20 lat sukcesów na Politechnice Morskiej w Szczecinie

W tym roku Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu świętował swoje 20-lecie. O tym, co decyduje o sukcesie wydziału, z dziekanem, dr hab. Stanisławem Iwanem, prof. PM rozmawia Joanna Gulewicz

Ten rok przyniósł wiele sukcesów, prawda?

Zgadza się, uruchomiliśmy kolejne laboratorium automatyzacji procesów magazynowych, które zostało wyposażone w unikalny sorter firmy Vitronic. To ogromne wsparcie dla procesu dydaktycznego. Już w tej chwili pracujemy nad utworzeniem kolejnych laboratoriów, których otwarcie planujemy na rok 2024.

A jak rozwijają się realizowane na wydziale obecnie kierunki i specjalności?

Cały czas dbamy o nasze flagowe kierunki i specjalności, bardzo intensywnie rozwija się w tej chwili logistyka offshore, cały czas poszukujemy nowych partnerów, którzy chcieliby nas wesprzeć swoim doświadczeniem i wiedzą ekspercką w zakresie rozwijania tego kierunku. Ważną specjalnością są inteligentne systemy transportowe i dziedzina logistyki miejskiej. W ostatnim czasie obserwujemy wzmożone zainteresowanie kierunkiem zarządzanie. Niezwykle nas to cieszy, bo to ważny kierunek dla tych, którzy planują w przyszłości rozwijać swoją karierę na szczeblach menadżerskich.

Panie dziekanie, jaka jest recepta na sukces?

Klucz do sukcesu to mieć wokół siebie ludzi, którym naprawdę chce się działać, którzy są świadomi, że to, co robimy, robimy dla siebie, dla naszych studentów, by dać im jak najlepsze możliwości rozwoju, które zagwarantują im przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

Podziel się:

Nastepne

Grafen wkracza do przemysłu

czw. gru 7 , 2023
Na ostatnim Kongresie 3W, największego w Polsce i tej części Europy spotkania ekspertów, którzy zajmują się technologiami z obszaru wody, wodoru i węgla pierwiastkowego, jedna z sekcji tematycznych dotyczyła materiałów przyszłości, w tym grafenu. – Brałem udział w dyskusji i polemizowałbym z nazywaniem grafenu materiałem przyszłości, ponieważ grafen nie jest już materiałem niedostępnym i przewidzianym wyłącznie do specjalnych zastosowań, jak branża kosmiczna czy superkomputery. Materiał ten wynaleziono niemal 20 lat […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie