Tama Polska stawia na ekologię

Firma Tama powstała wiele lat temu w Izraelu. Założyli ją członkowie Kibucu, spółdzielczego gospodarstwa rolnego. Ponieważ rynek dynamicznie się rozwijał, 12 lat temu założyli przedstawicielstwo w Polsce. W krótkim czasie sprzedaż tak przyspieszyła, że otwarli własną fabrykę w Świdnicy. Wiodące produkty w Tama Polska to produkty do belowania – siatka rolnicza, sznurek rolniczy oraz folia do balotów. Sprzedaż firmy Tama na polskim rynku stale się rozwija. Mimo wysokiej pozycji rynkowej tylko w przeciągu ostatnich 3 sezonów obroty firmy wzrosły tak dynamicznie, że konieczny był wzrost zatrudnienia o ponad 50%.

– Świadomi tego, że wielkość sprzedaży zależy od jakości, ale też świetnego serwisu, nie tylko wprowadzamy najnowsze technologie, ale również doradzamy rolnikom. Dlatego stworzyliśmy również Tama Assist, czyli program doradczo-edukacyjny – mówi Jakub Tobolski, manager Tama Polska Sp. z o.o.

Zarząd firmy ma świadomość, że produkty powinny być ekologiczne. Z drugiej strony wie, że nagle plastik nie zniknie całkowicie z życia. Udało im się już zmniejszyć jego zawartość w wyrobach Tama o 20%, bez utraty ich jakości. Tylko ta jedna firma spowodowała, że w Polsce jest o około tysiąc ton plastiku mniej.

– Na rynku polskim był początkowo pewien opór, jednak potężna praca marketingowa sprawiła, że klienci przyzwyczaili się do proekologicznych rozwiązań – podkreśla Jakub Tobolski. – Wszędzie, gdzie się da, promujemy programy, które pomagają pozbyć się odpadów w sposób przyjazny dla środowiska.

Tymczasem przed Tamą nowe wyzwania. Firma chce rozwijać sprzedaż i pozycję na rynku, wprowadzając nowe produkty. Warto podkreślić, że dysponuje prężnym działem rozwoju i badań który pracuje nad nowymi bardziej przyjaznymi środowisku rozwiązaniami technologicznymi. A wszystko w imię szeroko pojętej jakości i dbałości o ekologię.

Grażyna Herich

Podziel się:

Nastepne

Maja Lunde - Strażniczka Słońca

pon. mar 29 , 2021
Po zimie nadchodzi wiosna! Czy aby na pewno? Kłujące w nos promienie słońca są dla Lilii tylko majaczącym w zakamarkach dziecięcej wyobraźni wspomnieniem. Słońce zniknęło, gdy miała niespełna rok. Jej świat jest szary, ponury i zasnuty deszczem. Dzień zlewa się tu z nocą. A nasiąknięta wodą ziemia od dawna nie rodzi plonów… Skąd zatem dziadek dziewczynki, jedyna bliska jej osoba, co trzy dni przynosi soczyste warzywa i owoce, by nakarmić […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie