Alektum FIZ NFS jednym z liderów rynku

Sukces transakcyjny funduszu sekurytyzacyjnego należącego do grupy Alektum z połowy br. umożliwił zarządowi realizację kolejnych transakcji zakupu wierzytelności bankowych oraz pozabankowych

Alektum FIZ NFS jednym z liderów rynku – Monitor Rynkowy

Fundusz sekurytyzacyjny Alektum FIZ NFS, który powstał w 2022 roku, a swoją zdolność operacyjną osiągnął w 2023 roku, sfinalizował w ostatnich miesiącach pierwsze transakcje. W ślad za tym sukcesem zarząd funduszu zdecydował się na zakup kolejnych portfeli wierzytelności w branży bankowej oraz pożyczkowej. Takie portfolio oraz wielkość posiadanych portfeli wierzytelności klasuje Grupę Alektum w czołówce branżowych firm działających na polskim rynku wierzytelnościowym.

– Zrealizowane transakcje i jakość zakupionych portfeli pozwala nam z optymizmem patrzeć na przyszły rok. Sektor wierzytelności bankowych w Polsce wyceniany jest na ok. 20 mld zł, a to napędza nasz apetyt na kolejne transakcje zakupu wierzytelności od banków i firm pożyczkowych. Chcemy nadal się rozwijać i to jest naszym celem. Chcemy pozostać w czołówce na rynku polskim. Fundusz jest dla nas, jako grupy Alektum, sposobem na dywersyfikację przychodów i wygląda na to, że ta strategia zaczyna się sprawdzać – mówi Marcin Nakielski, V-ce President of Sales w Alektum Sp. z o.o.

Skalę wzrostu marki Alektum w Polsce pokazuje również poziom zatrudnienia. Zarząd spółki przewiduje, że na koniec 2024 roku liczba 100 zatrudnionych pracowników zostanie przekroczona. Sukces grupy został również zauważony przez kapitułę programu Symbol, która rozpatruje kandydaturę Alektum Sp. z o.o. do nagrody w kategorii Symbolu Partnera w Biznesie. Rozstrzygnięcia tegorocznej edycji odbędą się już 16 listopada podczas gali finałowej.

Podziel się:

Nastepne

Jak pozyskać dobrego pracownika? Getmen ma pomysł

pon. lis 13 , 2023
Nie jest łatwo znaleźć ludzi do prostych prac fizycznych. Do uzupełnienia luki pracowniczej jesteśmy zmuszeni rekrutować obywateli takich regionów jak Europa Wschodnia, Azja Bliska i Daleka a ostatnimi czasy Ameryka Środkowa oraz Południowa. Wielu pracodawców głowi się nad tym, jak przyciągnąć do siebie pracowników, według raportu „Rynek usług HR 2022” wartość całego polskiego rynku pracy tymczasowej szacuje się na poziomie 6 mld zł. Globalne stowarzyszenie zrzeszające firmy z branży HR […]
Jak pozyskać dobrego pracownika? Getmen ma pomysł – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie