Żorska Sport-Klinika podsumowuje 20 lat działalności

Sport-Klinika należąca do Grupy Scanmed obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności. Klinika powstała w 2002 roku w Żorach i jako nowoczesny ośrodek ortopedyczny zapewnia kompleksowe leczenie – od diagnozy po rehabilitację. Dziś, po 20 latach działalności wciąż pozostaje jednym z czołowych szpitali monospecjalistycznych w kraju.

Żorska Sport-Klinika podsumowuje 20 lat działalności – Monitor Rynkowy

Klinika ukierunkowana jest na leczenie schorzeń i urazów narządów ruchu u dorosłych oraz dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych. Doświadczona, wykwalifikowana kadra medyczna specjalizuje się przede wszystkim w małoinwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową – w szczególności są to zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego oraz ramiennego. Pacjenci korzystać mogą ze świadczeń zarówno prywatnie, jak i finansowanych w ramach umowy z NFZ.

Do największych osiągnięć zespołu z pewnością można zaliczyć innowacyjne w skali kraju zabiegi. W 2015 roku przeprowadzono tutaj pierwszą w Polsce operację przeszczepu częściowego łąkotki z zastosowaniem odkomórkowanego ksenoprzeszczepu. Zabieg przeprowadzono w ramach programu badań klinicznych, do którego przystąpiła klinika. Niewątpliwym sukcesem pochwalić się mogą również neurochirurdzy ze Sport-Kliniki, którzy z sukcesem przeprowadzili zabieg wszczepienia stymulatora przeciwbólowego rdzenia kręgowego.

Lekarze anestezjolodzy ze Sport-Kliniki jako pionierzy w dziedzinie anestezji zastosowali znieczulenie obwodowe pod kontrolą USG oraz wprowadzili tzw. znieczulenia regionalne. Szkolili również z tej procedury lekarzy z całej Polski i z zagranicy. Warto podkreślić, że Sport-Klinka to także ośrodek badawczo-szkoleniowy, regularnie organizujący międzynarodowe szkolenia oraz konferencje medyczne dla lekarzy. Od 2015 roku ośrodek prowadzi badania kliniczne we współpracy z międzynarodowymi ośrodkami badawczymi zgodnie z wytycznymi Dobrej Praktyki Klinicznej, a świadczone tu usługi realizowane są według standardów potwierdzonych Certyfikatem Akredytacyjnym Ministra Zdrowia oraz Certyfikatem ISO 9001:2015 w ramach Systemu Zarządzania Jakością. 

Z roku na rok systematycznie rośnie liczba pacjentów oraz realizowanych w placówce zabiegów. Dwie dekady działalności Sport-Kliniki to prawie 9 tys. wykonanych artroskopii stawu kolanowego, przeszło 3 tys. operacji w zakresie kręgosłupa i ponad 2 tys. zabiegów endoprotezoplastyki stawu kolanowego.

Imponujące osiągnięcia zespołu doceniła w tym roku także kapituła programu Symbol, przyznając Sport-Klinice zasłużony tytuł Symbolu Nowoczesnej Opieki Medycznej 2022.

Sport-Klinika
ul. Bankowa 2
44-240 Żory

Podziel się:

Nastepne

Coraz bliżej uruchomienia programu FEnIKS. Podpisano porozumienia o współpracy

czw. gru 15 , 2022
Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda wraz z przedstawicielami MKiDN, MKiŚ, MZ oraz CUPT podpisali w środę porozumienia w sprawie realizacji wybranych zadań z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027. Na mocy podpisanych porozumień minister kultury i dziedzictwa narodowego, minister klimatu i środowiska, minister zdrowia oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych, będą pełnić funkcje Instytucji Pośredniczących w realizacji programu FEnIKS. Podpisane dokumenty regulują wzajemne prawa i obowiązki oraz […]
Coraz bliżej uruchomienia programu FEnIKS. Podpisano porozumienia o współpracy – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie