Stepnica – miasto portowe

Gmina Stepnica położona jest nad wodami Zalewu Szczecińskiego. W ostatnich latach odnotowała bardzo intensywny rozwój, a stopa bezrobocia wynosi tutaj poniżej 4%

W Stepnicy wybudowano ponad piętnaście kilometrów nowych dróg, cztery przystanie żeglarskie na około czterysta jachtów i motorówek, port rybacki i przeładunkowy. Ten ostatni ma znaczenie regionalne. Z myślą o młodych mieszkańcach wybudowano nowe osiedle, dwie hale sportowe, boiska, świetlice, ścieżki rowerowe i piękne molo. Te inwestycje można było zrealizować m.in. dzięki skutecznym działaniom skarbnika gminy, Beaty Rogalskiej. Na ponad sto projektów pozyskano 80 mln zł, kolejne 100 mln zł za grunty pod wewnętrznymi wodami morskimi. Po wielu latach została ukończona inwestycja polegająca na pogłębieniu toru prowadzącego do portu handlowego.

– Liczymy teraz, że znacznie wzrosną przeładunki towarów masowych – mówi Andrzej Wyganowski, burmistrz Miasta i Gminy Stepnica, a jednocześnie zaprasza do miejsca, w którym zakochali się żeglarze, rowerzyści oraz miłośnicy dzikiej przyrody. Co roku do tego portowego miasta przyjeżdża ponad 70 tys. osób. 

Andrzej Wyganowski planuje rozbudowanie przystani żeglarskiej w Stepnicy o kolejne sto miejsc dla jachtów i motorówek. Środki na inwestycje będą pochodzić z programu Interreg. Tutejsza plaża od lat może pochwalić się Błękitną Flagą, co oznacza, że jest czysta i bezpieczna, dlatego z jej uroków chętnie korzystają polscy i zagraniczni turyści.

Grażyna Herich

Podziel się:

Nastepne

Nowoczesny PWiK Sp. z o.o. 

śr. paź 30 , 2019
Realizacja projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim” za pozyskane środki unijne dała Piotrkowskim Wodociągom i Kanalizacji Sp. z o.o. możliwość funkcjonowania w nowoczesnej strukturze Spore, bo dziesięcioletnie doświadczenie, nieustanny rozwój i ciągłe podnoszenie jakości świadczonych usług pozwalają PWiK Sp. z o.o. osiągać wymagane standardy i pozycję w branży. Zarówno produkowana woda, jak i oczyszczone ścieki badane są w laboratorium zakładowym certyfikowanym przez Polskie Centrum Akredytacji. Zamontowanie lamp […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie