Rozwój w czasach niepewności

Wyszli obronną ręką z trzech kryzysów.
Lubią ryzyko. 

Rozwój w czasach niepewności – Monitor Rynkowy

Polfrost Internationale Spedition w tym roku obchodzi 25-lecie działalności. Spółka zajmuje się kompleksową obsługą transportu morskiego, lotniczego, kolejowego i drogowego. – Tym, co nas wyróżnia jest spedycja kolejowa. Realizujemy importy surowców ze Wschodu przez nasz terminal w Braniewie lub przez terminal w Gołuchowie. Nasi klienci otrzymują kompleksową usługę, od przeładunków na terminalach granicznych, transportu drogowego do i z terminali, odpraw celnych, magazynowania, konfekcjonowania, po ubezpieczenie cargo –  mówi Jan Ryszard Grzebielucha, prezes Polfrost Internationale Spedition Sp. z o.o.

Rozwój w czasach niepewności – Monitor Rynkowy

Polfrost posiada własne terminale przeładunkowe LHS Gołuchów, POLFROST Terminal (Braniewo), POLFROST Ukraina (Kijów), POLFROST Logistik (Moskwa) i POLFROST BEL (Mińsk). Mocnymi kierunkami firmy są: Unia Europejska, Rosja, Chiny, Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan, Azerbejdżan i Turkmenistan.

Firma działa w trzech niszach: kolejowym imporcie surowców, transportach drogowych w temperaturze kontrolowanej i „nietypowych” przewozach dla wojska. W ubiegłym roku, w marcu, wykazała się organizacją transportu lotniczego produktów ochronnych i medycznych do walki z pandemią COVID-19.

– Wyzwań było wiele, bo sytuacja była nietypowa – relacjonuje Jan Ryszard Grzebielucha.  –  Transport wymagał elastyczności w wykorzystywaniu przez nas różnych środków transportu, nie tylko lotniczego. Musieliśmy zsynchronizować wszystkie załadunki i rozładunki, znaleźć odpowiedni środek transportu w odpowiednim czasie i miejscu. Nie było to łatwe zadanie, gdyż był to początek pandemii, nikt nie wiedział, co się wydarzy. Ludzie zaczęli panikować, bać się o zdrowie swoje i bliskich, sytuacja na rynku z każdym dniem się pogarszała. Było ogromne zapotrzebowanie na maski, a środków transportu było niewiele. Podjęliśmy się tego wyzwania, gdyż nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, lubimy ryzyko. Jesteśmy poszukiwaczami przygód  – dodaje prezes.

W swojej działalności Polfrost przechodził trzy kryzysy: w latach 1998, 2008 i 2014. Ze wszystkich wyszedł obronną ręką i dalej elastycznie funkcjonuje. – Jako organizacja nie odczuliśmy żadnej zmiany podczas pandemii, poza tym, że nasi pracownicy przez większość czasu pracowali zdalnie. Home office okazał się pozytywnym aspektem, gdyż efektywność naszej załogi znacząco wzrosła.  Wzrasta też zatrudnienie – mówi Jan Ryszard Grzebielucha.

Nieprzypadkowo. Polfrost chce rozwijać obsługę importów z Azji Południowo-Wschodniej i importów surowców ze Wschodu. Planuje także wybudować terminal w Braniewie, który będzie przebiegał przez Nowy Jedwabny Szlak oraz rozwijać się biznesowo na południu Polski.

Jacek Bies

Polfrost Internationale Spedition

To międzynarodowa grupa spółek zajmujących się kompleksową obsługą transportu: drogowego, kolejowego, morskiego, lotniczego i project cargo. Tworzy usługi na miarę potrzeb klientów. Prowadzi globalne projekty oraz służy doradztwem w zakresie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw.
Ma bogate doświadczenie w branży TSL, działa na rynku od 25 lat. Posiada 12 oddziałów na świecie m.in. w Warszawie, Gdyni, Krakowie, Berlinie, Mińsku, Kijowie, Moskwie i Almatach.
Oferuje wysokiej jakości usługi z sektora transportu, spedycji i logistyki w oparciu o Zintegrowany System Zarządzania Jakością.
Wraz z dynamicznym rozwojem firma wdrożyła kolejne systemy sektorowe, takie jak: HACCP, IFS, SQAS, WSK, AQAP, DPD, AEO czy TAPA.

Podziel się:

Nastepne

Carl Chinn - Peaky Blinders. Spuścizna

pon. wrz 27 , 2021
Dzięki popularnemu serialowi gangsterski klan rodziny Shelby i jego charyzmatyczny, zawsze nienagannie ubrany przywódca zyskali sławę na całym świecie. W swojej poprzedniej książce o Peaky Blinders brytyjski historyk Carl Chinn opowiedział historię prawdziwych gangów z mrocznych zaułków Birminghamu i rzeczywistych pierwowzorów postaci z serialu. Tym razem ponownie odwiedzimy świat kryminalnego podziemia, by zobaczyć, co się stało z bohaterami jego opowieści i ich rywalami w innych miastach. Prawdziwa historia najsłynniejszych brytyjskich […]
Carl Chinn - Peaky Blinders. Spuścizna – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie