Odkryjmy Opole na weekend!

Opole to miasto o niepowtarzalnej atmosferze, pełne zieleni i atrakcyjnych miejsc do zwiedzania. Dzięki kameralności, w stolicy polskiej piosenki wszędzie jest blisko. Bez trudu w ciągu jednego weekendu zwiedzimy największe atrakcje, takie jak Ogród Zoologiczny, Stare Miasto czy Amfiteatr.

Rodzinna przygoda

Nie bez przyczyny National Geographic wpisało ZOO Opole na listę dziesięciu najlepszych polskich ogrodów zoologicznych. Zagospodarowanie ogrodu sprawia, że mamy wrażenie poruszania się po naturalnym środowisku zwierząt w nim mieszkających, ze wszystkich kontynentów świata. Są też place zabaw wśród bujnej zieleni, miejsca piknikowe i punkty gastronomiczne. Najnowszą atrakcję stanowią lwy angolskie i tygrysy syberyjskie. Jeden z największych i najnowocześniejszych w Europie wybiegów dla wielkich kotów dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Opolska Wenecja z widokiem na Wieżę Piastowską, jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Opolu. [Fot. J. Małkowski]

Muzyczne inspiracje 

Podczas wycieczki do stolicy polskiej piosenki koniecznie odwiedzić trzeba legendarny Amfiteatr Tysiąclecia, w którym od 1963 roku odbywa się Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Ta kultowa scena wykreowała dziesiątki artystów i setki przebojów. We wnętrzach amfiteatru działa Muzeum Polskiej Piosenki. Nowoczesna i w pełni multimedialna ekspozycja przedstawia w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20. ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Przeżyć tam można ekscytującą muzyczną podróż, nagrać swoją piosenkę oraz wirtualnie przymierzyć stroje ulubionych artystów. 

Na Starym Mieście

Na deser pozostaje spacer po opolskiej starówce. Kameralny, otoczony pięknymi stylowymi kamieniczkami rynek to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Opolu. Jego sercem jest Ratusz – wzorowany na florenckim Pałacu Vecchio. Atrakcja rynku to Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki z autografami muzyków, kompozytorów oraz autorów piosenek związanych z opolskim festiwalem. Zwieńczeniem wieczoru może być spacer wzdłuż Opolskiej Wenecji (na zdjęciu) rozciągniętej nad pięknym Kanałem Młynówka. Malownicze kamieniczki, wzniesione na fundamencie średniowiecznych murów miejskich, pięknie odbijają się w lustrze wody.

Fińska sauna i nie tylko

A dla amatorów aktywnego wypoczynku znajdą się baseny, stadion lekkoatletyczny  z zapleczem treningowym i fitness, nowoczesna hala sportowa Toyota Park z podwieszaną „amerykańską” bieżnią, największą w regionie ścianką wspinaczkową, boiskiem wielofunkcyjnym, siłownią oraz fińską sauną.

Informacje praktyczne

Szczegółowe informacje o atrakcjach Opola, a także bazę polecanych hoteli i restauracji można znaleźć na stronie internetowej: www.opole.pl. Miejska Informacja Turystyczna znajduje się na opolskim rynku i jest czynna w tygodniu w godzinach: 9.00 do 17.00, a w weekendy od 10.00 do 15.00.

Podziel się:

Nastepne

Brandon Sanderson - Cytoniczka

pon. lis 7 , 2022
Trzeci tom porywającego cyklu o dziewczynie, która w miejscu odleglejszym niż gwiazdy usiłuje uratować przed zagładą swój ukochany świat. Życie Spensy jako pilota Sił Powietrznych Śmiałych było naprawdę niezwykłe. Okazała się jednym z najlepszych pilotów myśliwskich ludzkiej enklawy na Detritusie i uratowała jego mieszkańców przed zagładą z rąk Krelli – enigmatycznych obcych istot, które więziły ich tam od kilkudziesięciu lat. Później, aby zinfiltrować Zwierzchnictwo – galaktyczny sojusz ciemiężący ludzkość – […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie