Workerservice o perspektywach rynku pracy w Polsce

Według przewidywań do roku 2050 liczba osób czynnych zawodowo zmniejszy się do liczby 33,1 mln. Oznacza to, że względem 2016 roku podaż siły roboczej zmniejszy się o ok. 5 mln osób. Czy będą to różnice, które polscy przedsiębiorcy będą w stanie zrekompensować przez zatrudnianie cudzoziemców?

Wydaje się, że podmiotem, który ma na to rozwiązanie, jest Workerservice Sp. z o.o., agencja pracy tymczasowej obsługująca przedsiębiorców z województwa śląskiego. Podstawową działalnością spółki jest wynajem pracowników, głównie z rynków zewnętrznych. Do czasu rozpoczęcia wojny na Ukrainie w lutym 2022 roku głównymi kierunkami rekrutacji była Ukraina i Białoruś. Aktualnie zakres zainteresowań Workerservice rozszerzył się o takie kraje jak Indie, Nepal, Indonezja czy Kazachstan.

– Kluczowym sposobem zagospodarowania niewystarczającej siły roboczej jest rekrutacja wykwalifikowanych pracowników z innych krajów. Są to często ludzie wyspecjalizowani w swojej profesji, weryfikowani przez moją spółkę, a przede wszystkim chętni do nowych wyzwań zawodowych w krajach takich jak Polska, które gwarantują im polepszenie jakości życia – mówi Agnieszka Socha, prezes Workerservice Sp. z o.o.

Główną zaletą współpracy z Workerservice jest przede wszystkim czas potrzebny na dostarczenie zleceniodawcy gotowego do pracy i przeszkolonego pracownika. Krótki czas reakcji jest gwarancją redukcji kosztów związanych z rekrutacją i szkoleniem. Firmy korzystające z usług spółki mogą również liczyć na przeniesienie ryzyka związanego z zatrudnieniem pracownika, ponieważ jedyną stroną formalną związaną z zatrudnieniem danej osoby jest agencja.

– Kluczem do sukcesu jest tu dobre rozpoznanie potrzeb firm, które zgłaszają się do nas z potrzebą zatrudnienia nowych pracowników. Wiedząc dokładnie, kogo szuka mój klient, jestem w stanie w krótkim czasie dostarczyć takiego pracownika. Pracownika, który będzie przeszkolony pod kątem stanowiska oraz procedur panujących w danej firmie. Klient oszczędza czas i pieniądze związane z rekrutacją, a pracownik może skupić się na wyznaczonych zadaniach, ponieważ jest przygotowany do pracy w danej jednostce – dodaje Agnieszka Socha.

Dobre agencje pracy tymczasowej stanowią odpowiedź na potrzeby polskich przedsiębiorców zmagającymi się z brakami kadrowymi i mają na to rozwiązanie. Warto je rozważyć. Ale jest coś jeszcze: Workerservice to firma stworzona, by zapewnić pracownikom dobre i godne warunki pracy. To podmiot, który łączy zadowolenie pracowników z celami swoich klientów, gdzie obie strony współdziałają zgodnie z zasadą WIN-WIN.

Podziel się:

Nastepne

Kelly Creagh - Nevermore. Otchłań

śr. lis 29 , 2023
Światy się stapiają, a losy się krzyżują w zapierającym dech w piersiach finale trylogii „Nevermore”. Dla Isobel Lanley cienka linia pomiędzy życiem a śmiercią zatarła się już dawno. Po spotkaniu z Varenem, które omal nie zakończyło się jej śmiercią, dziewczyna boi się wracać do niebezpiecznego świata snu. Ale koszmary powracają, nie pozostawiając jej wyboru. Upiorne wizje Varena znowu zagrażają nie tylko jej, ale i całemu światu, który próbują wchłonąć. Isobel […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie