Tarcza przeciw cyberatakom

Już od niemal dwóch dekad Kaspersky Lab Polska dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu jest symbolem nowoczesnych usług informatycznych, innowacji oraz bezpieczeństwa w informatyce i internecie, a także bezpieczeństwa cyfrowego


Cyberbezpieczeństwo w dzisiejszych czasach to niezbędny aspekt codziennego korzystania z urządzeń cyfrowych. Ataków nieustannie przybywa, ale użytkownicy mogą się przed nimi bronić. Profesjonalną ochronę zapewnia w tej dziedzinie od niemal dwóch dekad Kaspersky Lab Polska, dostarczając na polski rynek rozwiązania, które tylko w 2019 r. wykryły i odparły niemal miliard cyberataków przeprowadzonych z zasobów online na całym świecie, a jako szkodliwe zidentyfikowano ponad 270 mln odnośników do stron www. Badacze i zautomatyzowane systemy w laboratorium antywirusowym Kaspersky każdego dnia analizowały ponad 342 tys. nowych szkodliwych programów.

Kaspersky to jeden z najszybciej rozwijających się producentów rozwiązań bezpieczeństwa IT na świecie. Firma specjalizuje się w tworzeniu technologii i rozwiązań zabezpieczających przed szkodliwym oprogramowaniem oraz atakami internetowymi. Zatrudnia ponad 3 tys. specjalistów w 31 krajach, a jej produkty i technologie chronią ponad 400 mln użytkowników, w tym czołowe firmy operujące na międzynarodowych rynkach. Walczy z cyberprzestępcami od ponad 20 lat, kierując się najwyższymi standardami biznesowymi i etycznymi we wszystkich swoich działaniach. Potwierdza to m.in. powstanie centrów transparentności firmy w różnych częściach świata, gdzie zainteresowane podmioty mogą uzyskać wgląd w kod źródłowy technologii bezpieczeństwa oraz procedury wewnętrzne firmy. Jakość rozwiązań Kaspersky potwierdzają niezależne testy prowadzone przez organizacje z całego świata. 

Kaspersky współpracuje z globalną społecznością bezpieczeństwa IT, międzynarodowymi organizacjami, krajowymi i regionalnymi organami ścigania (np. Interpol, Europol, Microsoft Digital Crimes Unit, jednostka National High Tech Crime Unit – NHTCU, holenderska policja czy policja miasta Londynu), jak również z zespołami szybkiego reagowania na incydenty komputerowe (CERT) na całym świecie.

Zapewnia klientom możliwość skorzystania z pomocy jednych z najlepszych na świecie specjalistów w sytuacjach kryzysowych. Wieloletnia walka na froncie z cyberprzestępcami daje firmie szczególną wiedzę i doświadczenie, co przekłada się na możliwość przygotowywania unikatowych technologii bezpieczeństwa.

Kaspersky Lab Polska sp. z o.o., przedstawicielstwo firmy Kaspersky w Polsce, istnieje od 2000 r. i odegrało bardzo ważną rolę w rozwoju bezpieczeństwa IT na krajowym rynku. Polska spółka od początku postawiła na profesjonalną obsługę klientów, organizując rozbudowane zespoły wsparcia technicznego oraz analityków zagrożeń, a także na rozwój swoich serwisów internetowych.

Tarcza przeciw cyberatakom – Monitor Rynkowy

– Współczesny krajobraz cyberzagrożeń ewoluuje tak szybko, że mechanizmy, które sprawdzały się jakiś czas temu, już nie wystarczają – mówi Andrzej Pilarz, prezes zarządu Kaspersky Lab Polska. – Ochrona przed działaniami cyberprzestępczymi wymaga wykorzystania najlepszych technologii, przewidywania trendów i błyskawicznego reagowania na nowe mechanizmy atakujących. Dzięki temu, mając wieloletnie doświadczenie i wiedzę ekspercką naszej kadry, jesteśmy w stanie odpowiednio szybko chronić naszych klientów także przed zagrożeniami, które dopiero powstają. Ponadto kładziemy duży nacisk na edukację użytkowników, publikując wiele materiałów pozwalających na zaznajomienie się z podstawami współczesnych cyberzagrożeń i metodami walki z nimi.

Silna pozycja Kaspersky Lab Polska w ramach globalnej struktury dystrybucyjnej daje polskiemu przedstawicielstwu możliwość świadczenia specjalistycznego wsparcia technicznego tutejszym podmiotom. W Polsce funkcjonuje profesjonalny zespół pomocy technicznej działający w trybie 24/7, z usług którego klienci mogą korzystać bezpłatnie. Prowadzony przez firmę unikatowy w skali kraju i dostępny całkowicie bezpłatnie serwis SecureList.pl to uaktualniana na bieżąco skarbnica wiedzy o bezpieczeństwie.

Marek F. Klimek

Podziel się:

Nastepne

Rządowe działania pobudzające gospodarkę zwiększą tempo inwestycji w Porcie Gdynia

śr. wrz 30 , 2020
Tzw. „ustawa covidowa”, mająca pobudzić gospodarkę poprzez inwestycje infrastrukturalne, została przyjęta przez Sejm RP. W ślad za jej zapisami rząd przewiduje przeznaczenie 1 mld zł na inwestycje w polskich portach. Kwota 650 mln zł zostanie zainwestowana w budowę falochronów w Porcie Gdynia Sejm przyjął ustawę w ramach „pakietu antycovidowego”. Są to rozwiązania rządowe mające pobudzić działania polskiej gospodarki. Jednym z zapisów tej ustawy jest zarezerwowanie środków na inwestycje w polskich […]
Rządowe działania pobudzające gospodarkę zwiększą tempo inwestycji w Porcie Gdynia – Monitor Rynkowy

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie