Electris: wiodący producent komponentów miedzianych inwestuje

1

Zakrojone na dużą skalę inwestycje będą miały miejsce w Białce k. Makowa Podhalańskiego. Znajduje się tam nowoczesna siedziba oraz zakład produkcyjny polskiej firmy Electris, producenta i jednego z czołowych dostawców podzespołów oraz elementów miedzianych i aluminiowych.

W ubiegłym roku Electris otrzymał pozytywną decyzję o wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego na dużą inwestycję realizowaną w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Całościowy plan, którego wdrożenie rozłożone jest do końca 2026 roku, obejmuje m.in. modernizację oraz rozbudowę istniejących hal produkcyjnych, zakup i instalacje nowoczesnych maszyn i urządzeń, wdrożenie wyspecjalizowanego oprogramowania do zarządzania i rozwoju sprzedaży, a także inwestycje w nowe procesy produkcyjne. 

 – Jesteśmy gotowi na dalszy rozwój oraz na poszerzenie naszych możliwości produkcyjnych. To pozwoli nam na skokowy rozwój i oferowanie klientom wielu innowacyjnych rozwiązań – podkreśla Łukasz Hajdyła, prezes zarządu i współzałożyciel spółki.

Rozwój z dużym rozmachem

Electris to firma z wieloletnią tradycją i silną pozycją na rynku, która bardzo dynamicznie się rozwija.  W tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia swojej działalności. A jest co świętować. Nowoczesny park maszynowy, stała, stabilna załoga, elastyczność w zakresie wolumenów produkcji – od jednostkowej po seryjną – oraz duże możliwości przerobu i niezwykle precyzyjny proces kontroli jakości. Już z prostej matematyki wyłania się obraz firmy nastawionej na nowe rozwiązania i klientocentryczność; przewagę konkurencyjną marki buduje właśnie produkcja jednostkowa.  Spółka oferuje swoim klientom (a ma ich ponad 70 na całym świecie) innowacyjne, kompleksowe rozwiązania, zaczynając od projektu i prototypowania, poprzez cały zaawansowany proces obróbki, a kończąc na dostosowanym do oczekiwań zamawiających sposobie pakowania i wysyłki.

Electris wykonuje podzespoły i elementy różnych gabarytów z miedzi a także z aluminium dla wielu branż: energetycznej, OZE, e-mobilności, sektora Data Center, kolejnictwa (np. elementy trakcji) i wielu innych. 

– 20 lat naszej firmy to czas znaczącego rozwoju – od małej, kilkuosobowej, przydomowej firmy, do spółki, która obecnie zatrudnia ponad 150 wykwalifikowanych pracowników i dysponuje najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki którym produkujemy rocznie aż 2 miliony różnorodnych elementów – mówi Łukasz Hajdyła. 

Warto podkreślić, że spółka jest firmą rodzinną, a kobiety na stanowiskach menedżerskich stanowią tu większość, co nie jest często spotykane w tej branży. 

Najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju u podstaw działalności Electris

W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną komunikację wielkich międzynarodowych graczy w zakresie działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska, synergii ze społecznościami lokalnymi, jak i zrównoważonego rozwoju. Rosnąca świadomość konsumentów oraz nowe regulacje prawne z pewnością będą przyspieszać i intensyfikować działania w tym obszarze. Z wagi rozwoju biznesu zgodnego i spójnego ze środowiskiem, doskonale zdaje sobie sprawę również Electris. Jako lider w swojej branży, już od kilku lat, sukcesywnie prowadzi szereg proekologicznych działań i wyznacza standardy, na których wiele, również zagranicznych firm, może się wzorować.

Spółka minimalizuje emisję gazów cieplarnianych oraz sukcesywnie, z roku na rok, zwiększa udział odnawialnych źródeł energii w swojej działalności. Tylko w 2022 roku zmniejszyła emisję CO2 o 30%, także dzięki korzystaniu z zielonej energii, pochodzącej ze źródeł OZE, co potwierdza certyfikat Eko Biznes. Oświetlenie LED na hali produkcyjnej, instalacja fotowoltaiczna, niskoemisyjne, nowoczesne maszyny, samochody i wózki elektryczne to kolejne z rozwiązań wprowadzonych w Electrisie już dawno.

Firma stosuje również materiały pochodzące z recyklingu do pakowania i wysyłek wyprodukowanych przez siebie elementów miedzianych. Takie innowacyjne rozwiązania bardzo doceniają klienci spółki. Z kolei wędrując po hali produkcyjnej, można zauważyć dokładną segregację odpadów ze względu na materiał i jego gabaryty. Jak podkreślają pracownicy, pozostałości z procesów produkcyjnych, z miedzi i aluminium, poddawane są recyklingowi i  zawsze wracają na ponowny przetop do huty. Na stanowiskach produkcyjnych zlecenia wyświetlane są na ekranie telewizora, co z jednej strony pozwala na ograniczenie papieru, a z drugiej – na sprawniejsze planowanie produkcji. 

Electris planuje także kolejne, nowe działania, które pomogą zwiększać redukcję CO2, jeszcze wnikliwiej monitorować ślad węglowy oraz budować świadomość pro-ekologiczną wśród pracowników i społeczności lokalnej.

Jacek Bies

Podziel się:

Wspomniano o tekście: “Electris: wiodący producent komponentów miedzianych inwestuje”.

Komentarze są niedostępne.

Nastepne

SPZOZ w Kazimierzy Wielkiej wdroży kolejny etapu programu InPlaMed

pt. mar 3 , 2023
O dynamicznym rozwoju, skutecznym zarządzaniu, ale również obawach o rok 2023 rozmawiamy z Janiną Dobaj, dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kazimierzy Wielkiej Dlaczego warto wybrać SPZOZ Kazimierza Wielka? W jakich dziedzinach specjalizuje się państwa szpital? Na jakiego rodzaju wsparcie mogą liczyć pacjenci? Przede wszystkim dlatego, że jesteśmy najlepsi w tym co robimy. Naszym celem jest dostosowanie placówki do potrzeb społeczeństwa powiatu kazimierskiego. Staramy się wsłuchiwać w jego oczekiwania związane z […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie