V Kongres Rozwoju Mieszkalnictwa już 7 września

Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami ma zaszczyt zaprosić Państwa na V Kongres Rozwoju Mieszkalnictwa, który odbędzie się 7 września 2023 w Pile. Wydarzenie dedykujemy przedstawicielom samorządów, zarządcom i właścicielom nieruchomości oraz wszystkim osobom zainteresowanym prezentowaną tematyką. Głęboko wierzymy, że nikogo z Państwa na nim nie zabraknie.

V Kongres Rozwoju Mieszkalnictwa już 7 września – Monitor Rynkowy

Jednak Kongres to przede wszystkim wspólna integracja  ekspertów, naukowców i ludzi zawodowo związanych z branżą. Wymiana myśli, doświadczeń, wiedzy. Czas na dyskusje i prelekcje. Spotykamy się przecież głównie po to, by poznać nowe koncepcje, pomysły i możliwości. Dlatego istotą każdego kongresu jest jego merytoryka. I o to zadbaliśmy organizując nasze wydarzenie.

Pragniemy razem budować naszą rzeczywistość, dlatego podczas Kongresu Rozwoju Mieszkalnictwa oscylować będziemy wokół: wodoru  –  paliwa przyszłości i  azbestu – materiału przeszłości.

Nasi prelegenci – przedstawiciele samorządów, władz ministerialnych, sektora bankowego oraz organizacji pozarządowych przedstawią interesujące przykłady i rozwiązania dotyczące powyższych zagadnień. 

dr inż. Piotr Głowski – Prezydent Miasta Piły opowie o budowie całkowicie samowystarczalnego, ekologicznego osiedla „Zielone Wzgórze”, które jest realnym przykładem na możliwości zastosowania alternatywnych źródeł zasilania w budownictwie mieszkaniowym opartych na OZE i wodorze. Piła, jako jedno z pierwszych miast w Polsce wykorzystujących technologię wodorową jako tanią alternatywę dla węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego.

Krzysztof Baranowski – Menadżer Zespołu Obsługi Programów Budownictwa Komunalnego, Departament Usług Agencyjnych Banku Gospodarstwa Krajowego, przedstawi możliwości pozyskania bezzwrotnego wsparcia budownictwa  z Funduszu Dopłat. Dzięki temu rządowemu programowi finansowemu możemy znacząco zwiększyć zasób lokali mieszkaniowych w swoim regionie. Dowiedzmy się jak z tego skorzystać.

Izabela Drelich – Sikorska – przedstawiciel Ministerstwa  Rozwoju i Technologii Departament Gospodarki Niskoemisyjnej, radca w Wydziale Efektywności Energetycznej Budynków przypomni kwestie związane z Rządowym Programem Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009 – 2032 omówi zakres programu i dotychczasowe efekty. Wystąpienie obejmie tematykę dotyczącą zasad inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest oraz usuwania i zabezpieczania wyrobów zawierających azbest.

Piotr Stawicki – Wiceprezes KIGN skupi się przede wszystkim na tematyce wymiany kłopotliwych instalacji zawierających azbest. Szczególny nacisk położy na szczegóły dotyczące finansowania prac i prowadzenia ich z uwzględnieniem ochrony terenu. 

Karolina Świerkowska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pokaże, jak na poziomie władz wojewódzkich, uzyskać środki finansowe, dzięki którym wymienimy azbest. Na jaki poziom zwrotu kosztów możemy liczyć, jak wygląda Baza Azbestowa, jakie wsparcie otrzymają gminy. 

Podsumowaniem prelekcji będzie panel dyskusyjny i debata. 

Szczegółowy program, formularz zapisów i dodatkowe informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://kign.pl/kongres-rozwoju-mieszkalnictwa-konkurs-inwestycja-roku-pilskie-tbs-sp-z-o-o-2/

V Kongres Rozwoju Mieszkalnictwa już 7 września – Monitor Rynkowy
Podziel się:

Nastepne

Robert Harris - Pompeje

pon. sie 28 , 2023
Upalne lato 79 roku naszej ery. Bogaci obywatele Imperium Rzymskiego ucztują i zażywają kąpieli w swoich willach nad Zatoką Neapolitańską. Nic nie mąci ich dobrego samopoczucia. Tylko jeden człowiek ma powody do niepokoju – młody inżynier Atiliusz Primus, od niedawna zarządzający olbrzymim akweduktem dostarczającym wodę do dziewięciu miast wokół zatoki. Jego poprzednik zaginął w tajemniczych okolicznościach. Atiliusz próbuje wyjaśnić zagadkę zatrutych ryb, które pojawiły się w basenie wpływowego Ampliatusa, uwikłanego […]
Robert Harris - Pompeje – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie