Nowe mieszkania rzeszowskiego „Energetyka”

Mieszkańcy Rzeszowa czekają na nowe i nowoczesne mieszkania. Wychodzi im naprzeciw Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk”, która wciąż buduje, a na brak chętnych nie narzeka, gdyż jest synonimem komfortu i stabilności. To jej strategia sukcesu


Nowe mieszkania rzeszowskiego „Energetyka” – Monitor Rynkowy

Rzeszów to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. W ślad za nowymi miejscami pracy w mieście powstało zapotrzebowanie na atrakcyjną infrastrukturę mieszkaniową. Obserwując te tendencje, zarząd SM „Energetyk” opracował strategię kolejnych inwestycji, które swoją architekturą odmieniają miasto, przynosząc mu świeży oddech. Najnowsza z nich to osiedle „Przyszłość” przy ul. Bałtyckiej w popularnej, dynamicznie rozwijającej się dziś dzielnicy Wilkowyja.

– Nasza spółdzielnia ma wystarczający potencjał, aby powiększyć pierwotnie zakładaną liczbę ok. tysiąca mieszkań z uwzględnieniem najnowszych potrzeb rynku mieszkaniowego i jego struktury – wyjaśnia Katarzyna Marszałek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Energetyk” w Rzeszowie. – Obecnie budujemy dwa spośród zaplanowanych jedenastu budynków. Są to obiekty o charakterze mieszkalno-usługowym. Pierwszy z nich będzie miał 15 kondygnacji z garażem podziemnym, a drugi jest wystopniowany kolejno na dziewiątej, 11 i 12 kondygnacji. Większość lokali ma powierzchnię od 30 do 40 m2, nieco mniej ok. 45 m2. Sporadycznie zdarzają się przypadki zapotrzebowania na duże – o powierzchni od 90 do 100 m2. Wiadomo, że przyszli właściciele liczą się z kosztami samego mieszkania i jego utrzymania.

Umowa z generalnym wykonawcą przewiduje zakończenie robót w październiku 2021 roku, natomiast „Energetyk” daje sobie dwa miesiące, aby dokonać szczegółowego odbioru. W grudniu 2021 roku chce rozpocząć przekazywanie mieszkań nabywcom.

Nowe mieszkania rzeszowskiego „Energetyka” – Monitor Rynkowy

Cena nowych mieszkań w „Energetyku” jest bardzo atrakcyjna: od 5,25 tys. zł za m2. Mniejsze mieszkania w większości zostały już sprzedane członkom spółdzielni. Jak ocenia Katarzyna Marszałek, połowa z nich to lokata kapitału, a druga część prawdopodobnie zostanie przeznaczona na wynajem, przy czym większe mieszkania kupują osoby, które przyjechały do Rzeszowa z okolicznych miejscowości i po okresie wynajmu dojrzały do posiadania własnego lokum.

SM „Energetyk” łączy blisko 25-letnie doświadczenie z gwarancją najwyższej jakości i staranności wykonania. Nominacja do Stratega Spółdzielczości 2020 to kolejny dowód na to, że spółdzielnie mieszkaniowe mogą i potrafią dużo budować po konkurencyjnych cenach oraz skutecznie zarządzać nieruchomościami.

Danuta Klimek

Nowe mieszkania rzeszowskiego „Energetyka” – Monitor Rynkowy

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” powstała w 1996 r. Od tego czasu zdobywa i poszerza doświadczenie, dba o swoje zasoby, a przede wszystkim inwestuje w nowoczesne budownictwo. Stała się jedną z najprężniej działających i budujących spółdzielni na rzeszowskim rynku mieszkaniowym. Duża dynamika jej rozwoju idzie w parze z dbałością o zasoby. Lokatorzy są w znakomitej większości zadowoleni, gdyż otrzymują to, czego oczekują.

Nową odsłonę aktywności inwestycyjnej rzeszowskiego „Energetyka” przyniosły ostatnie lata, m. in. inwestycja przy. ul. Zacisznej w południowej części miasta. „Energetyk”, jako pierwsza z rzeszowskich spółdzielni mieszkaniowych, zastosowała nowoczesne innowacyjne rozwiązanie w garażu podziemnym, tj. platformy parkingowe zależne, co pozwoliło zwiększyć dwukrotnie liczbę parkowanych aut w stosunku do powierzchni zabudowy garażu.

Aktualnie „Energetyk” liczy ponad 2,1 tys. członków. Administruje 27 budynkami mieszkalno-usługowymi na rzeszowskich osiedlach przy ul. Lwowskiej, Al. Niepodległości, ul. Zagłoby, ul. Zacisznej, a także na osiedlu ks. St. Żytkiewicza w Boguchwale. Ma też w swojej jurysdykcji jeden blok mieszkalny w Krośnie. Doskonale nimi zarządza, dbając o stan zasobów i ich unowocześnianie, a także o bieżącą eksploatację.

Spółdzielnia systematycznie powiększa swoje zasoby, a wielkość inwestycji i dynamika rozwoju budzą szacunek. Domy wielorodzinne „Energetyka” są umiejętnym połączeniem nowoczesnej architektury otoczonej dużą ilością terenów zielonych, z gwarancją spokojnego sąsiedztwa. Osiedle „Przyszłość”, budowane przez SM „Energetyk”, ma atrakcyjne położenie i jest świetnie skomunikowane z istniejącą siecią dróg i ulic w Rzeszowie. Na każdej kondygnacji istnieje możliwość niemal dowolnej konfiguracji, polegającej na połączeniu dwóch sąsiadujących mieszkań. Mieszkańcy części mniejszych mieszkań na czwartej, piątej i szóstej kondygnacji oprócz balkonów mają również dostęp do tarasów. W początkowych etapach budowy przyszli lokatorzy mają możliwość zgłoszenia swojego zapotrzebowania i preferencji odnośnie ukształtowania przestrzeni, na przykład posadowienia ścian. W zależności od powierzchni możliwy jest podział na aneks kuchenny z częścią dzienną i sypialnię. Każdy budynek ma mieć w najbliższym otoczeniu plac zabaw. Bryły budynków to wspólne dzieło spółdzielni i generalnego wykonawcy, który mając doświadczenie w budowie na terenie miasta, proponuje najlepsze rozwiązania

Podziel się:

Nastepne

LEK-AM wspiera i edukuje

czw. paź 29 , 2020
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM w dobie nowej rzeczywistości spowodowanej pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 aktywnie włącza się w działania skierowane przeciwko jej rozprzestrzenianiu Przez dwadzieścia lat, od samego początku działalności firmy, dobro pacjenta jest najważniejszym elementem strategii LEK-AM, dlatego też nie pozostawia bez odpowiedzi licznych próśb o pomoc.  Chętnie przekazuje darowizny na rzecz domów pomocy społecznej, szpitali i fundacji. W trosce o zdrowie seniorów, do DPS-ów zlokalizowanych na terenie całego kraju przekazano m.in. […]
LEK-AM wspiera i edukuje – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie