Spółdzielnia przyjazna mieszkańcom

Przyjazna spółdzielnia, kompleksowa i kompetentna obsługa mieszkańców to dewiza Rady Nadzorczej i Zarządu GSM „Luiza”

Spółdzielnia przyjazna mieszkańcom – Monitor Rynkowy

Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Luiza” w Zabrzu profesjonalnie zarządza swoimi zasobami i inwestuje w nie. Od wielu lat prowadzi na szeroką skalę programy remontów i termomodernizacji budynków. Owocami tych prac są komfort mieszkańców, czyste powietrze i bezpieczeństwo.

Spółdzielnia administruje 432 budynkami z 5643 mieszkaniami o łącznej powierzchni 276 250 m kw, 71 lokalami użytkowymi o powierzchni 5610 m kw oraz gruntami o powierzchni 468 173 m kw.

Spółdzielni nie jest obce strategiczne, proekologiczne myślenie. Dzięki wykorzystaniu Programu Priorytetowego „KAWKA” w ciągu trzech lat kompleksowo zmodernizowała 32 budynki mieszkalne wielorodzinne w Zabrzu-Zaborzu. Efektem była likwidacja źródeł niskiej emisji poprzez podłączenie budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej.

– W ciągu kilkunastu miesięcy zmienił się standard życia mieszkańców, którzy obecnie korzystają z centralnych dostaw ciepła do kaloryferów i kranów – mówi Waldemar Chwist, prezes Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Luiza”. – Ten komfort jest szczególnie istotny dla osób starszych, których liczba z każdym rokiem wzrasta. A ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne, doprowadziliśmy do kompleksowej termomodernizacji budynków wielkopłytowych i likwidacji indywidualnych gazowych podgrzewaczy ciepłej wody w budynkach wielorodzinnych. W konsekwencji zniknął problem możliwości zaczadzenia się mieszkańców w tych budynkach.

Dzięki inwestycjom doprowadzono do likwidacji głównych źródeł zanieczyszczenia powietrza w miastach – niskiej emisji z pieców i kotłów węglowych powodujących smog, zmniejszyła się też znacznie emisja CO2. Wszystkie zmodernizowane budynki wyróżniają się pięknymi, kolorowymi elewacjami wraz z uporządkowanym i odnowionym otoczeniem. Zarząd spółdzielni kieruje się maksymą „Spółdzielnia przyjazna mieszkańcom”. Dbając o wygodę osób starszych i niepełnosprawnych, które muszą osobiście załatwić swoje sprawy, zaadaptował parter siedziby spółdzielni przy ul. Wolności 412 w Zabrzu na pomieszczenia biurowe. Likwidacja barier architektonicznych znacznie zwiększyła komfort interesantów.

Danuta Klimek

Podziel się:

Nastepne

Lipnik: wizja rozwoju

czw. lip 28 , 2022
W pierwszej kolejności należy stworzyć infrastrukturę i wszystko, co jest niezbędne do codziennego życia dla mieszkańców, a dopiero potem rozwijać gminę pod innym kątem – mówi Andrzej Grządziel, wójt gminy Lipnik. Lipnik to piękna, rozległa gmina zlokalizowana w województwie świętokrzyskim, z  glebami I i II kategorii, co oznacza, że są to idealne tereny pod sady i uprawę ziem. Ale wbrew pozorom gmina może poszczycić się nie tylko malowniczymi pejzażami i wysokim […]
Lipnik: wizja rozwoju – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie