Nowe inwestycje Electris

Electris – wiodący polski producent i czołowy dostawca podzespołów oraz elementów miedzianych dla największych koncernów elektroenergetycznych na świecie otrzymał kolejną pozytywną decyzję o wsparciu swojego planu inwestycyjnego w ramach PSI Inwestycji.

Electris to firma z wieloletnią tradycją i silną pozycją na rynku.  Jest najwyższej klasy specjalistą w produkcji elementów miedzianych i aluminiowych, który dostarcza swoje produkty do prawie 70 krajów na świecie. Produkty Electris są stosowane przez największe koncerny elektroenergetyczne, firmy z sektora odnawialnych źródeł energii, banków energii, komunikacji, kolejnictwa i wielu innych.  W tym roku spółka obchodzi jubileusz 20-lecia swojej działalności.

Nowa inwestycja ma na celu wzrost mocy produkcyjno – usługowych firmy. Będzie to możliwe dzięki rozbudowie oraz modernizacji obiektów zakładu, zakupie nowoczesnych maszyn i urządzeń a także inwestycjom w zaawansowane systemy informatyczne. Wszystkie te działania pozwolą spółce na poszerzenie swojej oferty oraz dostosowanie jej do coraz większych wymagań klientów.

Inwestycje są wpisane w DNA naszej firmy od samego początku jej istnienia. Przez ostatnie 20 lat, dzięki wdrażaniu nowych technologii i poszerzaniu portfolio usług, Electris zmieniło się diametralnie. Naszym celem jest dalszy intensywny rozwój.

Dynamiczne zmiany w gospodarce energetycznej generują rosnące zapotrzebowanie na nasze miedziane komponenty, i to bardzo cieszy. Natomiast  nasi Klienci oczekują od nas nie tylko wysokiej jakości produktów, ale także elastyczności, szybkich dostaw, wsparcia w bieżących i planowanych projektach oraz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności ekologicznej. By spełnić te oczekiwania – inwestycje są konieczne!

Współpraca z Krakowskim Parkiem Technologicznym i wsparcie, jakie otrzymujemy w ramach PSI, daje nam szeroki wachlarz możliwości. Jestem przekonany, że wszystkie planowane działania  pomogą nam w lepszym przygotowaniu się na wyzwania przyszłości.  Rozwijając się, zwiększamy nasze możliwości produkcyjne, a co za tym idzie – nasza oferta staje się jeszcze bardziej konkurencyjna.  – podsumowuje Łukasz Hajdyła, Prezes Zarządu Electris.

Od kilku lat, spółka sukcesywnie wdraża szereg proekologicznych rozwiązań i działań, dzięki którym minimalizuje wpływ swojej działalności na środowisko. Nowe inwestycje pomogą jeszcze bardziej zwiększać redukcję śladu węglowego oraz budować świadomość pro-ekologiczną wśród pracowników firmy i społeczności lokalnej.

Realizacja planu jest rozłożona na 4 lata – do końca 2027 roku. Łączną wartość inwestycji szacowana jest na ponad 20 mln złotych.Projekty inwestycyjne Electris wiążą się również ze wzrostem zatrudnienia. Warte podkreślenia jest też to, że jest to kolejna pozytywna decyzja o wsparciu Polskiej Strefy Inwestycyjnej dla Electris.

Firma Electris nie zatrzymała się na małym zakładzie produkcyjnym z początku swojej działalności. Przedsiębiorstwo systematycznie inwestowało w nowe technologie i nowoczesne urządzenia, co pozwoliło mu stawić czoła wyzwaniom branżowym. Skorzystanie z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji to strategiczne posunięcie, które nie tylko potwierdza siłę i perspektywiczność firmy, ale również otwiera nowe możliwości rozwoju. Polska Strefa Inwestycji daje bowiem firmom potencjał do dalszego wzrostu i doskonale uzupełniającej się współpracy. – Tadeusz Zaremba, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Electris prowadzi również rozmowy z Krakowskim Parkiem Technologicznym o poszerzeniu współpracy, która wykracza poza zakres wsparcia udzielonego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Rozmowy dotyczą działań z  European Digital Innovation Hub, punktem wsparcia dla firm przemysłowych, które chcą wprowadzić do swoich fabryk rozwiązania przemysłu 4.0.

Electris Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. to wiodący polski producent i czołowy dostawca podzespołów oraz elementów z miedzi i aluminium dla największych koncernów na świecie. Dzięki swojemu 20-letniemu doświadczeniu na rynku, orientacji na potrzeby klienta, szerokiemu wachlarzowi oferowanych usług, nieustannemu udoskonalaniu stosowanych technologii i wdrażaniu produktów o bardzo wysokiej jakości, spółka zbudowała mocną pozycję i jest jednym z wiodących producentów elementów miedzianych na rynku europejskim. Oferta firmy jest kompleksowa – począwszy od  przygotowania prototypu, przez proces obróbki i wykończania elementów z miedzi i aluminium, poprzez precyzyjny i wieloetapowy proces kontroli jakości, montaż dodatkowych elementów, laminowanie, malowanie proszkowe, nałożenie powłok galwanicznych aż po wysyłkę do klienta. To wszystko składa się na możliwość produkcji szerokiej gamy zaawansowanych technologicznie produktów i systemów, od prototypów i małych serii, po produkcję masową.

Firma rok rocznie otrzymuje Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, co świadczy o tym, że jest godnym zaufania partnerem.

Więcej informacji o firmie na www.electris.pl

Podziel się:

Nastepne

Rupert Latimer - Poświąteczne morderstwo

śr. gru 20 , 2023
Błyskotliwe dialogi, nietuzinkowi bohaterowie i zwodnicze tropy – Poświąteczne morderstwo to wyjątkowy bożonarodzeniowy kryminał. Stary dobry wujek Willie, nienasycony łakomczuch i epickie utrapienie w jednym, przybywa na wieś, aby spędzić z krewnymi święta. Traf chce, że w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostaje znaleziony martwy w śniegu w stroju Świętego Mikołaja. Wygląda na to, że ktoś mógł zatruć jego czekoladkę… A może chodziło o babeczkę? Policja zaczyna krążyć po domu, […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie