Pracując z najlepszymi

Istniejąca od 15 lat Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka dostarcza najlepszej jakości surowiec do mleczarni w Polsce i Niemczech

Mieszcząca się w Strzelcach Krajeńskich spółdzielnia specjalizuje się w skupie i dystrybucji mleka surowego. Zrzesza 530 rolników z sześciu zachodnich województw Polski. Jej roczna sprzedaż wynosi 250 mln zł, co klasyfikuje ją w pierwszej dziesiątce tego typu spółdzielni w kraju.

– Naszym głównym celem jest zadbanie, aby producenci mleka uzyskiwali godziwą cenę rynkową za produkt, który dostarczają – podkreśla Andrzej Jarmasz, prezes SSPM. – W okresie 15 lat zwiększyliśmy sprzedaż aż 48-krotnie. Naszymi odbiorcami są przede wszystkim najlepsze spółki w Polsce, ale jesteśmy również związani z mleczarniami niemieckimi, które z uwagi na najwyższą jakość naszego mleka doceniają nas, a logistyka transportu pozwala nam na dobry dostęp do okolicznych regionów. Oczywiście mamy też możliwość sprzedaży do innych krajów. Dbamy, żeby mleko dostarczany przez naszych producentów było najwyższej jakości. Pracujemy tylko z najlepszymi.

Warto tu podkreślić, że Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka jako pierwsza w Polsce uruchomiła produkcję mleka w standardzie bez GMO. Uzyskała na to stosowny certyfikat VLOG.

– Zdobyliśmy ten certyfikat jako pierwsi i on właśnie pozwala nam sprzedawać mleko do mleczarni niemieckich, zgodnie z tamtejszym zapotrzebowaniem. W tej kwestii jesteśmy niekwestionowanym liderem sprzedaży, a wiemy, jak to robić, gdyż reagujemy na potrzeby rynkowe i konsumenckie – mówi Andrzej Jarmasz.

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka planuje wdrożenie produkcji mleka ekologicznego. Duża część krów wypasana jest bowiem na naturalnych pastwiskach, ma zatem do tego idealne warunki. A ponieważ konsument coraz częściej szuka produktów pozwalających zadbać o zdrowie, SSPM chce spełnić te oczekiwania jak najlepiej.

Grażyna Herich

Podziel się:

Nastepne

ZEC poprawia jakość powietrza

czw. sie 13 , 2020
Zakład Energetyki Cieplnej w Opocznie przeprowadza inwestycje, które poprawiają standard życia mieszkańców i z pewnością przyczyniają się, co bardzo istotne, do poprawy jakości powietrza Ciepłownia w Opocznie powstała w 1980 r. Na przestrzeni lat firma podlegała zmianom strukturalnym, kapitałowym 
i własnościowym.  Od 2011 r. ciepłownia funkcjonuję pod nazwą Zakład Energetyki Cieplnej spółka z ograniczona odpowiedzialnością, w której 100% udziałów należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Nasz Dom” w Opocznie. W takiej […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie