Aurec Home. Deweloper, który fenomenalnie wpisał się w panującą rzeczywistość i oczekiwania kupujących mieszkania. Jego zrealizowane już w ramach Miasteczka Jutrzenki w Warszawie lokale sprzedały się jak świeże bułeczki. Podobna sytuacja zapowiada się w kolejnej inwestycji – Fabrica Ursus, również w stolicy.

Deweloper jest młodą marką na polskim rynku, jednak ogromne doświadczenie prezesa firmy Shragi Weismana – cenionego managera z 25-letnim, międzynarodowym doświadczeniem w branży deweloperskiej oraz profesjonalizm całego zespołu powodują, że mieszkania proponowane przez spółkę spełniają najwyższe standardy.
Wpisujące się w aktualne trendy urbanistyczne projekty obejmują wiele nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji komfortowe recepcje, gdzie pracownik ochrony udzieli informacji, a kurierzy zostawią zamówione przez mieszkańców przesyłki. Na zielonych terenach zaprojektowane zostały ławki solarne i platformy wypoczynkowe, a na dachach – panele fotowoltaiczne pozwalające na oszczędzanie energii elektrycznej. Osiedla posiadają liczne udogodnienia, jak choćby siłownia plenerowa z wieloma urządzeniami do ćwiczeń.
Mieszkańcy będą mieli również możliwość realizacji swoich pasji ogrodniczych. Na patio zostaną umieszczone szklarnie, w których możliwa będzie uprawa kwiatów, ziół czy warzyw. W przestrzeniach wspólnych – wśród bujnej roślinności, bogatej w miododajne kwiaty i krzewy przyjazne owadom, mieszkańcy będą mogli się relaksować przy oczkach wodnych i fontannach. Do dyspozycji najmłodszych będą tradycyjne i wodne place zabaw, zaprojektowane w bezpiecznych dla nich miejscach.
Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie osób, które wybierają rozwiązania ekologiczne, deweloper przygotował miejsce parkingowe z ładowarką dla samochodów elektrycznych.

– Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest kompleksowość każdego nowego projektu mieszkaniowego – mówi Shraga Weisman, prezes zarządu Aurec Home. – Od części wspólnych, przez małą architekturę, aż po otoczenie inwestycji. Wiele aspektów wpływa na zadowolenie klientów, a jednocześnie ich oczekiwania cały czas się zmieniają. Wśród tych nowych, ale jakże istotnych dla nas wszystkich, pojawia się potrzeba uzyskiwania równowagi między dynamiczną urbanizacją przestrzeni miejskich i podmiejskich, a potrzebami natury. Oczekiwania nabywców są coraz większe, a na rynku jest niespotykana konkurencja. Buduje się dużo, popyt na mieszkania nie słabnie, lecz wiemy, że musimy się wyróżnić. Dlatego robimy to na wiele sposobów.
Taras lub ogród w cenie
Nowe mieszkania oferowane przez Aurec Home nierzadko mają pokaźne tarasy lub ogródki. Tego rodzaju lokale kosztują więcej, jednak Polacy wykazują niemałe zainteresowanie nimi. Przyczyną jest m.in. pandemia i związane z nią ograniczenia w poruszaniu się. Spędzamy więcej czasu w mieszkaniach, więc dodatkowa otwarta przestrzeń do wypoczynku jest aktualnie niezwykle popularna. Aurec Home od początku działania na rynku deweloperskim stara się realizować projekty mieszkaniowe, kierując się myślą przewodnią, że buduje nie surowe ściany – zwane często mieszkaniami, ale miejsce do życia do którego chętnie wracamy po pracy czy z podróży.

– Wszystko, co proponuje ten deweloper, jest świeże; przestrzeń jest dobrze zorganizowana, a części wspólne zaprojektowane przyjaźnie, dlatego zdecydowaliśmy o kupnie mieszkania na Miasteczku Jutrzenki – mówi jeden z pytanych klientów.
– Podobnie sytuacja wygląda w przypadku inwestycji Fabrica Ursus – mówi Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home. – Część A, poza wkomponowanymi zabytkowymi murami, zapewni mieszkańcom bliskość usług, restauracji oraz doznań kulturalnych; natomiast część B to tereny wypoczynkowe, lekko parkowe z oczkami wodnymi oraz z dużym placem zabaw. Jesteśmy otwarci na wszelkie rozwiązania. Wyznajemy zasadę: im trudniejszy projekt, tym ciekawsza praca. Niełatwo jest pogodzić cele i priorytety z rzeczywistością trudnego terenu poprzemysłowego, ale, jak wskazuje nasz projekt Fabrica, można stworzyć coś niebanalnego, a jednocześnie przyjaznego mieszkańcom.
Zrównoważony rozwój, komfort i oszczędności
Współczesne osiedla mieszkaniowe kuszą inwestorów nie tylko atrakcyjną lokalizacją czy metrażem lokali, lecz wieloma innymi czynnikami. Dlatego Aurec Home coraz większą wagę przywiązuje do tego, aby jego inwestycje były realizowane w zgodzie z założeniami zrównoważonego rozwoju. Osiedlowy ogródek warzywny dla mieszkańców, zielone dachy wieńczące budynki, panele fotowoltaiczne – tego typu rozwiązania stają się coraz popularniejsze na nowo powstających osiedlach. A to wszystko coraz częściej w myśl zasady „15-minutowego miasta”.

W ramach dostosowywania się do obowiązujących przepisów, Aurec Home instaluje w budynkach różne rozwiązania oszczędzające energię: kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, gruntowe wymienniki ciepła, wentylację mechaniczną, rekuperację, odzysk wody deszczowej i wiele innych. Do tego dochodzi ochrona antysmogowa, czyli innowacyjne systemy wentylacyjne gwarantujące poprawę jakości powietrza wewnątrz budynku.
Obowiązkowo wprowadzane systemy to oczywiście nie wszystko i Aurec Home często dodaje więcej elementów, aby jak najbardziej uatrakcyjnić swoją ofertę. Najczęściej są to rozwiązania mające na celu zwiększenie komfortu klientów, czyli np. systemy odpowiedzialne za bezdotykowe otwieranie drzwi, inteligentne rolety okienne czy zdalne sterowanie oświetleniem. Inteligentne rozwiązania są przyszłością rynku nieruchomości. Wiele osób, zwłaszcza z pokolenia millenialsów, ceni wszelkie nowinki technologiczne i zdaje sobie sprawę z tego, że w smart home warto zainwestować już teraz. Odpowiednio zaprojektowane rozwiązania mają korzystny wpływ na samopoczucie mieszkańców, a jednocześnie spełniają ich bardzo zróżnicowane oczekiwania. Mają one za zadanie nie tylko podnosić komfort, ale również wpływać na obniżenie kosztów utrzymania mieszkania. Poza tym przyczyniają się do zwiększania poczucia bezpieczeństwa, a to argument, który jest dla wszystkich jednym z najważniejszych przy wyborze wymarzonego miejsca do życia. Są to więc koszty, które wprawdzie podwyższają cenę nieruchomości, lecz można powiedzieć, że stanowią inwestycję zdecydowanie opłacalną, która będzie się zwracać w miarę upływu czasu.
– Nasza filozofia polega na budowaniu wysokiej jakości mieszkań w konkurencyjnych cenach. Natomiast udogodnienia, jakie proponujemy klientom, są wpisane w DNA firmy. Po prostu w Aurec Home sprzedajemy nie tylko metry kwadratowe, ale przede wszystkim styl życia – podsumowuje Shraga Weisman.
Grażyna Herich
