Przyjazna „Luiza”

GSM „Luiza” w ponad 25-letniej historii miała zawsze na pierwszym planie właściwe gospodarowanie majątkiem spółdzielców

– Przyjazna spółdzielnia, kompleksowa i kompetentna obsługa mieszkańców to nasza dewiza – mówi Waldemar Chwist, prezes Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Luiza”. – Chodzi także o stałe dbanie o wspólną własność – na tym polu zwiększamy zakres naszych usług. Jest to m.in. rezultatem funkcjonującego od wielu lat systemu otwartych przetargów. 

Spółdzielnia od wielu lat prowadzi na szeroką skalę program termomodernizacji budynków, który przyczynił się nie tylko do poprawy komfortu zamieszkiwania i estetyki osiedli, ale przede wszystkim obniżył koszty ogrzewania mieszkań.

„Luiza” stała się już znana z wielu działań proekologicznych. Dzięki wykorzystaniu Programu Priorytetowego KAWKA kompleksowo zmodernizowano 32 budynki mieszkalne wielorodzinne w Zabrzu-Zaborzu, a efektem była likwidacja źródeł niskiej emisji i podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki temu zmniejszono narażenie mieszkańców na oddziaływanie zanieczyszczeń w powietrzu. Zniknął problem ewentualnego zaczadzenia przy użytkowaniu pieców węglowych i urządzeń grzewczych gazowych. Pięknieje miasto – wszystkie zmodernizowane budynki wyróżniają się kolorowymi elewacjami. 

Utrzymywanie budynków w należytym stanie technicznym to niejedyna forma aktywności spółdzielni. W tym roku odbyła się szósta edycja konkursu na najpiękniejszy balkon i ogródek przydomowy. Cieszą one oczy, a celem jest promocja wśród mieszkańców osiedli dbałości o estetykę najbliższego otoczenia.

Od kilku tygodni na parterze siedziby zarządu czynne są nowe sale obsługi mieszkańców. Przestronne, nowoczesne wnętrza przyczyniły się do zwiększenia komfortu obsługi interesantów.

– Wszystko to w trosce o mieszkańców, aby wychodzić naprzeciw ich potrzebom, a następnie je spełniać. Tak właśnie rozumiemy pojęcie „spółdzielnia przyjazna mieszkańcom” – podsumowuje Waldemar Chwist.

Danuta Klimek

Podziel się:

Nastepne

W tym tygodniu w PE: legalna migracja, cyberbezpieczeństwo UE, nowy pakt o migracji i azylu

wt. paź 26 , 2021
Propozycje nowego ustawodawstwa w dziedzinie legalnej migracji, zmiana istniejących przepisów dotyczących cyberbezpieczeństwa i reforma systemu azylowego – będą tematami posiedzenia komisji Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Finansowe skutki przestępczości zorganizowanej Komisja Kontroli Budżetowej przyjmie we wtorek sprawozdanie na temat wpływu przestępczości zorganizowanej na zasoby własne UE (główne źródła dochodów budżetu unijnego) oraz na niewłaściwe wykorzystanie środków. Szacunki pokazują, że przestępczość zorganizowana wpływa od 2,7 proc. do 3,6 proc. na łącznych wydatków […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/