Kotar uruchomi nowe inwestycje

O tym, jakie korzyści przynosi montaż ogrzewania podłogowego, o nowych inwestycjach, a także innowacyjnych rozwiązaniach, rozmawiamy z Marcinem Jaworskim, prezesem zarządu firmy Kotar Sp. z o.o.

Kotar uruchomi nowe inwestycje – Monitor Rynkowy

Dla Kotaru rok 2022 to czas bardzo intensywnego rozwoju.

Tak. W najbliższym czasie zamierzamy otworzyć nowy oddział produkcyjno-magazynowy w Rumunii. Plany obejmują również inwestycje w Niemczech. Skupiamy się także na budowie nowoczesnego zakładu zajmującego się produkcją płyt izolacyjnych, wytwarzanych w procesie wtrysku wstępnie spienionego surowca do automatu oraz kształtowanie w formie gotowego wyrobu. Charakteryzuje się on bardzo dobrymi parametrami izolacji termicznej oraz wytrzymałości na obciążenie. Inwestycja ta pozwoli na jeszcze lepsze zoptymalizowanie procesów logistycznych, udoskonalenie procedur obsługi klienta oraz poszerzenie oferty o produkty stosowane w najbardziej wymagających inwestycjach. Dzięki dopracowaniu wszystkich tych procesów firma będzie mogła jeszcze lepiej stawić czoła zarówno aktualnym realiom rynkowym, jak i wysoko postawionym wymaganiom klientów.


Kotar to polska marka, która podbija świat już od 30 lat…

To prawda. Jesteśmy liderem rynku w branży produkcji materiałów izolacyjnych do wodnego ogrzewania podłogowego. Dostarczamy swoje produkty do ponad 20 krajów w Europie i Azji. Przez 30 lat wypracowaliśmy zarówno nowoczesne standardy zarządzania, jak i zaawansowane technologicznie i wydajne procesy produkcyjne.

Bazując na tym, że jesteśmy polską, rodzinną firmą, w znacznej mierze swoją markę budujemy we współpracy z rodzimymi partnerami handlowymi. Gdy rozpoczynaliśmy działalność na początku lat 90., naszym głównym celem było zbudowanie świadomości potencjalnych klientów na temat nowoczesnych systemów ogrzewania podłogowego, ich zalet i przewag rynkowych nad standardowo stosowanymi rozwiązaniami systemów grzewczych. Dziś czerpiemy z tego korzyści – gdyż wiedza konsumencka na ten temat jest kluczowa.

Kotar uruchomi nowe inwestycje – Monitor Rynkowy

Ogrzewanie podłogowe potrafi być tańsze niż standardowe, „grzejnikowe”?

Oczywiście. Bieżące problemy z galopującymi cenami prądu i gazu zmuszają inwestorów – zarówno prywatnych, jak i instytucjonalnych – do szukania rozwiązań dających możliwość znalezienia oszczędności. Ogrzewanie podłogowe idealnie wpisuje się w te potrzeby, przede wszystkim ze względu na znacznie niższy parametr grzewczy w stosunku do standardowego ogrzewania „grzejnikowego”. Oznacza to niższe zużycie mediów i bardziej komfortowy efekt cieplny, tzn. równomierny podział temperatury na całej powierzchni ogrzewanego pomieszczenia. Również dzięki wysokiej wydajności i jakości produkcji poszczególnych komponentów, koszt instalacji w stosunku do standardowego systemu z grzejnikami jest porównywalny, a nawet niższy, w zależności od zastosowanych rozwiązań. Warto też podkreślić, że nasza wysoka kultura pracy oraz znajomość dostępnych rozwiązań przez instalatorów wpływają na najwyższą jakość wykonania instalacji ogrzewania podłogowego, a tym samym na wieloletnie użytkowanie bez konieczności ingerencji w już zainstalowany system. Jest to zazwyczaj jedna z podstawowych obaw potencjalnych klientów – co się stanie, jeżeli system ulegnie uszkodzeniu, rozszczelnieniu już po jego wbudowaniu? Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko, a jeżeli już się pojawią, to produkty są objęte wieloletnią gwarancją, zapewniającą szybki i skuteczny serwis.


Kotar to również innowacje i dbałość o ekologię.

Tak. W ciągu ostatnich kilku lat wprowadziliśmy do oferty kilka nowych rozwiązań, pozwalających na stosowanie naszych produktów w starych budynkach. Chodzi tutaj przede wszystkim o panele izolacyjne o minimalnej grubości 10 mm oraz nowatorski kształt zapinek służących do montażu rur ogrzewania podłogowego, umożliwiający skuteczny montaż w cienkowarstwowej izolacji pomimo swej niewielkiej wysokości. Warto podkreślić, że jesteśmy jedynym w Europie producentem płyt izolacyjnych do ogrzewania podłogowego wytwarzającym również wszystkie główne komponenty – tym samym jesteśmy w stanie bardzo szybko zareagować na niestandardowe zapytania ofertowe, jak również testować nowoczesne rozwiązania wykraczające poza te znane dotychczas. Oprócz tego kładziemy również duży nacisk na ochronę środowiska, stosując przy produkcji styropianu technologię zbliżoną do „zero waste”, a do produkcji używamy energii pochodzącej z tzw. zielonych źródeł.

Rozmawiał: Tomasz Popławski

Podziel się:

Nastepne

Zrównoważony rozwój w niepewnych czasach

pon. wrz 5 , 2022
O sile zrównoważonego rozwoju, lojalności pracowników i radzeniu sobie w niepewnych czasach rozmawiamy z Marią Wawrzaszek-Gruszką, prezes zarządu “Społem” PSS “Robotnik” w Zamościu. Pani prezes, ostatnio widzieliśmy się trzy lata temu, gdy świętowali państwo jubileusz stulecia istnienia spółdzielni. Pamiętamy do dziś tamte piękne chwile; ale wiele przysłowiowej wody upłynęło. Było trudno? Jeszcze jak. Rzeczywiście, nasz setny jubileusz wspominam jako piękny czas; czas rozkwitu. Ale po nim nastała pandemia, która naszą […]
Zrównoważony rozwój w niepewnych czasach – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie