z Sieci Badawczej Łukasiewicz – Łódzkiego Instytutu Technologicznego, realizuje projekt pt. „Wpływ konstrukcji, materiałów i prawidłowego dopasowania obuwia na zdrowie dzieci i młodzieży”, którego celem jest zwiększenie dostępu do informacji i rozwiązanie problemów dotyczących prawidłowego doboru obuwia i wkładek dla dzieci i młodzieży. 

Projekt ma na celu opracowanie raportu zawierającego rekomendacje, wytyczne i dobre praktyki w zakresie prawidłowego funkcjonowania stóp dzieci wraz z właściwym doborem wkładek i obuwia.

– Stawiamy na zdrowe stopy Polaków, rozpoczynając proces edukacji od najmłodszych i ich rodziców. Na bazie antropometrycznych pomiarów stóp dzieci i młodzieży, wykonywanych m.in. w przedszkolach, szkołach, klubach i akademiach sportu, przygotujemy ofertę edukacyjną i rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne w zakresie wkładek dla indywidualnych użytkowników. Pomiary są bezpłatne i całkowicie bezbolesne: polegają m.in. na skanowaniu stóp w technologii 3D, a rodzice otrzymują informacje na temat stanu zdrowotnego stopy dziecka – wyjaśnia dr hab. inż. Katarzyna Ławińska, dyrektor Centrum Materiałów Obuwniczych, Produktów Barwionych i Spożywczych SBŁ-Łódzkiego Instytutu Technologicznego, a zarazem kierownik projektu.

Profilaktyka stóp dzieci i młodzieży jest bardzo ważna, a zwrócenie uwagi, na właściwy dobór obuwia istotnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie stóp i właściwą postawę najmłodszych użytkowników obuwia.

Publikacja dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa” nr projektu NdS/539367/2021/2021 kwota dofinansowania 796 964,00 zł całkowita wartość projektu 796 964,00 zł”.

Joanna Gulewicz

Podziel się:

Nastepne

Ałbena Grabowska - Doktor Zosia

pon. lis 14 , 2022
Ostatni, trzeci tom serii „Uczniowie Hippokratesa”, łączącej opowieść fabularną z przełomowymi wydarzeniami z historii medycyny. Doktor Zosia jest bohaterką fikcyjną, prawdziwy natomiast jest cichy bohater drugoplanowy – nieistniejący już Szpital Ujazdowski. Kiedy doktor Zofia Nibużanka dostaje propozycję pracy w Szpitalu Ujazdowskim w Warszawie, nie waha się ani chwili. W wojskowej placówce medycznej z otwartością wita się lekarki i traktuje je na równi z mężczyznami. Dla Zofii jest to szansa, żeby […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie