Na pierwszym miejscu zawsze ludzie

Firma Usługi Ślusarskie Paweł Siwak od niemal 30 lat opracowuje i wdraża najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne. O tym, co zadecydowało o sukcesie, z właścicielem firmy, mgr. inż. Pawłem Siwakiem rozmawia Joanna Gulewicz

Nowatorskie rozwiązania to zasługa wyspecjalizowanego zespołu pracowników; na zdjęciu od lewej strony: Beata Binek, Paweł Siwak (właściciel firmy), Marek Mendera, Błażej Bartczak

Historia działalności firmy Usługi Ślusarskie Paweł Siwak to blisko 30 lat sukcesów i nieustannego rozwoju technologicznego. Co pańskim zdaniem jest kluczowe dla dynamicznego rozwoju firmy?

Na pierwszym miejscu są u nas zawsze ludzie! Gdy pracownicy są odpowiednio dobrani do realizacji zadań i sami mają z nich satysfakcję, firma może się rozwijać w niesamowitym tempie. Dlatego tak dużą uwagę poświęcamy osobom młodym, które przychodzą do nas na staże i praktyki. Dajemy każdemu szansę poznać w pełni otoczenie technologiczne i wybrać dziedzinę, która najbardziej mu odpowiada. Zaangażowanie i zapał wnoszony przez młodych ludzi przynosi mnóstwo świetnych pomysłów.

Mają państwo na koncie wiele zrealizowanych i wdrożonych z sukcesem projektów. Nad czym obecnie pracuje firma?

W tej chwili kończymy projekt pn.: „Innowacyjne technologie wykonywania mieszanin proszkowych stosowanych jako nowej generacji materiał narzędziowy w przedsiębiorstwie Usługi Ślusarskie Paweł Siwak”. Główną innowacją technologiczną jest zastąpienie części, które są w urządzeniach i maszynach narażone na różnego rodzaju uszkodzenia — nowymi, bardziej wytrzymałymi materiałami. Eliminujemy także szkodliwy dla zdrowia kobalt ze składu chemicznego danych materiałów, dzięki czemu produkt stopowy jest także ekologiczny. Podniesienie walorów wytrzymałościowych stopu sprawia, że w dłuższej perspektywie jego opłacalność jest ogromna; nowy stop znacznie zmniejsza bowiem koszty, które wkładamy w serwisowanie i naprawę łatwo ulegających uszkodzeniu części.

Jakimi wartościami kierują się państwo w swojej działalności?

Naszą dewizą jest funkcjonalność, a zatem realizowane projekty mają prowadzić do postępu. Istotne dla nas jest to, by efekt projektu został wdrożony i mógł służyć nie tylko nam, ale także innym firmom i społeczeństwu. Wiedza to potężna siła, którą należy się dzielić i wykorzystywać, by poprawiać otaczający nas świat tam, gdzie tylko to możliwe. Dlatego od samego początku funkcjonowania firmy dbamy także o środowisko, nasza praca ma wnosić do świata coś dobrego, nie tylko w sensie produkcyjnym, ale także w sensie troski o ten świat. Naszym największym marzeniem jest stworzenie fermy fotowoltaicznej, która zapewni nam zupełną neutralność środowiskową, a zatem pozwoli wyprodukować dokładnie tyle energii, ile jest nam potrzebne do funkcjonowania. Myślę, że jesteśmy blisko całkowitego zrealizowania tego marzenia.

Dużo uwagi poświęcają państwo ludziom. Realizowany obecnie projekt pn. „Opracowanie projektu wzorniczego uchwytu mocowanego bezpośrednio do wózka inwalidzkiego, umożliwiającego przewożenie koszyków czy skrzynek zakupowych” jest ukierunkowany na osoby z niepełnosprawnością. Dlaczego jest dla państwa tak ważny?

Każda osoba z niepełnosprawnościami pragnie realizować swoje podstawowe działania w miarę możliwości jak najbardziej samodzielnie. Dla osób, które poruszają się na wózkach, zwykłe zakupy to wyzwanie, a nasz projekt ma umożliwić tym osobom sprawne funkcjonowanie. Chcemy służyć społeczeństwu i ludziom, a właśnie ten projekt doskonale wpisuje się w jedną z kluczowych wartości naszej firmy, którą jest użyteczność naszej pracy.

Podziel się:

Nastepne

Mszczonów inwestuje

wt. paź 26 , 2021
– Zawsze bardzo ważna jest dla nas dbałość o mieszkańców i ich codzienne życie, dlatego mocno stawiamy na inwestycje infrastrukturalne – mówi Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa Jedną z najważniejszych inwestycji tego roku jest modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków, która obsługuje gminę Mszczonów. Jest to kluczowa inwestycja dla mieszkańców, których – co także jest sukcesem – z roku na rok przybywa. Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców wzrasta również ilość produkowanych ścieków, stąd potrzeba większej wydajności, którą zapewni budowa trzeciego ciągu oczyszczalni. W ostatnich latach […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie