Merari, czyli sztuka budowania

Merari to deweloper, który kieruje się świadomą wizją i filozofią, a te doskonale wpisują się w oczekiwania kupujących mieszkania. Wybudowane w ramach 1 etapu inwestycji Śliczna 36 w Krakowie, lokale sprzedały się przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Podobna sytuacja zapowiada się w kolejnym budynku.

Merari, czyli sztuka budowania – Monitor Rynkowy

Witold Indrychowski, prezes zarządu Merari Sp. z o.o., ma dużą intuicję do projektów. Kieruje się między innymi tym, jak sam chciałby mieszkać lub czego potrzebuje docelowy klient. Wpisujące się w aktualne trendy urbanistyczne projekty jego spółki obejmują wiele nowoczesnych rozwiązań. Ważne jest np. to, by mieszkańcy mieli poczucie wspólnoty. Dlatego Merari buduje w tej chwili mieszkania dla rodzin: trzy- cztero-, a nawet pięciopokojowe. W projekcie Śliczna 36i6 na każdym piętrze mieszczą się najczęściej trzy mieszkania, każde wyposażone w duży taras i komórkę lokatorską. Misją krakowskiego dewelopera jest tworzenie i realizacja takich projektów, które przynoszą wysoką rentowność udziałowcom i partnerom biznesowym, ale co najważniejsze: prawdziwe zadowolenie klientom.

– Bardzo chcemy budować miejsca do życia, nie lokale na wynajem, dlatego w naszej inwestycji są tylko duże mieszkania – mówi Witold Indrychowski. – Taka idea przyświeca nam przy inwestycji Śliczna 36 w Krakowie. Ważne jest dla nas budowanie na zasadach dobrej, uczciwej i transparentnej współpracy. Nasze mieszkania to ciekawe projekty architektoniczne o wysokich walorach estetycznych i funkcjonalnych. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest kompleksowość każdego nowego projektu mieszkaniowego: od części wspólnych, przez małą architekturę, aż po otoczenie inwestycji.

Na zadowolenie klientów współczesnego dewelopera wpływa wiele aspektów. Jednocześnie ich wymagania cały czas się zmieniają. Według Witolda Indrychowskiego ważny jest np. czas oczekiwania na mieszkanie czy dom.

– Oczekiwania nabywców są coraz większe, a rynek ma do czynienia z niespotykaną jak dotąd konkurencją. Buduje się dużo, a popyt na mieszkania i domy nie maleje, chociaż spodziewane jest jego osłabienie w związku z drożejącym kredytem i wzrastającymi kosztami inwestycji, co przekłada się na ceny sprzedażowe – mówi prezes Merari. Dlatego od przyszłego roku spółka chce też budować domy z żelbetonowych półfabrykatów. Skróci to czas realizacji projektów, a dodatkowo podniesie jakość i pozwoli na rozsądną cenę sprzedażową.

Prawdziwą perełką budownictwa usługowo-biurowego jest tegoroczna inwestycja Mateczny Office – nietuzinkowa przestrzeń dla krakowskiego biznesu. Ciekawostką jest fakt, iż powierzchnie biurowo-usługowe zostały sprzedane indywidualnym klientom biznesowym na cele ich działalności, a nie wynajmowane, co rodzi nową jakość otoczenia biznesowego i kreuje ciekawe relacje, gdyż właściciele tworzą wspólnotę i bardziej się utożsamiają z miejscem prowadzenia biznesu. Merari projektuje też kolejną, podobną inwestycję usługowo- biurową w rejonie urzędu przy ul. Wielickiej, której budowa powinna ruszyć w czerwcu 2022 roku. W najbliższych planach dewelopera jest też budowa ekologicznych i nowoczesnych domów z sektora premium w gminie Mogilany – Zielone Chorowice.

Merari, czyli sztuka budowania – Monitor Rynkowy

Witold Indrychowski, prezes zarządu Merari Sp. z o.o., rozpoczął działalność w branży deweloperskiej 20 lat temu, prowadząc projekt budowy inwestycji Pod Fortem – jednego z największych krakowskich osiedli mieszkaniowych. Pod jego kierownictwem zrealizowany został pierwszy etap osiedla. W kolejnych latach zarządzał przygotowaniem, projektowaniem i budową zespołów apartamentowych Angel Plaza oraz Angel City w centrum Krakowa, łącznie na 500 apartamentów. W Warszawie Witold Indrychowski zajmował się przygotowaniem projektów biurowych: Domaniewska Office Hub, budynku Foksal oraz kamienicy biurowej przy Rakowieckiej. Doradzał też przy kilku projektach. Spółka Merari została założona w marcu 2014 roku. W roku 2021 spółka zakończyła realizację 1 etapu Śliczna 36i6, budynku biurowego Mateczny Office i osiedla domów Zielone Rybitwy.

Grażyna Herich

Podziel się:

Nastepne

Do studenta podchodzą podmiotowo

czw. lis 18 , 2021
Wydział Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dwa lata temu świętował swoje 50-lecie. Niezmiennie cieszy się pozycją instytucji kształcącej najwyższej klasy specjalistów w swoich branżach, którzy zwykle otrzymują atrakcyjne propozycje pracy jeszcze w czasie trwania studiów. –  Studia techniczne często wywołują postrach wśród licealistów, bo wymagają nieco wysiłku i samodyscypliny. A my dokładamy wszelkich starań, by nasze mury opuścił kompetentny i doświadczony specjalista. Co za tym idzie, wymagamy, aby student był przygotowany. Nasi adepci […]
Do studenta podchodzą podmiotowo – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie