Tama Polska stawia na ekologię

Firma Tama powstała wiele lat temu w Izraelu. Założyli ją członkowie Kibucu, spółdzielczego gospodarstwa rolnego. Ponieważ rynek dynamicznie się rozwijał, 12 lat temu założyli przedstawicielstwo w Polsce. W krótkim czasie sprzedaż tak przyspieszyła, że otwarli własną fabrykę w Świdnicy. Wiodące produkty w Tama Polska to produkty do belowania – siatka rolnicza, sznurek rolniczy oraz folia do balotów. Sprzedaż firmy Tama na polskim rynku stale się rozwija. Mimo wysokiej pozycji rynkowej tylko w przeciągu ostatnich 3 sezonów obroty firmy wzrosły tak dynamicznie, że konieczny był wzrost zatrudnienia o ponad 50%.

– Świadomi tego, że wielkość sprzedaży zależy od jakości, ale też świetnego serwisu, nie tylko wprowadzamy najnowsze technologie, ale również doradzamy rolnikom. Dlatego stworzyliśmy również Tama Assist, czyli program doradczo-edukacyjny – mówi Jakub Tobolski, manager Tama Polska Sp. z o.o.

Zarząd firmy ma świadomość, że produkty powinny być ekologiczne. Z drugiej strony wie, że nagle plastik nie zniknie całkowicie z życia. Udało im się już zmniejszyć jego zawartość w wyrobach Tama o 20%, bez utraty ich jakości. Tylko ta jedna firma spowodowała, że w Polsce jest o około tysiąc ton plastiku mniej.

– Na rynku polskim był początkowo pewien opór, jednak potężna praca marketingowa sprawiła, że klienci przyzwyczaili się do proekologicznych rozwiązań – podkreśla Jakub Tobolski. – Wszędzie, gdzie się da, promujemy programy, które pomagają pozbyć się odpadów w sposób przyjazny dla środowiska.

Tymczasem przed Tamą nowe wyzwania. Firma chce rozwijać sprzedaż i pozycję na rynku, wprowadzając nowe produkty. Warto podkreślić, że dysponuje prężnym działem rozwoju i badań który pracuje nad nowymi bardziej przyjaznymi środowisku rozwiązaniami technologicznymi. A wszystko w imię szeroko pojętej jakości i dbałości o ekologię.

Grażyna Herich

Podziel się:

Nastepne

Rozwój nie jest wyborem, jest koniecznością

wt. mar 30 , 2021
O potrzebie rozwoju, innowacji w rolnictwie, a także wyzwaniach rozmawiamy ze Stefanem Ścieszką, prezesem zarządu PHP Agro-Efekt Sp. z o.o. Dzisiejsze gospodarstwo rolne to innowacyjne, w pełni zmechanizowane przedsięwzięcie? To prawda. Wiele gospodarstw w parkach maszynowych posiada nowoczesne ciągniki i kombajny wyposażone w nadajniki GPS, siewniki z czujnikami sterującymi pojedynczymi sekcjami czy rozsiewacze do nawozów z pełnym elektronicznym monitoringiem wszystkich funkcji maszyny współdziałające w czasie rzeczywistym z czujnikami optycznymi. Jednym […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/