Supraśl gotowy na sprzedaż atrakcyjnego terenu

Gmina Supraśl posiada atrakcyjną działkę, którą chce przekazać chętnemu inwestorowi w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat z przeznaczeniem na budowę zakładu lecznictwa uzdrowiskowego.

Supraśl – podlaskie miasteczko, które w coraz szerszych kręgach staje się już miejscem kultowym – przeżywa swoje lata rozkwitu. Z bajecznym położeniem w Puszczy Knyszyńskiej; z doniosłą, wielowiekową historią i kulturą; ze specyficzną, urokliwą architekturą; wreszcie ze skuteczną promocją jako tło scenografii polskich hitów filmowych – staje się coraz popularniejszym miejscem turystycznym. Warto jednak wiedzieć, że Supraśl jest także jednym z najmłodszych polskich uzdrowisk;       i to właśnie pod kątem perspektywy uzdrowiskowej magistrat gminy kształtuje warunki zbycia dużej, atrakcyjnej działki inwestycyjnej.

– Działka do zbycia o powierzchni ponad 0,4 hektara mieści się przy ulicy Uroczysko Pustelnia – mówi Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. – Teren posiada kształt wieloboku i jest dogodny do wymaganego zagospodarowania. Jego obszar jest płaski i nieurządzony. Po stronie północno-zachodniej przebiega droga lokalna o utwardzonej powierzchni. Bezpośrednie, bliskie sąsiedztwo stanowią nieruchomości usługowe z zakresu ochrony zdrowia, rekreacji i wypoczynku oraz zabudowy jednorodzinnej. Wobec przyszłego inwestora mamy jasne oczekiwania: chcemy, żeby wniósł on istotny wkład do rozwoju funkcji turystycznych i uzdrowiskowych Supraśla poprzez budowę kolejnego zakładu lecznictwa uzdrowiskowego.

Nieruchomość znajduje się na obszarze, który aktualnie nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dla terenu, na którym położona jest działka nr 761/3, zostały wydane warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie zespołu budynków lecznictwa ze szczególnym uwzględnieniem lecznictwa uzdrowiskowego, szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, leczenia ambulatoryjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, z przyłączami i oświetleniem oraz układem komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej z parkingami i zjazdami.

Przyszły inwestor będzie miał trzy lata na zagospodarowanie nieruchomości od dnia oddania jej w użytkowanie wieczyste. Oznacza to, że w tym czasie będzie musiał postawić budynek na potrzeby zakładu lecznictwa uzdrowiskowego wraz z infrastrukturą techniczną oraz zapewnić funkcjonowanie tego zakładu. To z kolei oznacza wykonanie robót budowlanych związanych z wykończeniem budynku w taki sposób, aby odpowiadał on wszystkim wymogom umożliwiającym udzielenie świadczeń zdrowotnych. Na koniec potrzebne będzie uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku zakładu. Tyle, gdy chodzi z grubsza o wymogi, jakie będzie musiał spełnić inwestor. A co zyska?

– Olbrzymi potencjał tkwiący w naszej całej gminie i pewny zwrot z inwestycji z dużym zyskiem  – mówi Radosław Dobrowolski. – Tempo, w jakim Supraśl rozwija się i nabiera skrzydeł, jest niesamowite. Miasto i jego okolice pełne są atrakcji, które ściągają tutaj zarówno rzesze „zwykłych” turystów, jak i celebrytów. Mamy mnóstwo zabytków historycznych, zwłaszcza związanych z Zakonem Ojców Bazylianów, z których drukarni wyszły do Narodowego Skarbca Polaków m.in. pierwsze tłumaczenie „Podróży Kapitana Guliwera” Jonathana Swifta, jak również  jedna z najbardziej znanych z polskich kolęd Franciszka Karpińskiego: „Bóg się Rodzi”; mamy trasy rowerowe, stawy, lasy; wspaniałą kuchnię oraz mnóstwo imprez. Niedawno zrewaloryzowaliśmy i przebudowaliśmy miejski Park Saski z tężnią solną; a już absolutną tegoroczną perełką są „Kantyki Supraskie”, czyli unikatowe, odtworzone z rękopisów z XVII wieku unikatowe śpiewy zakonników bazyliańskich. Pieśni te zrekonstruowaliśmy wraz z ukraińskimi naukowcami, a ich prawykonanie doczekało się  emisji telewizyjnej. Jestem przekonany, że inwestowanie w Uzdrowisku Supraśl będzie niezwykle opłacalne,  gdyż to wschodząca gwiazda  północno-wschodniej Polski – dodaje burmistrz.

Szczegółowe informacje na temat działki inwestycyjnej oraz aktualnie ogłoszonego przetargu inwestorzy mogą uzyskać w Urzędzie Miejskim w Supraślu, na stronie internetowej gminy Supraśl oraz BIP.

Grażyna Herich

Podziel się:

Nastepne

Catherine Gildiner - Dzień dobry, potworku. Historie z terapii, które inspirują do walki o samego siebie

czw. wrz 22 , 2022
Prawdziwe historie ludzi, którzy podczas terapii znaleźli odwagę, aby zmierzyć się ze swoją przeszłością. Catherine Gildiner odsłania fascynujące kulisy pracy terapeutki i swoich relacji z pacjentami. Co sprawia, że odnoszący sukcesy muzyk nie jest w stanie uprawiać seksu? Czemu rozsądna kobieta nawet nie dopuszcza możliwości bycia szczęśliwą? Kim staje się dziecko, które matka codziennie wita słowami „Dzień dobry, potworku”? Gildiner odkrywa przed nami świat ludzkich emocji widziany z perspektywy terapeutki. […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie