Kształtujemy przyszłość

O realizowanych projektach, badaniach i wdrożeniach nowych technologii oraz dalszych planach rozwojowych z Janem Sopą, prezesem zarządu CH4 MOTO, rozmawia Adrian Morel

CH4 Moto jest laureatem Symbolu Innowacji 2019. Czym jest dla państwa to wyróżnienie?

Dla nas jest to przede wszystkim zwieńczenie tysięcy godzin pracy nad zmianą stereotypu, że my, Polacy, niczego nie potrafimy. Z pełną satysfakcją udało mi się przekonać moich pracowników do tego, by zrealizować nasze plany na przekór wszystkiemu. Nagroda jest głównym potwierdzeniem tego, że zrealizowaliśmy nasze założenia. Docenienie sensu naszej pracy dodaje nam skrzydeł do dalszego działania i rozwijania się.

Co wpłynęło na wzrost waszej pozycji rynkowej?

Przede wszystkim 40 lat praktyki i pracy z silnikami. Prowadzenie serwisu samochodowego wysokiej klasy pojazdów, takich jak Audi, Volkswagen czy Porsche, dało nam zupełnie inny sposób myślenia i podejścia do technologii. W całej produkcji energii elektrycznej i cieplnej sercem urządzenia jest silnik. Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która do tematu kogeneracji podeszła od strony silników, gdzie większość firm w branży wywodzi się z elektroniki, elektryki lub osprzętu, a niekoniecznie od bazy silnikowej. Prężnie się rozwijamy, dążymy do sukcesu, wzmacniamy naszą pozycję. 

Jakie są dalsze plany rozwojowe?

Wraz z drugim działem naszej firmy, czyli z AUTO PARTNER, pracujemy nad wdrożeniem tzw. eko-ogrzewania, czyli rozwiązaniem problemu z piecami węglowymi. Dział AUTO PARTNER pracuje nad ścieżką uzdatniania gazu pokopalnianego i przystosowania go do parametrów gazu ziemnego, zaś nasza rola skupia się na opracowaniu silnika, który będzie napędem oraz sprężarką dla tego gazu. Nad tym projektem pracujemy już od ponad trzech lat, ukończenie zaplanowane jest na marzec 2020 r.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Na początku roku będziemy wykonywać próby naszych produktów na żywym organizmie. Skupimy się na oczyszczaniu gazu pokopalnianego i sprężymy go za pomocą naszego nowego urządzenia. Takie rozwiązanie pozwoli na to, by domy mieszkalne zasilane były wyłącznie czystym paliwem. 

Podziel się:

Nastepne

AI i blockchain to nasza codzienność

czw. gru 19 , 2019
Krakowski start-up diCELLa za cel postawił sobie wprowadzenie sztucznej inteligencji oraz technologii blockchain do laboratoriów, gdzie często brakuje specjalistycznego, drogiego sprzętu do digitalizacji, analizy, przetwarzania i zabezpieczania danych Mimo postępu i dużej dynamiki badań biologicznych, niestety tylko niewielki odsetek danych diagnostycznych spod mikroskopu jest archiwizowany w postaci elektronicznej. Uniemożliwia to rzetelną analizę i porównywanie w czasie.  Innowacyjne rozwiązania opracowane przez firmę diCELLa dostarczają gotowy produkt pod kątem m.in. analizy testów […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie