PE chce prawa dotyczącego różnorodności biologicznej podobnego do unijnego prawa klimatycznego

W poniedziałek europosłowie będą debatować nad nową strategią bioróżnorodności UE 2030, a we wtorkowym głosowaniu mają wezwać do lepszej ochrony prawnej obszarów lądowych i morskich UE na wzór unijnego prawa klimatycznego.

European Union, 2020

Oczekuje się, że po przyjęciu przez Komisję Europejską strategii różnorodności biologicznej 2030, eurodeputowani wezwą do wprowadzenia prawa dotyczącego różnorodności biologicznej, podobnego do unijnego prawa klimatycznego, aby zapewnić, że do 2050 roku ekosystemy na świecie zostaną odbudowane, odporne i odpowiednio chronione.

Mają oni również wezwać do objęcia ochroną co najmniej 30 proc. obszarów lądowych i morskich UE, podjęcia pilnych działań w celu powstrzymania spadku populacji pszczół i innych zapylaczy, a także wyznaczenia wiążących celów w zakresie różnorodności biologicznej w miastach, takich jak zielone dachy.

Według działającej pod auspicjami Programu Środowiskowego ONZ Międzyrządowej Platformy ds. Różnorodności Biologicznej i Funkcji Ekosystemu (IPBES) przyroda kurczy się w skali globalnej w bezprecedensowym tempie, a milion z szacowanych ośmiu milionów gatunków jest zagrożonych wyginięciem. Parlament Europejski podkreśla, że konsekwentnie traktuje różnorodność biologiczną priorytetowo i wielokrotnie ostrzegał w przeszłości przed jej ciągłą, bezprecedensową utratą.

kic/

Źródło informacji: EuroPAP News; PAP MediaRoom

Podziel się:

Nastepne

Alex Dahl - Perfekcyjna rodzina

pon. cze 7 , 2021
Jej córeczka miała pierwszy raz w życiu nocować u koleżanki. dziecięca zabawa zmieniła się jednak w tragedię… Lucia Blix po szkole poszła się pobawić z nową przyjaciółką Josie. Wieczorem mama Lucii, Elisa, przywiozła do Josie piżamkę i wypiła kieliszek wina z jej mamą. Pocałowała córeczkę na dobranoc i pojechała do domu. Więcej nie zobaczyła już swojego dziecka. Następnego dnia dom świecił pustkami. Nie było mebli, rodziny. Nie było Lucii. To […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie