System Pekabex – kompleksowy system budownictwa mieszkaniowego

W Polsce powstał pierwszy innowacyjny system budownictwa mieszkaniowego, który pozwoli budować szybciej, bezpieczniej i ekonomiczniej, jednocześnie gwarantując wysoką jakość oraz niebanalną architekturę.

Zaprojektowane przez firmę Pekabex rozwiązanie pozwala skrócić czas realizacji obiektów nawet o 50%.

Jednym z innowacyjnych produktów, wprowadzonych przez firmę są ściany wyposażone w instalację elektryczną, a także gotową elewację i zamontowane okna i parapety. Elementy produkowane w warunkach fabrycznych pozwalają na ciągłą kontrolę jakości, jak również całoroczną realizację na placu budowy. Gotowy System oznacza nie tylko zupełnie nowe otwarcie w branży budowlanej, lecz także zwrócenie uwagi na aspekt ekologiczny, w tym prace nad zmniejszaniem śladu węglowego w budownictwie.

System Pekabex Budynki Mieszkalne zaprojektowany został z myślą o budownictwie wielorodzinnym, stosowany jest także w obiektach kubaturowych użyteczności publicznej lub zamieszkania zbiorowego (np. akademiki). Projektowanie budynku w oparciu o system pozwala m.in. na uzyskanie wyższego wskaźnika powierzchni użytkowej mieszkania przy tej samej powierzchni całkowitej. System jest praktyczny i spójny, można wykorzystać jego części oraz łączyć z innymi, dostępnymi na rynku rozwiązaniami.

Firma zwraca szczególną uwagę na jakość wykonania w kontekście narażenia na czynniki atmosferyczne. Zastosowane rozwiązania ścian wielowarstwowych umożliwiają lepszą izolacyjność cieplną – przegrody spełniają normy cieplne obowiązujące od 2021r., także izolacja akustyczna wykracza poza wymagania polskiej normy.

Wymagania dotyczące rozpiętości, kształtu i obciążeń spełniane są dzięki różnorodnej gamie produktów stropowych; Stosowanie płyt stropowych z widocznymi łączeniami oraz fugi na stykach elementów prefabrykowanych, nadają rozwiązaniu modernistyczny charakter. W zakresie klatek schodowych przedsiębiorstwo wprowadziło elementy betonowe niewymagające wykończenia oraz biegi i spoczniki produkowane również w zakładzie prefabrykacji. Płyty balkonowe to ważne, zarówno wizualnie i użytkowo, elementy architektury – do ich produkcji Pekabex stosuje specjalne łączniki izolacyjne, które chronią przed powstawaniem mostków cieplnych.

Jacek Bies

Pekabex, polska firma działająca od 1972 r., od lat buduje na dużą skalę osiedla mieszkaniowe w Skandynawii.

Podziel się:

Nastepne

Clare Pooley - Cała prawda o miłości

wt. sie 11 , 2020
Historia pewnego zeszytu, który połączy sześciu nieznajomych ludzi i odmieni ich życie. „Wszyscy opowiadają kłamstwa na temat swojego życia. Co by się stało, gdybyś zamiast tego wyznał prawdę?” To pytanie Julian Jessop, samotny, ekscentryczny artysta, pisze na pierwszej stronie zielonego zeszytu, który zostawia w pobliskiej kawiarni. Jej właścicielka, Monica, dodaje do książki swoją własną historię i podrzucają do winiarni po drugiej stronie ulicy. Tak zeszyt trafia do kolejnych osób, które […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie