Tickerence – konferencyjna aplikacja mobilna

Tickerence – konferencyjna aplikacja mobilna

Statystycznie spędzamy ok. 2 godziny korzystając z Internetu w smartfonie, i to niekoniecznie przeglądając strony, ale także używając aplikacji. W naszym kraju w roku 2013 z aplikacji korzystało 46% osób posiadających smartfony, dziś jest to ponad 60%. Zapewne sam masz w swoim telefonie kilka aplikacji, które, choć najprawdopodobniej nie niezbędne, to zdecydowanie ułatwiają życie. Dzięki nim możesz zamówić taksówkę, kupić bilet do kina, wybrać jedzenie z ulubionej restauracji – a to wszystko przy pomocy jednego kliknięcia. Przyzwyczailiśmy się do spersonalizowanych rozwiązań, sprawnej komunikacji z przyjaciółmi i stałego dostępu do informacji. Dlaczego więc nie rozszerzyć tych udogodnień i zastosować je nie tylko w sferze prywatnej, ale także zawodowej?

Dla organizatora…

Droga do zorganizowania konferencji jest długa i kręta. Pomiędzy planowaniem a realizacją przedsięwzięcia nierzadko pojawia się wiele różnic. Zgranie wszystkich elementów jest niezwykle ważne i, niestety, dość trudne. Wystarczy, że zapomnisz o jednej rzeczy i zadziała efekt domina. Pamiętaj, że uczestnicy szkolenia zapamiętują nie tylko plusy, ale także to, co podczas wydarzenia nie udało się. I na nic może zdać się merytoryczny wykład, doskonała akustyka czy najlepszy catering – jeśli coś nie spodoba się uczestnikom, z pewnością przesłoni im to pozytywne aspekty organizacji.

 • Problemy podczas zakupu biletów skutecznie odstraszą potencjalnych uczestników. W końcu ile razy można próbować zapłacić za szkolenie? Ile razy można prosić o wystawienie faktury lub przesłanie wejściówki?
 • Kłopotliwe może być także sprawdzanie i skanowanie papierowych biletów. Gwarantujemy, że długa kolejka przy wejściu zadziała na uczestników jak płachta na byka – od progu będą niezadowoleni, bardziej krytyczni. Możesz mieć pewność, że łatwiej też “wyłapią” wówczas inne Twoje potknięcia organizacyjne.
 • Uczestnicy konferencji często pytają o skrypty szkoleniowe – ułatwiają im one naukę i pozwalają w każdej chwili odświeżyć wiedzę. Teraz wyobraź sobie, że musiałbyś przygotować dla każdego pakiet z materiałami – wydrukować, posegregować i rozdać uczestnikom. To generuje dodatkowe koszty i wprowadza zamęt.

… i dla uczestnika…

Bierzesz udział w konferencjach i starasz się stale podnosić swoje kwalifikacje? Z pewnością nie chcesz zaprzątać sobie głowy zbędnymi rzeczami. Dla Ciebie ważna jest wartościowa prelekcja przygotowana przez kompetentnego wykładowcę oraz otrzymanie wszystkich niezbędnych informacji dotyczących szkolenia. Tymczasem zdarzają się sytuacje, które mogą przesłonić Ci całą konferencję.

 • Schody zaczynają się już na samym początku: aby trafić na miejsce szkolenia drukujesz mapkę dojazdu, aby wejść na teren konferencji – potrzebujesz biletu (również w formie papierowej), w kieszeni masz również wydruk z agendą wydarzenia i z adresem hotelu, w którym nocujesz. Pamiętaj, że żadnej z tych kartek nie możesz zgubić.
 • Kolejny problem: papierowe skrypty szkoleniowe. Z jednej strony niezwykle przydatne, z drugiej – to kolejna sterta makulatury, którą najpierw będziesz musiał nosić przez cały dzień, a później w domu okaże się, że nie masz gdzie ją umieścić.
 • Wreszcie chyba najbardziej frustrująca rzecz – planujesz zdobyć nowe umiejętności, podszkolić się z jakiegoś zakresu, szukasz interesującego Cię tematu i znajdujesz takie wydarzenie w Twojej okolicy, w całkiem przystępnej cenie, ale… odbyło się już tydzień temu.

… znajdzie się rozwiązanie

Twórcy aplikacji mobilnej Tickerence zaczęli zastanawiać się, z jakimi stykają się organizatorzy konferencji oraz ich uczestnicy m.in. skomplikowany proces zakupu biletów, kolejki przy rejestracji, drukowane wejściówki, które tak bardzo lubią się gubić, skrypty szkoleniowe, które trudno odnaleźć między innymi plikami na komputerze, albo, te w formie papierowej, na które nie ma już miejsca w szufladach.

Nie były to rozważania czysto teoretyczne – twórcy aplikacji są organizatorami wielu konferencji i jednocześnie szkolą się u innych. Doskonale wiedzą więc, jakie bolączki mają obie strony. Dlatego też, podczas planowania kolejnego wydarzenia, zaczęli zadawać sobie pytanie, jak można wyeliminować problemy i ułatwić życie organizatorom i uczestnikom.

Tak właśnie powstał Tickerence – pierwsza w Polsce aplikacja mobilna przyjazna organizatorom i uczestnikom konferencji. Przygotowaliśmy dostęp do najważniejszych biznesowych wydarzeń w jednym miejscu. Wystarczy ściągnąć aplikację na swojego smartfona, zalogować się i… gotowe – od teraz wszystkie bilety, materiały szkoleniowe, informacje dotyczące konferencji oraz przyszłych wydarzeń będziesz mieć zawsze pod ręką. Przekonaj się, jakie to proste!

Robisz wiele eventów masz większe potrzeby jako organizator? Sprawdź, w czym pomoże Ci Tickerence:

 • automatyczna wysyłka faktur do uczestników po zakupie biletu,
 • automatyczna wysyłka biletów,
 • aplikacja mobilna dla uczestników konferencji,
 • aplikacja mobilna dla organizatora do obsługi konferencji (szybki proces rejestracji),
 • dedykowana strona www wydarzenia,
 • wsparcie marketingowe Twojego eventu,
 • szkolenia marketingowe dla organizatorów.

Stale podnosisz swoje kwalifikacje? Sprawdź, w czym pomoże Ci Tickerence:

 • stały dostęp do najważniejszych informacji dotyczących konferencji,
 • powiadomienia o nowych szkoleniach,
 • specjalne rabaty i promocje,
 • materiały szkoleniowe dostępne w przejrzystym panelu,
 • zakup biletu za pomocą smartfona,
 • przechowywanie biletów na serwerze.
Podziel się:

Nastepne

Tak się wyśpisz

czw. maj 25 , 2017
Niewielka rodzinna firma z Wielkopolski jest dowodem na to, że polski towar może odnosić sukcesy na polskim rynku, konkurując ceną i jakością z wyrobami znanych producentów Firma Hevea z podkonińskiego Ślesina od lat dostarcza na polski rynek zdrowe materace. Mogłoby się wydawać, że materac – jak to materac – zwykły pokrowiec z miękkim wkładem. Ile jednak wiedzy i kunsztu potrzeba, żeby taki materac opracować i wykonać, najlepiej wiedzą właściciele firmy: […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie