Meble Loft: prosta forma, naturalny surowiec

O uniwersalności mebli Loft, indywidualizacji oferty, a także szerokiej gamie dostępnych produktów rozmawiamy z Joanną Indycką, prezes zarządu ALPLAST Sp. z o.o. Sp.k.

Na rynku krajowym spółka ALPLAST znana jest przede wszystkim jako producent i dystrybutor szerokiej gamy urządzeń komputerowych. 

Zgadza się. Towarzystwo Handlowe ALPLAST Sp. z o.o. Sp.k. specjalizuje się w projektowaniu i produkcji szerokiej gamy urządzeń komputerowych, urządzeń elektrotechnicznych oraz metaloplastycznych (Home&Design). Rozbudowana infrastruktura techniczna zlokalizowana w trzech zakładach produkcyjnych oraz własne Centrum Badawczo-Rozwojowe pozwalają nam sprostać każdemu wyzwaniu z zakresu szeroko pojętej produkcji urządzeń elektrotechnicznych. Opatentowane systemy zasilania, energooszczędne, autorskie rozwiązania GreenFlow czy możliwości projektowania i produkcji skomplikowanych układów elektronicznych pomagają nam dynamicznie zaadaptować się do ewoluujących oczekiwań klientów, trendów rynkowych czy konkurencyjnych rozwiązań.

Jednak państwa oferta obejmuje znacznie więcej produktów, w tym m.in. wyroby metalowe: artykuły dekoracyjne i meble. Skąd pomysł na tak bogaty asortyment?

Wszystko zaczęło się od pewnego rodzaju eksperymentu rynkowego. Cały czas szukaliśmy możliwości wejścia na rynek klienta detalicznego. Dzięki wybudowaniu pierwszego w Polsce zakładu produkcji obudów komputerowych staliśmy się posiadaczami zautomatyzowanych technologii produkcji i obróbki wszelkich wyrobów metalowych. Eksperyment rozpoczął się dość przypadkowo, można by rzec trywialnie, gdy pracownicy, a także ich znajomi i rodziny, w wolnych chwilach projektowali i wytwarzali pojedyncze partie ozdób metalowych typu Home&Design. Bardzo szybko „pocztą pantoflową” rozeszła się wieść, iż jesteśmy producentem wyrobów dekoracyjnych. Poświęciliśmy więc trochę czasu na przygotowanie własnych, profesjonalnych projektów szerokiej gamy artykułów Home&Design, które próbnie wypuściliśmy na rynek. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i dziś jest to dla nas bardzo poważny segment sprzedaży. Nasze produkty można znaleźć m.in. w sieci sklepów Miloo, w sklepach internetowych DecoArt24 czy ExitoDesign oraz popularnych portalach aukcyjnych. Wracając do pytania: na początku skoncentrowaliśmy się na drobnych wyrobach, takich jak np. wieszaki, parasolniki czy półeczki. Jednak z biegiem czasu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dywersyfikowaliśmy produkty, stopniowo wprowadzając większe i bardziej skomplikowane projekty, np. kwietniki czy paleniska. Z drugiej strony, nie zapominając o klientach instytucjonalnych, rozpoczęliśmy produkcję mebli metalowych: szafek i wózków na laptopy lub tablety, metalowych szafek szkolnych i ubraniowych. Stąd już został tylko krok do wprowadzenia kolekcji mebli, która poszerzałaby portfolio spółki na rynku detalicznym. 

Produkowane przez ALPLAST meble to przede wszystkim styl loft. Czy to wystarczające, aby uważać się za producenta mebli?

Ależ skąd. Nigdy nie uważaliśmy się za producenta mebli… wiele nas różni od typowych zakładów meblarskich. Po pierwsze: nasza oferta ukierunkowana jest na projekty realizowane wyłącznie w oparciu o metal i drewno, które z powodzeniem możemy poddać dowolnej obróbce. Po drugie: jest ona elastyczna, niskoseryjna, co oznacza dla klienta możliwość indywidualnej personalizacji zamówienia w stosunku do kształtu, wymiarów, kolorystyki, surowca czy np. ewentualnych nadruków lub grawerunków. W końcu po trzecie: nasze meble są wykonane z wysokiej jakości surowców. Część drewniana to z reguły dąb, który charakteryzuje się nie tylko pięknym, ciepłym kolorem idealnie współgrającym ze stylem loft, ale także długowiecznością dzięki wysokiej twardości i trwałości.  

Dlaczego styl loft: prosta forma w połączeniu z naturalnym surowcem daje meble uniwersalne, które pięknie pasują do każdego wnętrza. A ponieważ wśród nabywców wraca zachwyt nad modernizmem, którego głównym przesłaniem było tworzenie funkcjonalnych form geometrycznych, pozbawionych ozdób, tym się właśnie kierujemy przy tworzeniu nowych kolekcji. Ażurowa forma nie zagraca wnętrza, a jednocześnie grube metalowe ramy wyglądają solidnie i obiecują wiele lat bezproblemowego użytkowania. Proste bryły łatwo dają się ustawić w każdym pomieszczeniu. Przykładem takiego uniwersalnego sprzętu jest choćby konsola, która sprawdzi się w całym mieszkaniu np. w łazience jako półka pod umywalką, w salonie jako kwietnik czy w sypialni jako toaletka.

Obecnie posiadamy pięć podstawowych kolekcji mebli loft, które wyróżniają się różnorodną lekkością, masywnością, ozdobnością lub surowością. Pełen przekrój mebli od regałów przez stoły po hokery można znaleźć w naszym sklepie internetowym po adresem https://stylowy.alplast.com.pl/

Rozmawiał: Tomasz Popławski

Podziel się:

Nastepne

PE: Rosja musi natychmiast wycofać swoje siły zagrażające Ukrainie

pt. gru 17 , 2021
W obliczu rosnących rosyjskich gróźb militarnych wobec Ukrainy, europosłowie podkreślają, że każda agresja ze strony Moskwy musi mieć wysoką cenę ekonomiczną i polityczną. W rezolucji przyjętej w czwartek 548 głosami za, 69 przeciw, przy 54 wstrzymujących się, Parlament Europejski potępił zwiększoną obecność rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą. Europosłowie domagają się, aby rząd w Moskwie natychmiast wycofał swoje siły i przestał grozić sąsiedniemu krajowi. Eurodeputowani podkreślają, że rozbudowa sił zbrojnych […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie