Rehabilitacja: kluczowy element procesu leczniczego

– O tym, że rehabilitacja lecznicza jest niezmiernie ważną częścią procesu terapeutycznego staramy się w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem przekonać corocznie ok. 2,5 tys. pacjentów – podkreśla Krystyna Walendowicz, dyrektor szpitala.

Przez ostatnie lata kierowana przez nią jednostka stała się czołowym szpitalem rehabilitacyjnym w kraju. Wynika to z wielości rehabilitowanych schorzeń (stacjonarne oddziały rehabilitacji ogólnoustrojowej, pulmonologicznej i neurologicznej, oddział dzienny, fizjoterapia ambulatoryjna), ale także z ogromnego zaangażowania personelu. Załoga szpitala nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i poszerza swoje kompetencje. To najczęściej z jej inicjatywy szpital pozyskuje najnowocześniejsze urządzenia rehabilitacyjne. Potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych przez szpital świadczeń są liczne nagrody, wysokie miejsca w branżowych rankingach oraz niezwykle cenione przez placówkę certyfikaty, z certyfikatem akredytacyjnym na czele.

– Niezmiernie ważne dla pacjenta są również warunki bytowe – mówi Krystyna Walendowicz. – Przeszliśmy w ostatnich latach gruntowną modernizację, co istotnie poprawiło warunki kilkutygodniowego zakwaterowania. Do dyspozycji pacjentów oddaliśmy jeden z niewielu w Polsce ogrodów sensorycznych, w którym łączą się przepiękne widoki, zapachy czy szum strumyka. Bo przyjęta przez nas w szpitalu dewiza, że „pacjent jest najważniejszy”, to nie tylko hasło, lecz rzeczywista troska o niego.

Podziel się:

Nastepne

Carl Sagan - Kontakt

czw. lut 9 , 2023
Początkowo wydawało się to niemożliwe – kiedy pracująca w ramach programu SETI w centrum radioteleskopów w Nowym Meksyku dr Eleanor Arroway informuje o odebraniu sygnału od obcej cywilizacji, nikt nie dowierza w prawdziwość jej odkrycia. Szybko okazuje się jednak, że odebrany sygnał nie może być przypadkowy, bowiem zawiera ciąg liczb pierwszych i pochodzi z systemu Wega oddalonego od Ziemi o 26 lat świetlnych. Sprawa nabiera światowego rozgłosu, a kiedy w […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie