ZSM: perła Śląska

Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa powstała w 1958 roku. Jest jednym z największych podmiotów spółdzielczych w regionie: posiada 214 budynków, a łączna powierzchnia użytkowa wynosi aż 597 tys. m kw

– Dla mnie jako prezesa zarządu najważniejsi są ludzie. Ich komfort życia. Dobry stan techniczny budynków pozwala nam dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a dwa kluby spółdzielcze: „Kwadrat” i „Pastel” umożliwiają naszym członkom rozwijanie pasji i zainteresowań. Są to miejsca, w których organizujemy spotkania, wydarzenia sportowe i turystyczne, a także aktywizujemy oraz integrujemy lokalną społeczność, tak, aby jej zadowolenie z zamieszkiwania w spółdzielczym osiedlu było na najwyższym poziomie – mówi Teresa Krzysztof-Rybicka, prezes zarządu Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Ale działań w kierunku zadowolenia mieszkańców jest tutaj znacznie więcej. Zarząd wprowadza bowiem rozwiązania techniczne, aby spółdzielnia funkcjonowała na miarę XXI w. Inwestuje w infrastrukturę, co znacząco wpływa na zwiększenie majątku spółdzielców, estetykę, standard zamieszkiwania oraz na niższe koszty eksploatacji. Wśród najważniejszych realizowanych projektów należy wymienić te, które związane są z poprawą efektywności energetycznej budynków. Na ukończeniu jest proces termomodernizacji, instalacje przebudowywane są na energooszczędne, zarządzające w inteligentny sposób energią. Znaczącym krokiem w stronę obniżenia kosztów, a zarazem zwiększenia poziomu ekologii jest inwestowanie w instalacje fotowoltaiczne, których moc pozwala na zapewnienie niezbędnego poziomu energii potrzebnej do funkcjonowania tzw. części wspólnych nieruchomości.

Zwiększeniu bezpieczeństwa oraz jakości życia mieszkańców służy modernizacja wind. Zadania te koncentrują się na dostosowaniu przestrzeni fizycznych do standardów, które ułatwią korzystanie z nich osobom ze szczególnymi wymaganiami i ograniczoną mobilnością. Realizacja tych niezwykle istotnych projektów jest możliwa dzięki dotacjom od pomiotów zewnętrznych, takich jak: Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach grantu OZE, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz z programu „Dostępność Plus”.

– Nasze działania inwestycyjne podyktowane są potrzebami naszych członków, ale również rosnącymi kosztami energii. Ważne jest dla nas, aby nie obciążać mieszkańców wydatkami związanymi z tymi projektami, dlatego finansujemy je, sięgając po dotacje oraz środki zewnętrzne, które w znacznym stopniu są umarzane. Innowacje, nowoczesne technologie i ekologia to kierunek, w którym jako Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa podążamy – sumuje Teresa Krzysztof-Rybicka.

Podziel się:

Nastepne

Ada Kussowska - O, Ida!

pt. lip 5 , 2024
Sukcesy w pracy – są. Przyjaciółki – są. Życie miłosne – hmm… Ida: po trzydziestce, rozmiar czterdzieści, wzrost sto siedemdziesiąt siedem. Pracuje głównie w domu, w swojej niedużej kawalerce. I choć trudno jej się otrząsnąć z marazmu, w jaki ostatnio wpadła, potrafi spojrzeć na siebie zdystansem. Bernadetta to profesjonalistka, na pozór chłodna i pozbawiona skrupułów. Nie stroni od przygód miłosnych, byleby były krótkie i bez zobowiązań. Przebojowa Natalia przeprowadziła się […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie