Niedoścignieni w agrobiznesie

Vitera Polska, polski reprezentant koncernu Atlántica Agrícola, będąc jednym z ważniejszych graczy na rynku nawozów dolistnych w kraju, pokazuje, jak skutecznie zwiększyć plony przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań

Suwalska spółka opiera swoje działania na bogatym doświadczeniu firmy hiszpańskiej w zakresie stosowania preparatów nawozowych i fizjostymulatorów. Jednocześnie korzysta z możliwości wymiany doświadczeń z siostrzanymi spółkami Grupy Vitera, które działają w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Rzeczywiste potrzeby ich partnerów biznesowych są zdecydowanie na pierwszym miejscu, a co za tym idzie – nieustannie powstają nowe koncepcje indywidualnej współpracy, profilowanej pod kątem konkretnych odbiorców.

– Jednym z naszych celów jest wprowadzanie na rynek preparatów o najwyższej jakości, pozwalających na połączenie efektywności z racjonalizacją kosztów. Wraz z profesjonalnymi producentami oraz jednostkami naukowo-badawczymi prowadzimy badania i doświadczenia polowe. Inwestycje w nowatorskie badania nad stymulatorami wzrostu, kwasami humusowymi, makro- i mikroelementowymi nawozami dolistnymi oraz preparatami ochronnymi kosztowały kilkadziesiąt milionów euro. Dzięki temu na bieżąco weryfikujemy skuteczność wszystkich rekomendowanych przez nas rozwiązań – mówi Romuald Wołyniec, prezes zarządu Vitera Polska Sp. z o.o.

Wśród kluczowych działań suwalskiej spółki można wymienić m.in. zapewnianie racjonalnych kosztów czy oferowanie wysokiej jakości środków odżywiania i wspomagania wzrostu roślin. Jest to bardzo ważne, ponieważ wartość plonu zawsze powinna przewyższać wartość nakładów ponoszonych na prowadzenie uprawy. Z tego względu Atlántica Agrícola produkuje preparaty wysokoskoncentrowane, które można stosować w niższych dawkach niż standardowe produkty, co znacząco obniża koszty ich aplikacji.

– Produkty Atlántica Agrícola, z których korzystamy w naszej działalności, są produktami pierwszego wyboru w ponad 60 krajach na całym świecie. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj cena specjalistycznych nawozów dolistnych, które są oferowane przez największych graczy na rynku, jest wyższa od cen proponowanych przez Viterę. My skupiamy się nie tylko na jakości, ale także na konkurencyjności i atrakcyjności naszych rozwiązań  – dodaje Romuald Wołyniec.

Zaangażowanie w rozwój firmy, współpraca profilowana pod kątem konkretnych odbiorców czy stałe poszerzanie portfela klientów – wszystko to przyczyniło się do ponownego sięgnięcia po tytuł Symbolu Nowoczesnego Rolnictwa 2020.

– Wyróżnienie, które otrzymaliśmy po raz kolejny, pokazuje, że nasz trud i wysiłek nie idzie na marne, a ciężka praca dostrzegana jest już na poziomie ogólnopolskim. Czujemy się niezwykle docenieni za to, co robimy oraz w jaki sposób aktywnie angażujemy się w umacnianiu pozycji naszej firmy. Jednak największą nagrodą jest dla nas satysfakcja i zadowolenie naszych partnerów biznesowych. A tych jest z roku na rok coraz więcej – sumuje Romuald Wołyniec.

W roku 2020 spółka została dodatkowo wyróżniona Gepardem Biznesu Województwa Podlaskiego, a ponadto Romuald Wołyniec, prezes Vitera Polska otrzymał specjalne wyróżnienie w konkursie Złotej 100 Polskiego Rolnictwa.

Adrian Morel

Podziel się:

Nastepne

„Lazurowa” buduje dobrze i tanio

śr. lut 24 , 2021
SM „Lazurowa” udowadnia, że spółdzielczość mieszkaniowa, łącząc tradycję z nowoczesnością i profesjonalnym, skutecznym zarządzaniem – ma bardzo dobre perspektywy Most Spółdzielczości i Nowoczesnego Mieszkania – to wyróżnienie najlepiej oddaje wieloletnie doświadczenie i sukcesy Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa” w zaspokajaniu potrzeb społeczności warszawskiego Bemowa (i nie tylko), a także kształtowaniu wizerunku spółdzielczości w Polsce. „Lazurowa” to dobra marka. – Oferujemy mieszkania w bardzo dobrym standardzie za stosunkowo niską cenę – podkreśla Zbigniew Gaca-Richter, prezes […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie