Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. laureatem Symbolu 2020!

Po raz drugi z rzędu Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. został laureatem programu Symbol. W 2020 r. kapituła programu uhonorowała spółkę w kategorii Symbol Polskiego Sukcesu.


W dniu 01.12.2020 r. w gdyńskim porcie odbyła się ceremonia wręczenia Symbolu 2020. W innych niż zazwyczaj okolicznościach związanych z obostrzeniami epidemicznymi, to w siedzibie laureata, a nie podczas uroczystej Gali Finałowej, nastąpiło wręczenie zdobytego wyróżnienia. 

– Otrzymujemy tę nagrodę drugi raz. Niebywale nas cieszy, że Port Gdynia postrzegany jest jako firma, która utrzymuje pewien poziom i nieskromnie mówiąc jest wzorem dla kilku innych. Podczas ubiegłorocznej gali mieliśmy okazję poznać naprawdę wybitnych laureatów “Symboli”. Utrzymuje nas to w przekonaniu, że nagroda ta jest jednoczesnym zobowiązaniem dla firmy, żeby podążać kierunkiem rozwoju, który obraliśmy – powiedział odbierając nagrodę Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Program Symbol jest wyrazem docenienia działań i osiągnięć. Honorowane są te firmy i instytucje, których marka stała się reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży. Celem programu jest, nagradzanie i promowanie tych, którzy mogą poszczycić się symboliczną jakością zarządzania i działania. 

– Na szczególną uwagę zasługuje inicjatywa portu związana z budową Portu Zewnętrznego. Ogromna inwestycja, prowadzona z niespotykanym rozmachem, będzie oknem na świat dla polskiej gospodarki. Ważnym aspektem okazała się również akcja #dzielmysiędobrem, zainicjowana przez Port Gdynia, do której dołączyło wiele się trójmiejskich firm. Ważne jest, aby podmioty odnoszące sukcesy, potrafiły dzielić się efektami swojej pracy z lokalną społecznością, szczególnie w obliczu tak trudnych wyzwań jakie przyniósł ze sobą rok 2020 – powiedział Jakub Lisiecki, redaktor naczelny „Monitora Biznesu” w dzienniku „Rzeczpospolita”.

Obradując podczas tegorocznej edycji programu Kapituła nie miała wątpliwości, że Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. jest przykładem firmy symbolicznej. Jak napisano w laudacji, w oficjalnym protokole programu: Polskie okno na świat, miliardowe inwestycje, Port 2.0 – to kilka słów, którymi można opisać wielką inwestycję wyjścia Portu Gdynia w morze. Inwestycję, która jest największym przedsięwzięciem portu od momentu jego budowy. Przyznany tytuł – Symbol Polskiego Sukcesu 2020 – to doskonałe podkreślenie,  jak ZMPG S.A. jest znaczącą firmą dla całej polskiej gospodarki

Michał Woźniakowski

Podziel się:

Nastepne

Elżbieta Cherezińska - Odrodzone królestwo

czw. gru 3 , 2020
Trzy wrogie siły wypowiadają wojnę Królestwu. Rozpoczyna się starcie o przyszłość korony. Stary król rusza na swą największą wojnę. Władysław nie zdejmuje wojennej korony i nie daje się zwieść rozejmom. Przygotowuje się do wielkiej wojny z Zakonem. Jemioła walczy o życie Kazimierza z coraz mroczniejszymi siłami. Zawiera z królem sojusz przeciwko Krzyżakom i wojownikom Starców Siwobrodych. W tym samym czasie w Malborku toczy się zażarta walka o wizję Zakonu. Wielki […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie