SM „Energetyk” już od ćwierćwiecza jest modelowym przykładem połączenia siły i potencjału polskiej spółdzielczości mieszkaniowej z zaspokajaniem potrzeb mieszkańców
Rzeszów należy do miast intensywnie rozwijających się, w których przybywa ludności. W ślad za tym idzie wzrost potrzeb mieszkaniowych. SM „Energetyk”, dysponująca ok. tysiącem lokali mieszkalnych oraz blisko 40 obiektami o charakterze usługowo-handlowym, co roku oferuje na sprzedaż kolejne wysokiej jakości mieszkania. Ma na swoim koncie zakończone sukcesem projekty inwestycyjne. W tym roku świętuje 25-lecie działalności.
– Dużo budują deweloperzy, ale widzimy bardzo wyraźny trend wyboru mieszkań w ramach spółdzielni – mówi Katarzyna Marszałek, prezes SM „Energetyk” w Rzeszowie. – Nabywcy, dla których jest to przeważnie bardzo ważny element życiowego dorobku, czują się z nami bezpiecznie i pewnie, a też i przyzwyczaili się do faktu, że cena lokali spółdzielczych jest niższa. Tak więc nowe mieszkania najchętniej kupują osoby młode, w tym wiele przyjezdnych, które nie chcą wynajmować lokali i płacić pośrednikom, tylko być już „na swoim”; tym bardziej, że warunki kredytowe zachęcają do tego typu przedsięwzięć. Pamiętajmy też, że inwestycja w mieszkanie to solidna forma lokaty kapitału.
Rzeszowska spółdzielnia „Energetyk” jest jedną z pereł w diademie polskiej spółdzielczości. Choć stosunkowo młoda, skutecznością zarządzania, solidnością i doświadczeniem zdobyła sobie zaufanie wielu rzeszowian. Nowe lokale sprzedaje na przysłowiowym pniu. Mieszkańcy starszych zasobów także są usatysfakcjonowani: profesjonalizmem obsługi, utrzymywaniem opłat na stosunkowo niskim poziomie oraz – jakże ważnym dla spółdzielczości mieszkaniowej – poczuciem bezpieczeństwa w perspektywie przyszłości.
Danuta Klimek
Można już rezerwować nowe mieszkania w drugim etapie budowy Osiedla Przyszłość przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. W ofercie są lokale o powierzchni od 25,62 do 43,76 m kw. Ich cena jest bardzo atrakcyjna: już od 7250 zł brutto. Można też zarezerwować sobie miejsce postojowe w garażu podziemnym. Ważne, że kupujący nie płaci 2 proc. podatku od czynności cywilno-prawnych. To nowa inwestycja „Energetyka” powstająca w coraz popularniejszej, dynamicznie rozwijającej się rzeszowskiej dzielnicy Wilkowyja. Osiedle tworzy kompleks 8 budynków mieszkalno-usługowych o zróżnicowanej ilości kondygnacji – od 5 do 15 – będących połączeniem nowoczesnej architektury z gwarancją spokojnego sąsiedztwa. Najważniejsze atuty osiedla to mnogość zieleni z miejscami do wypoczynku oraz placem zabaw dla najmłodszych, ilość miejsc parkingowych adekwatna do potrzeb, komórki lokatorskie, windy, wideodomofony, a przede wszystkim – wysoka jakość wykonania z dbałością o każdy szczegół. Osiedla posiadają zaawansowaną infrastrukturę handlowo-usługową, chodniki, ścieżki itp. Są dobrze oświetlone, a więc bezpieczne. W sąsiedztwie funkcjonuje Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów. Blisko funkcjonują wielkopowierzchniowe sklepy, takie jak Delikatesy Centrum, Auchan, Leroy Merlin itp., zaś autobusy zapewniają szybki dojazd do każdego miejsca w Rzeszowie.
Za znakomite zarządzanie spółdzielnia zdobyła tytuł Siła Polskiej Spółdzielczości 2021. Kapituła programu doceniła przede wszystkim dbałość o szeroko rozumiane dobro mieszkańców, ich bezpieczeństwo i komfort zamieszkiwania. Nagrodziła też rozmach inwestycyjny spółdzielni i konkurencyjne ceny jej mieszkań. – Przytoczę w tej ważnej chwili scenę z jednego z moich ulubionych filmów: „Gladiator”. Jego główny bohater, generał Maximus, zagrzewając do walki swoją elitarną jazdę, wypowiada pamiętne słowa: „Bracia! To, co czynimy teraz, odbija się echem w wieczności!”. Jestem przekonany, że pod przywództwem prezes Katarzyny Marszałek to, co państwo tworzą, zostanie zapamiętane na wiele lat i będzie odbijać się echem podczas kolejnych jubileuszy, czego serdecznie życzę – mówił Jakub Lisiecki, red. naczelny „Monitora Biznesu” (z lewej) przy udziale Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, wręczając statuetkę Siły Polskiej Spółdzielczości 2021 Katarzynie Marszałek, prezes SM „Energetyk”, podczas uroczystego jubileuszu 25-lecia istnienia spółdzielni.