Transformacja energetyczna, regulowana między innymi przez takie instrumenty jak pakiet Fit for 55 czy dyrektywa CRSD, dynamicznie wpływa na zmiany w przemyśle. Elektromobilność, banki energii, zasilanie oparte o zieloną energię to już nie hasła przyszłości, ale rzeczywiste projekty, realizowane na dużą skalę i zmieniające naszą rzeczywistość. Rozwiązania tworzone w oparciu o energię elektryczną przyczyniają się do znaczącej redukcji śladu węglowego, doskonale wpisując się w aktualne trendy globalne. To przede wszystkim zmiany w stronę nowoczesnej motoryzacji, ale także transformacja obszarów takich jak górnictwo (maszyny górnicze), pojazdy użytkowe i rolnicze, domowe magazyny energii czy nawet sektor morski (łodzie elektryczne, jachty, deski surfingowe).
Rozwój technologicznie zaawansowanej i ekologicznej infrastruktury pociąga za sobą zwiększone zapotrzebowanie na miedź, która jest jednym z najlepszych nośników energii elektrycznej. Komponenty wytwarzane na jej bazie są wykorzystywane m.in. smart gridach, magazynach energii, systemach bateryjnych, farmach wiatrowych i fotowoltaicznych. Jak pokazują analizy, zapotrzebowanie na części miedziane będzie z roku na rok większe.
Potencjał tego metalu już dawno odkryła spółka Electris – producent dedykowanych elementów miedzianych i aluminiowych, który już od 20 lat produkuje i dostarcza komponenty do klientów z wielu branż. Wdrażane przez firmę technologie i rozwiązania, jak chociażby nowatorski proces laminowania elementów miedzianych, są często pionierskie i wyznaczają kierunki rozwoju branży. Niedawno fabryka wzbogaciła swoją ofertę o innowacyjną technologię lakierowania proszkowego, maskowania oraz łączenia powłok malowanych z galwanicznymi. To otworzyło przed Electris nowe możliwości współpracy i produkcji dla wielu firm z sektora wydobywczego czy bateryjnego.
– Nasza firma stawia na kompleksowość i komplementarność oferty oraz poszukiwanie nowych możliwości rozwoju – mówi Łukasz Hajdyła, prezes zarządu Electris.
– Dlatego już jakiś czas temu w naszym laboratorium rozpoczęliśmy badania nad przygotowaniem rozwiązań, które sprostałyby wymaganiom stawianym przez światowego lidera w produkcji elektrycznych maszyn górniczych. Opracowanie i wdrożenie nowoczesnej technologii proszkowego nanoszenia powłok na cynowane i srebrzone szyny prądowe zapewniło projektantom naszej firmy zupełnie nowe możliwości, a przed naszą spółką otwiera drogę do współpracy z wieloma nowymi podmiotami zajmującymi się produkcją pojazdów i maszyn elektrycznych oraz banków energii – dodaje.
Dynamicznie rozwijający się sektor e-mobilności to oczywiście nie jedyny obszar, którym zainteresowany jest Electris. Firma wsłuchuje się w trendy rynkowe i potrzeby swoich klientów oraz dąży do rozwoju tych technologii, które pozwolą skutecznie odpowiadać na wyzwania, jakie stawia gospodarka. Już wkrótce Electris rozpocznie modernizację oraz rozbudowę istniejących hal produkcyjnych. Spółka planuje także zakup oraz instalacje nowoczesnych maszyn i urządzeń. Te inwestycje pozwolą na wprowadzenie nowych, innowacyjnych usług, które uzupełnią ofertę firmy.
– Nasza fabryka dysponuje szerokimi możliwościami produkcji elementów z metali nieżelaznych. Własne magazyny oraz rozwinięty i elastyczny łańcuch dostaw składają się na możliwość produkcji szerokiej gamy zaawansowanych technologicznie produktów i systemów, od prototypów i małych serii, po produkcję masową – dodaje Łukasz Hajdyła. Ale na tym nie poprzestajemy i dlatego właśnie realizujemy kolejne inwestycje.
Główną specjalizacją firmy Electris, odpowiadającą za zdecydowaną większość jej produkcji, jest obróbka miedzi i wytwarzanie z niej szerokiego asortymentu produktów do urządzeń zasilających (szynoprzewody, systemy bus bars, konektory miedziane, szyny uziemiające i wiele innych). Oprócz komponentów służących dystrybucji energii, w portfolio spółki znajdują się również radiatory wodne i powietrzne, wielowarstwowe szyny laminowane, izolatory z GPO-3, folie Mylar i Nomex. Produkty z oferty Electris znajdują zastosowanie w takich sektorach jak: dystrybucja energii, odnawialne źródła energii, centra danych i serwerownie, kolejnictwo, lotnictwo, a także przemysł ciężki czy wydobywczy.
Więcej o firmie na www.electris.pl
Electris to polski wiodący producent komponentów miedzianych dla branży elektroenergetycznej. Firma działa i rozwija się w ramach Polskiej Strefy Inwestycyjnej. Jeszcze w tym roku planuje rozpocząć modernizację oraz rozbudowę istniejących hal produkcyjnych, zakup i instalacje nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz wdrożenie wyspecjalizowanego oprogramowania do zarządzania i rozwoju sprzedaży. To pozwoli firmie na wdrożenie nowych, innowacyjnych usług, które uzupełnią ofertę i dadzą klientom pełen wachlarz możliwości.
Wspomniano o tekście: “Electris z rozwiązaniami dla e-mobility i banków energii”.
Komentarze są niedostępne.