Mszczonów inwestuje

– Zawsze bardzo ważna jest dla nas dbałość o mieszkańców i ich codzienne życie, dlatego mocno stawiamy na inwestycje infrastrukturalne – mówi Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa

Mszczonów inwestuje – Monitor Rynkowy

Jedną z najważniejszych inwestycji tego roku jest modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków, która obsługuje gminę Mszczonów. Jest to kluczowa inwestycja dla mieszkańców, których  co także jest sukcesem  z roku na rok przybywa. Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców wzrasta również ilość produkowanych ścieków, stąd potrzeba większej wydajności, którą zapewni budowa trzeciego ciągu oczyszczalni.

W ostatnich latach Mszczonów mocno postawił także na rozbudowę bazy rekreacyjno-relaksacyjnej miasta. Otwarcie mszczonowskich term, pojawienie się Suntago czy DeepSpotu pozwoliło na stworzenie nowego wizerunku gminy, pozycjonując Mszczonów wśród liderów destynacji turystyki rozrywkowej. Teraz dopełnieniem oferty skierowanej dla mieszkańców ma być budowa Centrum Aktywności Lokalnej. Nowy obiekt, w którym znajdować się będą m.in. gabinety rehabilitacyjne czy ambulatoriom, ma być odpowiedzią na pilne medyczne potrzeby mieszkańców.

Dzięki doskonałej komunikacji, z łatwym i szybkim dostępem do głównych miast regionalnych oraz bliskości dróg ekspresowych i autostrad Mszczonów utrzymuje pozycję lidera w kwestii przyciągania do siebie dużych inwestorów.

– To ważny element w działalności naszej gminy, ponieważ lokujące się tu firmy są bardzo dużymi pracodawcami dla ludzi z naszego regionu. Przykładowo na początku przyszłego roku rusza rekrutacja do amerykańskiej firmy Corning, która będzie zatrudniała około 400 specjalistów – mówi Józef Grzegorz Kurek.

W ostatnim czasie związać swoją przyszłość z Mszczonowem postanowiły takie firmy jak PepsiCo, HOPI czy InPost. Tereny pod nową inwestycję planuje zakupić również firma ze Śląska 7R, która właśnie w Mszczonowie ma zamiar stworzyć swoje kolejne centrum logistyczne. 

Anna Knapek

Podziel się:

Nastepne

Kozienice: budujemy otwartą i nowoczesną gminę

wt. paź 26 , 2021
Ostatnie kilkanaście miesięcy to wyjątkowy okres — z jednej strony pełen niepokoju, obostrzeń, zmieniających się przepisów, z drugiej zaś wymagający szybkich decyzji i zdecydowanych działań. Pomimo pandemii można go jednak uznać za dobry dla rozwoju gminy Kozienice Po raz pierwszy w historii budżet gminy przekroczył 200 mln zł, a zrealizowane dochody stanowiły 107% w stosunku do przyjętego na początku roku planu. – Dzięki pozyskanym środkom finansowym (dynamika na poziomie 483%) wprowadziliśmy do […]
Kozienice: budujemy otwartą i nowoczesną gminę – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie