Łódzki Łukasiewicz dla najmłodszych

Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny otwiera swoje arkana wiedzy i opracowywanych technologii na dzieci 

Współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego projekt pn.: „Łukasiewicz dla dzieci – zajęcia edukacyjne i warsztaty” realizowany w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Łódzkim Instytucie Technologicznym w ramach Programu „Nauka dla Społeczeństwa” (nr projektu NdS/547246/2022/2022) stawia sobie za cel zwiększenie kompetencji naukowo-dydaktycznych pracowników instytutu i poszerzenie oferty edukacyjnej dla dzieci.

Projekt jest podzielony na cztery etapy: pierwszy z nich dotyczy przygotowania oferty edukacyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W jego ramach stworzono program wraz z przykładowymi lekcjami dla dzieci. W ramach drugiego zadania opracowano szereg działań promocyjnych. Trzecie zadanie to realizacja warsztatów w poszczególnych placówkach edukacyjnych. Na koniec, w ramach zadania czwartego stworzone zostaną skrypty i publikacje naukowe.

– Zależy nam na ekspozycji i wzmacnianiu rozpoznawalności naszego instytutu oraz  na pokazaniu dzieciom, czym zajmujemy się na co dzień. Prezentujemy najbardziej rozwojowe tematy, realizowane od dawna np. w ramach projektów badawczych. Do tej pory skupialiśmy się na pięciu dziedzinach, ale z całą pewnością w przyszłości rozszerzymy warsztaty o kwestie związane z materiałami kompozytowymi z grzybni, bo w tej chwili to jeden z bardziej przyszłościowych tematów, które opracowujemy – wyjaśnia dr inż. Dorota Gendaszewska, kierownik projektu.

Idea warsztatów bazuje na pragnieniu podzielenia się wiedzą z najmłodszymi i  zaszczepieniu w nich ciekawości prezentowanych obszarów badawczych.

– Mamy nadzieję, że poprzez organizację ciekawych zajęć i warsztatów dla dzieci będziemy w stanie w przyszłości poszerzyć nasze obecne grono naukowe o młode talenty – podsumowuje naukowiec.

Podziel się:

Nastepne

Spółdzielnia z misją

pon. kwi 29 , 2024
SM „Bródno” w Warszawie liczy tylu mieszkańców, co średniej wielkości miasto. Dzięki świetnemu zarządzaniu, kreatywności oraz współpracy zarządu i rady nadzorczej, należy do grona najlepszych spółdzielni w Polsce. Ze Sławomirem Antonikiem, prezesem zarządu spółdzielni, rozmawia Grażyna Herich Panie prezesie, jak to jest dziś zarządzać tak dużą spółdzielnią w tak mało stabilnych czasach? Trudno. Olbrzymim problemem są rosnące koszty konserwacji i eksploatacji budynków, zarówno dla naszych członków, mieszkańców, najemców, ale i […]
BródnoBródno

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie